zaręczyny pierścionek zaręczynowy pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe – niełatwy wybór z myślą o przyszłości

Czas czytania:3 minut/y, 38 sekund/y

Planujesz romantyczne oświadczyny tylko we dwoje? A może jednak większą uroczystość w gronie rodziny i przyjaciół? Możliwości i okoliczności, w jakich zadasz to najważniejsze pytanie, jest wiele, jednak w każdym wariancie pierścionek zaręczynowy stanowi prawdziwy must have. Ten element biżuterii ma wartość przede wszystkim sentymentalną, jednak tradycja nakazuje, aby był cenny, gustowny i elegancki. Sprawdzamy, jakie pierścionki zaręczynowe są obecnie modne i jak spośród nich wybrać ten jedyny dla tej jedynej.

1. Jak kupić pierścionek zaręczynowy? Porady na początek

2. Złote i srebrne pierścionki zaręczynowe

3. Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym będzie dobrym wyborem?

4. Modne i oryginalne pierścionki zaręczynowe

Obecnie pierścionki zaręczynowe można kupić nie tylko w stacjonarnych salonach jubilerskich, ale także online. Przykładem może być sklep z biżuterią Bonore. Z pewnością znacznie poszerza to dostępny asortyment. Wygodnie zatem przeglądaj pierścionki zaręczynowe i znajdź ten idealny.

Jak kupić pierścionek zaręczynowy? Porady na początek

Zakup pierścionka zaręczynowego, w porównaniu do znalezienia tej jedynej, naprawdę nie stanowi skomplikowanego zadania. Jeśli jednak wziąć pod uwagę fakt, jak ważny i jak rzadko kupowany to element biżuterii, cały proces warto rozpocząć od ustalenia kilku szczegółów. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej, zwłaszcza, że pierścionki zaręczynowe dostępne są naprawdę w wielu wariantach. Od czego więc zacząć?

  • Ustal budżet na zakup pierścionka zaręczynowego

Przede wszystkim określ, jaką kwotą dysponujesz. Zgodnie z tradycją sięgającą początku ubiegłego wieku, mężczyzna powinien wydać na ten cel równowartość swojej miesięcznej pensji. Oczywiście, to tylko zwyczaj i nie trzeba trzymać się go niewolniczo. Przeglądając kolekcje pierścionków zaręczynowych, łatwo zauważyć cenę pierścionków zaręczynowych od kilkuset do kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Najlepiej podejść do tematu rozsądnie, stawiając przede wszystkim na wysoką jakość.

  • Rozmiar pierścionka zaręczynowego

To kolejny ważny element. Aby właściwie dobrać pierścionek zaręczynowy, możesz posłużyć się biżuterią, którą ukochana już posiada, użyj tasiemki lub skorzystaj z pomocy przyjaciółek lub sióstr przyszłej żony.

  • Określ styl pierścionka zaręczynowego

Pierścionek to, rzecz jasna, przede wszystkim symbol uczucia łączącego dwoje ludzi. Warto jednak zadbać o to, aby wpasowywał się w gust twojej narzeczonej. Sprawdź, po jaką biżuterię sięga przyszła panna młoda: czy woli srebro czy złoto, a może podoba się jej różowy odcień, jaki jest jej ulubiony kolor lub kamień, czy w jej guście będzie klasyczny pierścionek zaręczynowy, a może nowoczesny model?

  • Kamień w pierścionku

Powyżej zasygnalizowaliśmy już kolejny ważny punkt. To, jakie kamienie znajdują się w pierścionkach zaręczynowych, często wynika z ich symboliki. Oprócz efektownego diamentu znajdziesz więc pierścionki z szafirem, topazem, rubinem. Warto dopasować ten element, aby wybrać naprawdę idealny pierścionek zaręczynowy.

Złote i srebrne pierścionki zaręczynowe

Najbardziej tradycyjnym od wielu lat wyborem jest pierścionek zaręczynowy klasyczny wykonany ze złota. Mamy tu na myśli konkretnie żółte złoto – symbol bogactwa, dobrobytu i szlachetności. Ponieważ jednak jest to kruszec specyficzny, nie każdej kobiecie odpowiada. Ciekawym rozwiązaniem staje się wówczas białe i różowe złoto, przykuwające uwagę kobiet preferujących chłodniejsze tony. Takie rodzaje złota przypominają srebro, jednak w rzeczywistości są połączeniem złota i innych metali. Białe złoto jest bardziej uniwersalne niż żółte i pasuje do wielu stylizacji: zarówno codziennych, jak i uroczystych. Z kolei różowe złoto to wybór bardzo dziewczęcy, romantyczny i delikatny.

Czy pierścionek zaręczynowy może być ze srebra? Trzeba przyznać, że nie jest ono szczególnie polecane, jednak zdarza się, że wybranka ma uczulenie na złoto. Wówczas trzeba zdecydować się właśnie na srebro albo – niestety dużo droższą – platynę.

Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym będzie dobrym wyborem?

Sercem pierścionka zaręczynowego jest kamień. To od jego wyboru w dużej mierze uzależnia się cenę pierścionka zaręczynowego, ale też i z nim wiąże się styl i estetyka biżuterii.

Najbardziej klasyczne złote pierścionki zaręczynowe to pierścionki z diamentem – najdroższym z kamieni. Zalicza się je do klasyki gatunku, zaś sam klejnot wskazuje na miłość, wierność i długi, udany związek. Największą popularnością cieszy się szlif brylantowy – występuje on w około 70% diamentów. Jeśli jednak diament niekoniecznie wpisuje się w gust twojej narzeczonej, możliwości masz więcej.

Unikatowe kolekcje pierścionków zaręczynowych wykorzystują szafir, spopularyzowany choćby przez księżną Dianę, wyrazisty rubin czy przykuwający wzrok szmaragd. Te wszystkie kamienie szlachetne sprawdzą się jako zwieńczenie pierścionka zaręczynowego.

Modne i oryginalne pierścionki zaręczynowe

W kolekcjach pierścionków zaręczynowych również można zaobserwować konkretne trendy. Poza absolutnymi klasykami, takimi jak ponadczasowe pierścionki zaręczynowe wykonane z żółtego złota z diamentem o szlifie okrągłym, dużą popularnością cieszą się eleganckie pierścionki z kamieniami szlachetnymi w kształcie łezki lub gruszki, pierścionki z podwójną obrączką (często wykonaną z dwóch rodzajów złota), a także oryginalne i wyraziste pierścionki wzornictwem przywodzące na myśl sygnety.

starostwo Olecko ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Olecko – fakty i ciekawostki o mieście
Vat Phou wyprawy do Laosu Następny post Wyprawy do Laosu z CARTER