parki rozrywki w Polsce park Polska ciekawostki wesołe miasteczko lunapark

Największe parki rozrywki w Polsce

Czas czytania:3 minut/y, 39 sekund/y

Wybrane parki rozrywki w Polsce. Lista, co oferują. Informacje i ciekawostki o parkach rozrywki w Polsce

Chorzów, woj. śląskie

Śląskie Wesołe Miasteczko znajduje się w Chorzowie, w województwie śląskim. Ten najstarszy lunapark w kraju oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Są tu między innymi rollercoaster, karuzele, dmuchane zamki oraz samochodziki. Dla odwiedzających udostępniony został także diabelski młyn.

Zator, woj. małopolskie

Energylandia w Zatorze, w województwie małopolskim, to największy park rozrywki w Polsce. Składa się z trzech stref: Bajkolandia, strefa familijna oraz strefa ekstremalna. Obiekt posiada łącznie ok. 80 atrakcji, z których mogą korzystać osoby w różnych przedziałach wiekowych. Energylandia od 2016 roku może poszczycić się największym w Polsce rollercoasterem, który w 2 sekundy osiąga prędkość 80 km/h.

Inwałd, woj. małopolskie

Park Miniatur Świat Marzeń znajduje się w Inwałdzie, w województwie małopolskim. Na jego terenie są miniatury najpopularniejszych budowli z całego świata. Są tu dwie części: „Polska w miniaturze” oraz „Świat w miniaturze”. Wśród miniatur znajdują się takie budowle, jak: Mur Chiński, Akropol czy zamek krzyżacki w Malborku. Jest tu także wesołe miasteczko, labirynt oraz kino 5D.

parki rozrywki w Polsce park Polska ciekawostki wesołe miasteczko lunapark
Diabelski młyn, to częsta atrakcja w parkach rozrywki nie tylko w Polsce

Krasiejów, woj. opolskie

JuraPark w Krasiejowie, w województwie opolskim, to prawdopodobnie największy w Europie park dinozaurów. Jest tu około 200 rekonstrukcji pradawnych zwierząt. Trasa znajdująca się w parku rozciąga się na długości około półtora kilometra. W tym lunaparku można odwiedzić Prehistoryczne Oceanarium oraz Tunel Czasu ukazujący dzieje naszej planety.

Rybnik, woj. śląskie

Rodzinny Park Atrakcji znajduje się w Rybniku, w województwie śląskim. Obiekt posiada trzy strefy: DinoPark, Park Odkrywców oraz Bajkową Krainę. Znajdują się w nich rekonstrukcje pradawnych gadów i płazów, ogromne gry planszowe oraz miejsce do przeprowadzania różnych eksperymentów. Jedną z atrakcji lunaparku jest możliwość zamknięcia się w… bańce mydlanej.

Łódź, woj. łódzkie

Łódzki Par Rozrywki, to drugi co do wielkości obiekt tego typu w Polsce. Na jego terenie znajdują się: Zamek Duchów z kolejką górską Jet Star, Karuzela Hully Gully. Jest tu wiele atrakcji dla najmłodszych, na przykład gabinet luster, suchy basen ze zjeżdżalniami. Jest tu również możliwość uczestniczenia w praktycznych lekcjach fizyki.

parki rozrywki w Polsce park Polska ciekawostki wesołe miasteczko lunapark
Parki rozrywki odwiedzane są przez całe rodziny, głównie w okresie wakacyjnym

> Ciekawostki o Łodzi

Łeba, woj. pomorskie

Park Rozrywki w Łebie w województwie pomorskim, to Park Dinozaurów obejmujący około 20 ha powierzchni. Oprócz rekonstrukcji pradawnych stworzeń, park posiada także ścieżkę edukacyjną, zamek strachu, płukalnię złota, małpi gaj, rowery wodne i wioskę indiańską.

Bałtów, woj. świętokrzystkie

JuraPark w Bałtowie w województwie świętokrzyskim, istnieje od 2004 roku. Posiada prawie 100 rekonstrukcji dinozaurów w skali 1:1. Kompleks dodatkowo posiada też karuzele, gokarty, kino 5D, oceanarium oraz Zwierzyniec Bałtycki. Na jego terenie organizowane są też spływy rzeką Kamienną. Zimą w kompleksie otwierany jest stok narciarski.

Kownaty, woj. lubuskie

Majaland położony w miejscowości Kownaty, w województwie lubuskim. Kompleks otwarty został w 2018 roku i jest czynny przez cały rok. Większość jego atrakcji znajduje się w zamkniętych pomieszczeniach. Tematyka parku związana jest z postacią Pszczółki Mai (znanej z serialu animowanego dla dzieci) oraz innych bohaterów bajek opracowanych przez Studio 100. Na odwiedzających czekają tu karuzele, ścianki wspinaczkowe, rollercoaster, zjeżdżalnie, itp. Obiekt dzieli się na trzy strefy: pierwsza związana jest z Pszczółką Mają, druga z Wikingiem Vikiem, a trzecia z Heidi.

Rabka-Zdrój, woj. małopolskie

Rabkoland, to park rozrywki położony w Rabce-Zdrój w województwie małopolskim. Są tu karuzele, pałac strachu i dom śmiechu, Dom do góry nogami, Szlak Ruchomych Figur oraz Muzeum Orderu Uśmiechu. W każdy weekend w Rabkolandzie odbywają się przedstawienia lub występy magików.

parki rozrywki w Polsce park Polska ciekawostki wesołe miasteczko lunapark
Atrakcje w parkach rozrywki dostosowane są dla różnych grup wiekowych

Inne wybrane parki rozrywki w Polsce

 • Park Rozrywki Rodzinnej w Kaliszu i Ostrowie
 • Rodzinne Centrum Rozrywki w Gdańsku
 • Adwenture Park w Gdyni
 • Megalandia w Ustce
 • Leśny Park Niespodzianek, Ustroń
 • Pomerania Fun Park w Kołobrzegu
 • Western Park, Ustronie Morskie
 • Termalny Park Linowy, Uniejów
 • Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur
 • Park Rozrywki i Rekreacji w Słubicach
 • Park Rozrywki Ogrodzieniec
 • Park Rozrywki Aktywnej Bartbro w Burtynach k. Olsztyna
 • Park Rozrywki Knieja w Ostrołęce
 • Ocean Park we Władysławowie
 • Park Rozrywki Pepeland, Nowy Dziekanów
 • Planeta Zalesie, woj. mazowieckie
 • Park rozrywki Rodzinka w Skórzewie k. Poznania
 • Magiczne Ogrody – Janowiec, woj. lubelskie
 • Farma Iluzji, Mościska, woj. mazowieckie
 • Loopy’s World – Rodzinne Centrum Rozrywki w Gdańsku
 • Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia k. Gniezna
 • Park Rozrywki Julinek, woj. mazowieckie
 • Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko, Chorzów
 • Park Bartbro w Olsztynie

Parki rozrywki w Polsce ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Parki rozrywki Europa
> Ciekawostki – parki wodne
> Aquaparki – parki wodne

Na tej stronie może być twoja reklama. W naszym portalu informacyjno-rozrywkowym umieszczamy też artykuły sponsorowane oraz linki.

krótkofalówki Poprzedni post Kto w dzisiejszych czasach korzysta z krótkofalówek?
kolejka linowa Roosevelt Island ciekawostki Nowy Jork NYC Manhattan Następny post Wyspa Roosevelt Island w Nowym Jorku