operacje plastyczne ciekawostki

Niesamowite ciekawostki o operacjach plastycznych

Czas czytania:2 minut/y, 25 sekund/y

Operacje plastyczne ciekawostki i informacje o operacjach plastycznych

Operacje plastyczne – informacje

1) 1827 roku amerykański chirurg dokonał pierwszej plastycznej operacji rozszczepu podniebienia. Zabieg przeprowadził przy pomocy samodzielnie zaprojektowanych instrumentów.

2) Operacje plastyczne służą nie tylko do zaspokojenia potrzeby bycia pięknym. Są deską ratunku dla osób po oparzeniach ciała, chorobliwym trądziku oraz wszystkich wrodzonych i nabytych (np. w wyniku wypadku), deformacjach ciała i twarzy.

3) Prym wśród biznesu, jakim są operacje plastyczne, wiedzie Tajlandia. Ceny usług są niskie, a efekty można oglądać na konkursach piękności osób transpłciowych. Operacja plastyczna w Tajlandii wiąże się też z olbrzymim ryzykiem, zwłaszcza, gdy trafi się do pokątnej pseudo kliniki. Tajki marzą o europejskim wyglądzie i często już od wieku nastoletniego zaczynają oszczędzać na przyszłe operacje.

Znani i operacje plastyczne

4) Cindy Jackson przez 25 lat przeszła 52 operacji plastycznych i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Na operacje plastyczne wydała 100 tysięcy dolarów. Obecnie prowadzi poradnictwo dla osób, które chcą poddać się operacjom plastycznym.

5) Michael Jackson, który nie jest spokrewniony z rekordzistką Cindy Jackson, przeszedł około 100 operacji plastycznych w ciągu 30 lat. Jackson mimo fenomenalnego talentu, miał ogromne problemy natury psychicznej. Jednym z nich była obsesja na temat własnego wyglądu.

operacje plastyczne ciekawostki
Ten plastik, to przyszła kształtna, seksowna pierś kobieca. Operacje plastyczne ciekawostki

6) Angelina Nadolna przeszła szereg operacji plastycznych, aby upodobnić się do lalki Barbie. Annela, bo tak brzmi pseudonim Nadolnej, nie jest jedyną żywą Barbie. Finka Amanda Ahola chcąca upodobnić się do Barbie, operacji powiększenia biustu omal nie przypłaciła życiem. Żywe lalki zarabiają na rozgłosie w mediach oraz prowadzą dochodowe konta na Instagramie.

7) Jane Fonda, gwiazda fitnessu lat 80 nie zawdzięcza swojej figury jedynie treningom. Fonda przeszła liczne operacje, aby imponować wyglądem. W wieku 80 lat przyznała, że aby prezentować się atrakcyjnie, wystarczy mieć zasobne konto i dobre geny.

Operacje plastyczne – kolejne ciekawostki

8) Niektóre osoby decydują się na tak ekstremalne operacje, jak rozszczepienie języka, tzw. wężowy język lub wszycie implantów imitujących rogi. Do niecodziennych zabiegów należą też: usuwanie żeber i profilowanie małżowiny usznej na kształt uszu elfa.

9) Mężczyźni też wykonują operacje plastyczne. Wybierają najczęściej liposukcję i korektę powiek. W przeciwieństwie do pań, pomniejszają przerośnięte, “damskie” piersi.

10) Operacje plastyczne mogą być uzależniające. W miarę wykonywania kolejnych zabiegów pojawia się silna potrzeba stałego poprawiania urody. Osoba uzależniona nie widzi swojego groteskowego, karykaturalnego wyglądu. Dąży do wyimaginowanej perfekcji, stając się przy okazji tematem plotek i złośliwości.

11) Przez osiem godzin trwała operacja rekonstrukcji twarzy 52-letniej pacjentki w olsztyńskim szpitalu. Kobieta po leczeniu onkologicznym straciła niemal połowę twarzy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii komputerowych, rekonstrukcja zakończyła się sukcesem i znacznie poprawiła jakość życia pacjentce.

12) Operacje plastyczne przeprowadza się także u zwierząt. Plastyka nosa ułatwia oddychanie rasom, takim jak buldog, bokser lub boston terier. Psom usuwa się też fałdy skórne zasłaniające oczy. W Ameryce pupile noszą nawet aparaty ortodontyczne.

Operacje plastyczne ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Implanty zębów
> Ciekawostki kosmetyczne
> Soczewki kontaktowe

Norfolk Wirginia ciekawostki stan USA Poprzedni post Wirginia, stan USA. 20 ciekawostek
siatkówka ciekawostki sportowe zawodnik sportowiec boisko parkiet Następny post Ciekawostki sportowe