protesty rolników sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja pogrąża rolników i ich protesty

Czas czytania:3 minut/y, 30 sekund/y

Sztucznie wygenerowane obrazy mają pokazać siłę antyrządowych protestów rolników. Czy Polacy się na to nabiorą? Dlaczego protesty rolników zmanipulowano?

Było CACY, jest BE

Gdy przedstawiciele polskiej prawicy współtworzyli w Brukseli Zielony Ład, dokręcając śrubę (nie tylko) polskim rolnikom, rządzący Polską PiS murem stał za zmianami. Przekonywano, że to dla dobra polskiego rolnictwa. Ludzie PiS i ich media oraz ich blogerzy chwalili zmiany. O dziwo polscy rolnicy też siedzieli wtedy cicho i nie protestowali. Czyżby to wszystko też im się wtedy podobało?

Sytuacja o 180 stopni zmieniła się po wyborach parlamentarnych (końcówka 2023 roku) i zmianie władzy. Nagle ożywiły się władze PiS i ich ludzie oraz prawicowe media. Nagle okazało się, że to co w PiS i u tamtej władzy było CACY, po wyborach jest BE. Rolnicy przejrzeli na oczy, stwierdzili że to co było dla nich dobre, nagle stało się złe i zaczęli protestować.

Wyszli na drogi. Skomplikowali życie wielu Polaków oraz ucieszył zwolenników poprzedniej władzy. Rząd złożony z przedstawicieli niedawnej opozycji który ledwie powstał, musiał zmierzyć się z protestami rolników. Bo ci, choć wcześniej wszystko im pasowało w działaniach poprzedniej władzy, chcą natychmiastowego działania od nowych polskich władz. Kaczyński im się podobał, Tusk już nie – tak można wywnioskować.

protesty rolników sztuczna inteligencja
Rzekome maszyny rolnicze w środku rolniczego protestu, a raczej to, co kiedyś nimi było. A może to policja solidnie je spałowała?

Manipulacje PiS kontra antyrolnicze memy

Internet zalała fala memów nieprzychylnych protestom rolników i ich formie (nie tylko blokadom dróg). Palące się opony w Warszawie z czarnym, kopcącym się dymem, zniszczone produkty rolne (a przecież rolnicy winni szanować produkty żywnościowe), wysypywana gnojówka przed prywatnymi domami polityków (np. drugiej osoby w państwie – marszałka Sejmu Szymona Hołowni). To (pomijając faktyczne racje rolników) Polakom nie mogło się spodobać.

Polacy dostrzegli, że albo rolnicy nie rozumieli wcześniej o co chodzi, albo zostali zmanipulowani i siedzieli cicho. Może bali się zamordyzmu ówczesnej władzy? Władza prawicy poprzez posłuszne jest struktury siłowe (policja, służby specjalne), pacyfikowała pokojowe marsze kobiet. Więc miałaby być grzeczna dla rolników? Może dlatego za rządów PiS woleli siedzieć cicho?

Gniew rolników prawica umiejętnie skierowała przeciwko swym wrogom – nowemu rządowi. Ludzie prawicy która tego piwa nawarzyła, próbowali stawać na czele protestów lub na różne sposoby wspierać protesty, niezależnie od ich skali i formy. Cel był i jest jasny: obalenie rządu, który dopiero co zabrał się do władzy i próbuje odkręcać to wszystko, co przez 8 lat zniszczyła prawica – także w świecie rolnictwa.

protesty rolników sztuczna inteligencja
Protesty rolników? To raczej wygląda jak złomowisko po ataku rosyjskich bomb. A może Rosjanie teraz atakują nie tylko na Ukrainie?

Sztuczna inteligencja w służbie prawicy

Teraz okazuje się, że ludzie prawicy używają chwytów poniżej pasa. Wsparcie dla rolników wzmocnili obrazami, które nie miały miejsca w rzeczywistości. Szpalery ciągników, tysiące protestujących, rolnicze maszyny blokujące drogi. Dziś takie obrazy tworzy sztuczna inteligencja (AI), oczywiście na zlecenie człowieka. Konkretnie: tych, którzy chcą eskalacji rolniczych protestów i wzmocnienia przekazu, że oto za protestami stoją rzesze ludzi niezadowolonych z obecnego rządu. Cel: powrót Kaczyńskiego i spółki do władzy oraz dalsze rozkradanie Polski.

Na szczęście sztuczna inteligencja nie jest jeszcze doskonała i generowane przez nią fikcyjne zdjęcia można rozpoznać. Bo są jakby mało realne i mało rzeczywiste. Jakby nie z naszego świata.

Czy rolnicy wyszliby na protesty, trzymając flagi biało-czerwone, ale nie poziome lecz pionowe? Przecież to nie jest polska flaga. Czy przyjechaliby na protesty zmiażdżonymi kawałkami maszyn rolniczych? Czy na protesty masowo przyszliby rolnicy-inwalidzi bez głów i z poskręcanymi tułowiami oraz kończynami?

protesty rolników sztuczna inteligencja
Coś na środku drogi. Nam nie przychodzi na myśl, co to takiego jest

Komu to pasuje?

Ci, którzy nie raz mieli do czynienia z obrazami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję, natychmiast odkryli fałszerstwo. To nie są zdjęcia rzeczywistości. Tak ona nie wygląda.

Pojawiają się więc istotne pytania. Przez kogo i w jakim celu tworzone są takie obrazy? Czy faktycznie można nimi zmanipulować Polaków? A może teraz Polacy będą uważać, że każde zdjęcie z protestów rolników jest zmanipulowane?

Wreszcie – czy rolnicy walczący o swoje prawa wiedzą, że są manipulowani? Czy wiedzą kto nimi manipuluje i w jakim celu?

Protesty rolników: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Zastosowanie dronów w rolnictwie
>

wiertnice ciekawostki wiertło Poprzedni post Wiertnice – ciekawostki, rodzaje wiertnic
Warszawa Muzeum Karykatury wystawa humor lat 90 Następny post Wolne żarty. Humor lat 90-ych – wystawa w Muzeum Karykatury