Wybrane imprezy plenerowe w Polsce. Czerwiec 2023

imprezy plenerowe jarmarki występy koncerty

Wakacje, to okres gdy mamy więcej czasu (wiadomo, wakacje i sezon urlopowy) i jak najdłużej chcemy przebywać na świeżym powietrzu. Jeśli do tego coś ciekawego zobaczymy i mile spędzimy czas – tym lepiej. Oto wybrane imprezy plenerowe, jakie odbędą się w najbliższych dniach i tygodniach, w różnych częściach kraju. Może warto je odwiedzić?

Jarmark Świętojański we Wrocławiu

Między 19 a 27 czerwca, na wrocławskim rynku i okolicznych uliczkach, odbędzie się doroczny Jarmark Świętojański. Będą kolorowe kramy z różnego rodzaju pysznościami oraz z towarami, które można kupić. To atrakcja dla całych rodzin, zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Urodziny Grudziądza

732. urodziny tego miasta odbędą się m.in. na Rynku i na Górze Zamkowej. Urząd Miejski w Grudziądzu, organizator imprezy, zadbał o szereg atrakcji. Będą stragany i kramy, Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci, koncerty muzyczne i nie tylko. Ta impreza plenerowa odbędzie się 16 czerwca.

Imprezy plenerowe: Jarmark Sochaczewski

10 i 11 czerwca (godz. 11.00 – 21.30) na Bulwarach nad Bzurą w Sochaczewie odbędzie się Jarmark Sochaczewski. Będzie Strefa Jarmarkowa, Strefa Chillout (na lawostołach, pod parasolami można będzie coś przekąsić). Także Strefa Gastronomiczna z masą stoisk dla smakoszów oraz Strefa Kids.

imprezy plenerowe woj. kujawsko pomorskie
Imprezy plenerowe w woj. kujawsko pomorskim – Święto Województwa

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

10 czerwca odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Impreza odbywa się w dniach 3-11 czerwca, równocześnie w kilku miastach: we Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i Inowrocławiu. Będą pokazy, wystawy, konkursy, muzyka. Wśród gwiazd muzycznych zapowiedziano m.in. Kayah, Michała Szpaka, Natalię Kukulską, Ewę Bem i Tomasza Organka.

Wśród imprez będą m.in. festyn rodzinny – Astrofestiwal we Włocławku (Przystań OSiR, 3 czerwca, od godz. 15.00), a od od 20.00 na Bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego – koncert Fajansowe Sny. Tego samego dnia na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy o godz. 20.30 odbędzie się koncert Wyspa Kina, a na Placu Cyrkowym w Toruniu Koncert „Pod Wspólnym Niebem”. Nazajutrz w Muszli Koncertowej w Inowrocławiu odbędzie się Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego (w tym koncerty Ewy Bem i Jacka Wójcika).

Dni Myśliborza

Myślibórz (woj. zachodniopomorskie) w dniach 16-18 czerwca, zaprasza na Dni Myśliborza. Wśród wielu atrakcji tej imprezy plenerowej, będą koncerty muzyczne gwiazd. Wystąpią m.in. Weekend, Viki Gabor i Kamil Bednarek. Wśród atrakcji sportowych przewidziano II Kolarskie Kryterium uliczne oraz Kolarski wyścig szosowy.

imprezy plenerowe Dni Myśliborza
Imprezy plenerowe w czerwcu: Dni Myśliborza

Urodziny Koronowa

Na rynku w Koronowie oraz na terenie przy Stadionie Miejskim (ul. Klasztorna w Koronowie (10-tysięczne miasto w woj. kujawsko-pomorskim) odbędą się Urodziny Koronowa. W tym roku okazja do świętowania jest 655 rocznica nadania praw miejskich. Impreza odbędzie się w dniach 16-8 czerwca. Będzie pochód ulicami miasta, urodzinowy tort oraz występy muzyczne, m./in. w wykonaniu Anny Wyszkoni.

imprezy plenerowe Urodziny Koronowa
Imprezy plenerowe: Urodziny Koronowa, plakat informacyjny

Twierdza Smaków – Festiwal Kuchni Historycznej

Między 8 a 10 czerwca Zamek Czocha (woj. dolnośląskie) zamienia się w Twierdzę Smaków. Odbędzie się tu Festiwal Kuchni Historycznej, jedna z największych w Polsce imprez popularyzujących historię przez sztukę kulinarną minionych epok. Począwszy od potraw znanych w średniowieczu i renesansie, po kuchnię PRL-u. Będą też pokazy i warsztaty poświęcone tradycjom kulinarnym na ziemiach polskich i na Dolnym Śląsku, do tego kuchnie z różnych stron świata. Impreza jest biletowana i płatna.

Imprezy plenerowe czerwiec 2023: (c) Sadurski.com
Ilustracje w treści: plakaty wybranych imprez / materiały organizatorów

Zobacz też:
> Chmielaki Krasnostawskie
> Jarmarki bożonarodzeniowe, woj. pomorskie