Rad Power Bikes chce się stać gigantem na rynku

rowery elektryczne

Rad Power Bikes – rowery elektryczne

Konkurencja na rynku jest dziś tak duża, że praktycznie w każdej branży liczą się innowacje, inwestycje. Przykładem tego jest choćby oferowany przez niejedno internetowe gry hot spot. Za oceanem za to firma Rad Power Bikes zbiera aż 150 milionów dolarów na rozwój swojego imperium rowerów elektrycznych. Czy jej się powiedzie?

Co to za firma?

Rad Power Bikes jako największy producent e-rowerów w USA w swojej ofercie ma obecnie 11 różnych modeli, dzięki czemu cieszy się całkiem dużym powodzeniem wśród amerykańskich klientów. Tym bardziej, że faktycznie proponowane rowery to zarówno proste i niezbyt drogie modele miejskie, jak i wersje terenowe z przeznaczeniem po jeździe po górach.

Firma założona została w 2007 roku. Początkowo zajmowała się produkcją rowerów na zamówienie. Wiele zmieniło się w 2015 roku, kiedy to Mike Radenbaugh połączył siły z Ty Collinsem i zamienił markę w sprzedawcę na dużą skalę, którego produkty obecnie są sprzedawane w 30 krajach. Firma zbudowała przy tym całkiem udaną internetową platformę sprzedaży, zespoły obsługi klienta, salony sprzedaży detalicznej, lokalną sieć partnerów serwisowych. Do tej pory Rad Power zebrał od różnych inwestorów 175 milionów dolarów.

Jaki jest cel tej firmy?

Firma Rad Power Bikes niedawno ogłosiła, że rozpoczyna inwestycję o wartości 150 milionów dolarów, która ma na celu zwiększenie zasięgu sprzedaży detalicznej swoich produktów, jak i ulepszenie oferowanych klientom usług konserwacji i napraw. Jest to na chwile obecną jedna z największych inwestycji w firmie zajmującej się od lat e-rowerami. Pokazuje to, że zapotrzebowanie na transport elektryczny znacząco wzrasta, co zostało zaobserwowane między innymi w czasie pandemii covid-19.

Wśród inwestorów chętnych wyłożyć swoje środki na ten projekt znajduje się między innymi fundusz inwestycyjny Morgan Stanley, Counterpoint Global, The Rise Fund, Fidelity Management and Research Company, jak i również Durable Capital Partners LP czy Vulcan Capital. Jak zatem widać, zainteresowanie jest całkiem spore, więc Rad Power Bikes może z nadzieją patrzeć w przyszłość. Amerykańska firma planuje przez to między innymi podwojenie swojej dotychczasowej załogi pracowników, która składa się z ponad 320 osób. Jednocześnie chce kłaść o wiele większy nacisk na badania i rozwój. Docelowo firma chce objąć swoim zasięgiem już 75 procent klientów w USA do końca 2021 roku.

Jak wspomnieliśmy, branża jednośladów znacząco się rozwinęła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pandemia koronawirusa wprowadziła spore przetasowanie na rynku, jak i doprowadziła do zmiany naszych przyzwyczajeń. W Polsce czy Stanach Zjednoczonych znacząco zwiększyła się sprzedaż rowerów w wersji tradycyjnej i elektrycznej. U nas wiele osób przecież zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów na rzecz lokalnych podróży. Te zaś odbywały się pod znakiem wypraw rowerowych. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż nowych rowerów w 2020 roku w klasycznej wersji warta był 4,1 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 62% w porównaniu do 2019 roku. Rowery elektryczne przy wartości 490,8 miliona dolarów zanotowały wzrost o aż 144%.

Widać zatem, że rynek pojazdów elektrycznych to bardzo ważna branża, jak i inwestycja. Pod koniec 2019 roku Tesla stała się najbardziej cenionym producentem samochodów na świecie, którego wartość jest większa niż wielu producentów razem wziętych! Do tego możemy zaobserwować o wiele więcej skuterów elektrycznych, hulajnóg. Z pewnością 2021 rok będzie tylko kontynuacją obecnych trendów.

Rowery elektryczne w Sadurski.com

zawsz / 1002