Piotrków Trybunalski plener satyrycy karykaturzyści Partia Dobrego Humoru

Kabarety: Skierniewice, Piotrków Trybunalski, Bielsko-Biała

Czas czytania:3 minut/y, 57 sekund/y

Trybunały Kabaretowe 2014

W dniach 16-19 października w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) odbędą się Trybunały Kabaretowe

Tegoroczne hasło, to: “Żeby publiczność nie musiała ziewać, kabaret czasem powinien zaśpiewać”. Wśród atrakcji imprezy: pokaz sztuki cyrkowej w wykonaniu piotrkowskich akrobatów – Ewy i Sylwestra Wiśniewskich, występy Kabaretu Hrabi, spektakl zatytułowany “Klub mężusiów” warszawskiego Teatru Capitol (to pierwszego dnia). W sobotę wystąpią: Kabaret Inaczej, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (kabaret muzyczny), Tomasz Nowaczyk (stand-up) oraz Narwani z Kontekstu (Teatr Komedii Improwizowanej), a całość poprowadzi Kabaret Chyba. Z muzycznym programem wystąpią Jacek Piskorz i Kuba Badach.

W niedzielę odbędzie się Kabaretowa Gala Festiwalowa, a o tegoroczne Grand Prix powalczą: Kabaret Inaczej z Białegostoku, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą z Krakowa, Tomasz Nowaczyk z Poznania oraz Kabaret Dabz z Opola. Gwiazdą wieczoru będzie Grupa MoCarta, a koncert poprowadzi Artur Andrus.

Będą też dwie wystawy karykatury w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury (Al. 3 Maja 12): “In Crisis” czyli ekspozycja Jakuba Wiejackiego oraz zbiorowa, prezentująca prace powstałe podczas tegorocznego II Międzynarodowego Pleneru Artystów Karykatury Piotrków – Sulejów – Włodzimierzów – Wolbórz. Uczestnikami tego pleneru byli: Janusz Mrozowski, Sergiusz Kaszkowski, Zenon Żyburtowicz, Jacek Lanckoroński, Tomasz Rzeszutek, Michał Graczyk, Paweł Kuczyński, Sławomir Łuczyński, Jakub Wiejacki, Bartłomiej Belniak, Wiesław Lipecki, Szczepan Sadurski oraz Jiri Novak i Lubomir Lichy (Czechy).
2014-10-16

Na zdjęciu: Międzynarodowy Plener Artystów Karykatury Piotrków – Sulejów – Włodzimierzów, karykaturzyści i ich pochód 1-majowy

Kabarety w Skierniewicach

Lista kabaretów zakwalifikowanych do 5. Skierniewickiego Odcinka Kabaretowego (10-11 października 2014)

Na podstawie nadesłanych materiałów, jury w składzie: Piotr Bigos, Dominika Dawidowicz i Anna Michalak zakwalifikowało do Przeglądu następujące kabarety:
– O TAK O
– SAKREBLE
– NA WYNOS
– GRUPA IMPROWIZACYJNA IMPROVIZJA
– TRZECIA STRONA MEDALU
– FIFA -RAFA

Piąty SOK odbędzie się 10 i 11 października w Kinoteatrze Polonez (Wita Stwosza 2/4). Pierwszego dnia zaprezentują się kabarety zakwalifikowane do przeglądu (wstęp wolny). Drugiego dnia wystąpi zwycięski kabaret, Kabaret z nazwy (laureat ubiegłorocznej edycji przeglądu) i Cezary Pazura jako gwiazda wieczoru. Prowadzący: Paweł Dłużewski. Ceny biletów: 30 normalny, 25 zł ulgowy.
2014-09-30

10-lecie Fermentów

10 lat Festiwalu Kabaretowego Fermenty – fotograficzna wystawa w Bielsku-Białej

Do 15 maja w Miejskim Domu Kultury – Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej można oglądać wystawę, dokumentują dekadę odbywającego się tu Festiwalu Kabaretowego Fermenty.

W ciągu minionych 10. lat Fermenty z małej, dzielnicowej imprezy w Starym Bielsku, zamienił się w jedno z istotnych miejsc na mapie ogólnopolskich przeglądów kabaretowych.

Na wystawie możemy zobaczyć z bliska jak wygląda główna nagroda czyli statuetka Złotego Fermenta, spojrzeć w oczy Cezaremu Pazurze i dekolt Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu “Hrabi”, sprawdzić jak niegdyś wyglądała  łysina Stanisława Tyma. Na wystawę wstęp wolny.
2013-05-03

Wrocławskie Spotkania Kabaretowe

Cykliczne spotkania z satyrą i kabaretem od września poprowadzi Stanisław Szelc

Wrocław i Stanisław Szelc pozazdrościli warszawskiej „Harendzie” i Arturowi Andrusowi oraz i łódzkiej „Przechowalni” i Andrzejowi Poniedzielskiemu. Także i tu, a dokładniej w kawiarni Literatka (Rynek 56/57) od września będą się tu odbywać cykliczne imprezy, pod wspólną nazwą: Wrocławskie Spotkania Kabaretowe.

– Wrocław kiedyś wiódł kabaretowy prym, teraz jest nieco gorzej, ale chcemy odzyskać dawny blask. Będzie bez przebieranek i głupich min, za to ze słowem w roli głównej – mówi Stanisław Szelc, członek kabaretu Elita, który poprowadzi te spotkania. – Kiedyś mówiło się, że Zielona Góra to stolica kabaretu, ale tam też, niestety, powstały grupy, które prymitywnie wciskają do głowy papkę – dodaje Szelc, który jest rozczarowany aktualnej stanem polskiej satyry i kabaretu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 września, następne w listopadzie. Jeśli będzie spore zainteresowanie, nie wykluczone, że kolejne spotkania będą organizowane częściej. Co ciekawe, wstęp na spotkania będzie bezpłatny, a datki, które zostaną uzyskane, organizatorzy przeznaczą na cele charytatywne.

17 września w Literatce wystąpi czterech artystów kabaretowych z Wrocławia oraz Krzysztof Daukszewicz.
2012-08-27

Wieczór wspomnień o Zbigniewie Rojku

10 maja 2012 r. w Olsztynie wieczór poświęcony pamięci muzyka i satyryka Zbyszka Rojka (1954-2011)

10 maja o godz.18.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1) odbędzie się wieczór artystyczny, na który zapraszam zainteresowanych.

Wieczór rozpocznie się promocją książki Józefa Jacka Rojka i Zbigniewa Rojka „Kto się boi braci Rojek? Antologia satyry i satyryków Warmii i Mazur 1945 – 2010″ oraz tomików wierszy Józefa Jacka Rojka, Zbigniewa Rojka oraz Andrzeja Zb. Brzozowskiego „Satyrą pisane”.

Część druga, to wieczór poświęcony pamięci Zbyszka Rojka. Wezmą w nim udział przyjaciele – artyści, z którymi Zbyszek przyjaźnił się i wspólnie występował: Walerian Ostrowski, Mateusz Iwaszczyszyn, Waldemar Chyliński, Władysław Katarzyński oraz zespoły: Trzeci Oddech Kaczuchy, Kapela Jakubowa, Czyści jak Łza i Kaczki z Nowej Paczki. Koncert poprowadzi Andrzej Zb. Brzozowski

Podczas imprezy będzie można kupić wymienione wyżej książki. Do 30 pierwszych egzemplarzy każdej z nich zostanie dołączona darmowa płyta CD zespołu Kaczki z Nowej Paczki, zatytułowana „Zbyszek” (z piosenkami, których kompozytorem i głównym wykonawcą jest Zbyszek Rojek).
2012-05-07

DwuTAKT komiksy komiks polski informacje wystawy ciekawostki Poprzedni post Wszystko o: Tytus, Romek i Atomek
miasto Olsztyn zamek Wesoły Wieżowiec warmińsko-mazurskie zabytki Następny post Zenon Laskowik – kabaret Tey, Parodiola Olsztyn