Owca atakuje Kościół katolicki

baranek Lambi papier toaletowy owca

Papier toaletowy i wiara chrześcijańska?

Ksiądz z Zakopanego twierdzi, że owca z papieru toaletowego, to atak na wiarę chrześcijańską

Biała owieczka znajduje się na opakowaniach produktów firmy Lambi od 20 lat i znają ją klienci w 30 krajach świata, w tym klienci z Polski. Niedawno dostrzegł ją były proboszcz parafii z Zakopanego. Stwierdził, że nie jest to owieczka, ale wielkanocny Baranek Boży, symbol Jezusa. To wystarczyło, aby podczas kazania które miało miejsca 1 stycznia 2014 r. w kościele w Zakopanem, podzielił się z wiernymi swoimi podejrzeniami.

Według księdza to skandal, że wizerunek bliski sercu chrześcijan – niewinny baranek, znalazł się na papierze toaletowym, służącym wycieraniu nieczystości. To atak dla wiarę katolicką i obraza Chrześcijan.

Przedstawiciel producenta nie chciał nawet komentować tej absurdalnej sprawy. Powiedział, że to pierwszy przypadek dopatrywania się symbolu religijnego w owieczce z opakowania.

Podejrzewamy, że emerytowany ksiądz wszędzie widzący zagrożenie dla wiary katolickiej, trochę się zagalopował. A przede wszystkim zrobił produktowi niezłą reklamę.

Na ilustracji: owieczka z opakowania
Papier toaletowy – informacja na: (c) Sadurski.com od stycznia 2014

Papier toaletowy i jego historia

Papier toaletowy, to rodzaj papieru przeznaczony do utrzymywania higieny odbytu po defekacji. Także higieny genitaliów po oddaniu moczu.

Zanim pojawił się ten wynalazek, używano tkanin wełnianych, koronkowych lub konopnych. Ubożsi używali też szmat z innych materiałów. Także trawy, siana, piasku, mchu, wody, śniegu, kamyków. Nawet rąk – w zależności od kraju i warunków atmosferycznych. W starożytnym Rzymie używano też gąbek.

W bardziej współczesnych czasach w wielu państwach przez długi czas jako papieru toaletowego używano gazet. Jedna z amerykańskich gazet była nawet sprzedawana z otworem w narożniku, dzięki któremu można ją było wieszać na haku przytwierdzonym do ściany w ubikacji.

Pierwszy fabryczny papier toaletowy został wprowadzony na rynek przez Josepha C. Gayetty’ego w Stanach Zjednoczonych w 1857. Nazwisko Gayetty było drukowane na każdym arkuszu.