Hybryda: jak zacząć, co kupić, wady i zalety

hybryda paznokcie hybrydowe

Hybrydy szybko podbiły serca kobiet – to sposób na trwały manicure, elegancki, z pięknym połyskiem. Wiele pań uważa, że wykonanie hybrydy samodzielnie w domu jest jednak trudne. Jeśli nie wiesz, co należy kupić albo zastanawiasz się, jaką przewagę ma hybryda nad tradycyjnym lakierem, przygotowaliśmy kilka porad. Podpowiadamy, co należy skompletować, a także, jakie są zalety tej stylizacji.

Stylizacja hybrydowa – modny manicure

Lakier hybrydowy to połączenie lakieru i żelu, trzeba go utwardzić w lampie UV lub LED. Zdecydowanie wyparł on tradycyjne lakiery. Nie ingeruje głęboko w płytkę paznokcia i jej nie niszczy. Taka stylizacja prezentuje się pięknie przez około 3 tygodnie – bez odprysków, złamań czy utraty koloru i połysku. Zwykle z powodu odrostów należy wykonać zabieg ponownie. Hybryda wykonywana regularnie to jeden z najlepszych sposobów na doskonały manicure.

Zestaw startowy do hybryd – co skompletować?

Co kupić na początek swojej przygody z hybrydą? Możesz zainwestować w zestaw startowy – Sunone, Semilac lub innego producenta – albo skompletować go samodzielnie z wybranych produktów. Niezbędne są lakiery hybrydowe, baza oraz top, pilniki, patyczki do odsuwania skórek, lampę UV lub LED, bezpyłowe waciki, cleaner, aceton lub inny specjalny zmywacz do hybryd.

Opcjonalnie – frezarka i mocniejsza lampa

Warto kupić także praktyczną i wielofunkcyjną frezarkę – można nią skrócić paznokcie, nadać im kształtu, zdjąć poprzednią stylizację. Z czasem warto też zainwestować w lepszą, czyli mocniejszą i bardziej wydajną lampę. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będzie jednak wspominany zestaw startowy NTN czy Sunone, gdyż zawiera on wszystko, co będzie potrzebne do wykonania prawidłowej hybrydy.

Zalety lakieru hybrydowego

Dobrej jakości lakier hybrydowy utwardza paznokcie, dzięki czemu są one odporne na łamanie, ścieranie, utratę koloru czy blasku. Daje też możliwość łatwego zapuszczenia płytki. Przez około 3 tygodnie nie trzeba martwić się o odpryski, gdyż są to produkty zapewniające stylizacji trwałość.

Plusem hybrydy jest też możliwość wykonania różnych zdobień – na każdą okazję. Mogą to być pyłki, naklejki wodne, brokat itd. Zaletą tego rodzaju stylizacji jest też łatwość i szybkość wykonania – również samodzielnie w domu. Wystarczy kupić zestaw startowy Sunone lub innej firmy i nauczyć się, jak wykonać ją krok po kroku. Cały zabieg trwa około 45-60 minut, a zatem można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Hybryda nie niszczy płytki paznokcia ani nie osłabia go. Do wyboru jest cała paleta kolorów, odcieni i efektów.