piwo alkohol butelka piwa

Karykaturzyści: piwo, obuwie, kolej

Czas czytania:2 minut/y, 47 sekund/y

Mleczko w butach

Plotkarskie tabloidy nie mają chwilowo ciekawych tematów, więc zainteresowały się, w jakich butach zimowych chodzi rysownik Andrzej Mleczko

Zima, mróz i nic się nie dzieje. Wśród gwiazd żadnych nowych rozwodów, nikt po pijaku nie spowodował wypadku, nie dał w mordę, nie ma premier nowych filmów, książek i płyt. Krótko mówiąc: posucha, a plotkarskie tabloidy nadal muszą być zapełniane kolejnymi “ciekawymi” ploteczkami.

Tym razem padło na Andrzeja Mleczkę, który przyszedł na pokaz mody Gosi Baczyńskiej. Plotkarskie media zainteresowały się, w jakich butach przyszedł. No, to wszyscy się dowiedzieli, że Mleczko chodzi w czarnych kozakach. No, k…a, a w czym ma chodzić, jak na dworze mróz i śnieg? W sandałkach? Na bosaka? Wtedy, to dopiero byłby news.
2010-12-15

karykaturzysta na wesele event karykatury na żywo rysowanie karykatur
Karykaturzysta na firmowy event, wesele – cała Polska: Karykatury.com

Piwny kalendarz na rok 2011

Do zestawów piwa Żywiec dodawany jest kalendarz z Rysunkami Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego, a w telewizji kolejny spot reklamowy z Sawką

Od kilku dni w stacjach telewizyjnych można oglądać spot reklamowy producenta piwa Żywiec, z udziałem muzyka Wojciecha Waglewskiego, rysownika Henryka Sawki i trenera Bogdana Wenty.

Poza tym klienci kupujący aktualnie zestawy promocyjne (7 puszek) Żywca, otrzymują gratis kalendarz na rok 2011. Jest w nim żartobliwy zbiór instrukcji i porad, które narysowali Henryk Sawka i Marek Raczkowski.
2010-12-18

Wystawa na dworcu PKP

Wernisażem wystawy na dworcu kolejowym w Tarnowie, Witold Pazera rozpoczyna świętowanie swego 30-lecia pracy twórczej

Dziś (17 grudnia 2010 r.) o godz. 18.30 na dworcu PKP w Tarnowie otwarto wystawę twórczości Witolda Pazery. Wystawa nosi tytuł „Biała Lokomotywa – Autobiografia”. Ciekawostka: we wschodnim skrzydle niedawno odremontowanym budynku dworca mieści się galeria BWA (Biuro Wystaw Artystycznych) oraz Punkt Informacji Turystycznej. Jest to pierwsze tak zlokalizowane miejsce wystawowe w Polsce.

Wystawa czynna do 16 stycznia 2011, jej organizatorem jest: Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie. Patronat Honorowy: Prezydenta Miasta Tarnowa. Mecenas wystawy: Karpacka Spółka Gazownictwa. Sponsorzy: Azoty Tarnów, PGNiG.

Witold Pazera – malarz, rysownik, satyryk, fotograf. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczeń prof. Jerzego Nowosielskiego (dyplom 1980). Autor rysunków satyrycznych publikowanych w prasie, twórca scenografii, projektów plakatów, programów teatralnych, ilustracji książkowych. Laureat nagród, od 1979 r. uczestnik ponad 100 wystaw w kraju i za granicą.
2010-12-17

Książka Graczyka

Ukazała się książka “Michał Graczyk. Satyra”, z kilkudziesięcioma rysunkami satyrycznymi Michała Graczyka

Graczyk, jak każdy artysta, ma odmienne spojrzenie na świat. I czytelnicy różnych gazet je znają. Wydana właśnie książka zawiera 60 jego rysunków i nie znajdziemy jej w żadnej księgarni. To wydanie bibliofilskie, promocyjne, więc nie trafi do sprzedaży.

Okładkę książki, którą widzimy obok, zaprojektował inny rysownik, Sławomir Łuczyński. On też jest autorem tekstu umieszczonego w książce, który w żartobliwy sposób podsumowuje dotychczasową działalność satyryczną Graczyka.

Wydawcą pozycji jest Oficyna Drukarska z Pabianic.
2010-12-17

M jak Miłość z rysunkami

Na koncercie z okazji 10-lecia serialu “M jak Miłość” rysownik Henryk Sawka pokazał okolicznościowe rysunki satyryczne

W Warszawie odbył się koncert z okazji 10. rocznicy emisji telenoweli “M jak Miłość”. Tak, to już 10 lat, jak telewidzowie śledzą koleje losu rodziny Mostowiaków. Aktorzy grający w serialu śpiewali piosenki, a koncert poprowadzili Anna Popek i Maciej Kurzajewski. Wśród atrakcji wieczoru był m.in. Henryk Sawka, który zaprezentował na scenie swoje rysunki.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w TVP2 zobaczymy obszerne fragmenty tego koncertu.
2010-12-14

rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka Poprzedni post Rysunek satyryczny Zakopane, Poznań, Warszawa
ulica Wolności Zabrze ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Karykaturzyści Zabrze, Sanok, Myszków