Jak klaskać jedną ręką

ręka dłoń

Jak klaskać jedną ręką

Jednoręki mężczyzna skazany przez sąd za to, że… klaskał. Jak to możliwe?

To mogło się wydarzyć tylko na Białorusi. Przed sądem postawiono tu jednego z przeciwników prezydenta Aleksandra Łukaszenki, pod zarzutem klaskania. Wystarczyło zeznanie świadka, aby białoruski sąd w nie uwierzył (?). Jednoręki facet został skazany na grzywnę w wysokości 1 miliona białoruskich rubli (ok. 600 PLN).

Nawet każde dziecko wie, że aby klaskać, potrzebne są dwie ręce. Od teraz mamy pierwszy na świecie potwierdzony urzędowo przypadek, który temu przeczy. Zapewne wkrótce na Białorusi urzędowo zostanie potwierdzone, że klaszczą również „jednoręcy bandyci”.
2011-07-22

Sikanie w pracy zabronione

Znakowanie kobiet miesiączkujących i proszenie szefa o skorzystanie z WC. Średniowiecze? Nie, najnowszy raport związków zawodowych z Norwegii

Norweski Związek Zawodowy Parat opublikował zatrważający raport. Niektóre firmy obsesyjnie podchodzą do kwestii wydajności pracy i wprowadziły zwyczaje, których pracownicy muszą przestrzegać.

66 % menedżerów wymaga, aby ich podwładni meldowali, ilekroć chcą skorzystać z WC. Gdy wyrażą zgodę, wtedy wydają „elektroniczny klucz”, bez którego toaleta jest zamknięta. Aby pracownik długo nie przebywał w toalecie, w 1/3 firm zamontowano w toaletach kamery. Zdarza się, że jest wymagane odnotowywanie każdorazowego skorzystania z toalety, w specjalnej Księdze gości.

A teraz najciekawsze: w jednej z firm pracownice podczas miesiączkowania, muszą mieć na nadgarstkach czerwoną opaskę. Uprawnia ona do częstszego korzystania z toalety.

Czy po tym co tu przeczytałeś, narzekasz jeszcze, że twoja firma blokuje pracownikom dostęp do niektórych stron www?…
2010-12-06

Fiut dla chamskiego kierowcy

Rowerzyści znaleźli skuteczny (?) sposób na kierowców, którzy parkując samochody, zastawiają nimi ścieżki rowerowe

Niektórym kierowcom trudno chyba zrozumieć, że zostawiając samochód na ścieżce rowerowej, łamią prawo i mogą przyczynić się do tragedii. To tak, jak by w poprzek jezdni zostawić przeszkodę, której wyminięcie wymaga zjechania samochodem na pobocze drogi. Irytacja rowerzystów takim zachowaniem kierowców, spowodowała reakcję. Coraz więcej rowerzystów zaopatrzonych jest w bardzo trudno odklejalne naklejki informacyjne. Na widok źle zaparkowanego samochodu, po prostu zsiadają z roweru i przyklejają naklejki w takim miejscu, aby kierowca dobrze zapamiętał, że nie powinien tego robić.

Naklejki z różnymi wzorami, np. męski członek i hasło: „Otrzymujesz karnego kutasa za ch..owe parkowanie” i można je kupić w internecie. Skuteczność naklejek jak sądzimy jest wysoka, czyli kierowca poważnie zastanowi się następnym razem czy zaparkować samochód na ścieżce rowerowej, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając przejazd rowerzyście. Policja jednak ostrzega, że naklejenie trudno zdzieralnej naklejki to wykroczenie. Można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. zł lub karą ograniczenia wolności. A jeśli  koszt pokrycia auta nowym lakierem będzie większy niż 250 zł, można się dostać do więzienia nawet na… 5 lat. Oczywiście, jeśli osoba naklejająca zostanie złapana na gorącym uczynku.
2011-06-15

Nie tylko kobiety są gwałcone

Mężczyźni doczekali się równouprawnienia. Na razie w USA

Jak wynika z sondażu organizacji Police Executive Research Forum z Waszyngtonu, dotychczasowa definicja słowa „gwałt” jest przestarzała. Tak stwierdziło aż 80 procent  komendantów policji w największych amerykańskich miastach. Z kolei FBI poinformowało, że w 2010 roku ofiarą gwałtu była jedna na pięć kobiet i jeden na 72 mężczyzn.

Nie należy się więc dziwić, że sprawą zainteresowało się Ministerstwo sprawiedliwości USA. Mimo, że nie przewiduje się zmian w federalnym czy stanowym prawie, od teraz sprawom na tle seksualnym, których ofiarami byli mężczyźni, będą traktowane jak gwałty czyli tak samo, jak w przypadku, gdy ofiarami takich ataków są kobiety.

Co więcej, przewiduje się, że wspomniane wyżej statystyki (1 na 72 mężczyzn to ofiary gwałtów), zbliżą się do analogicznych statystyk kobiet będących ofiarami gwałtów.

Nowa definicja słowa „gwałt” w USA będzie dotyczyć nie tylko agresji fizycznej wobec mężczyzn. Gwałt na mężczyźnie będzie traktowany także w przypadku, gdy do aktu seksualnego dojdzie np. pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych sytuacji, gdy mężczyzna nie jest w stanie wyrazić sprzeciwu.
2012-01-07