Szwedzi wykastrowali lwa

Szwedzi lew Szwecja godło heraldyka kastracja

Szwedzi i pewna ciekawostka

Jednostka szwedzkiej armii ma w godle lwa. Wskutek protestu kobiet służących w szwedzkiej armii, ocenzurowano najbardziej seksualny fragment tego lwa, sterczący między nogami

Znajdź szczegół różniący powyższe obrazki!

Żołnierze Nordyckiej Grupy Bojowej, jednej z 18 jednostek szwedzkich, działających w ramach unijnych sił zbrojnych, mają w godle lwa. Malutki fragment tego lwa – penis znajdujący się między jego tylnymi łapami, nie spodobał się służącym w tej jednostce kobietom. Złożyły skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ten niedawno przychylił się do skargi szwedzkich dziewczyn w mundurach i nakazał ocenzurować fragment godła. Od teraz, po urzędowym wykastrowaniu, lew w godle jest bezpłciowy. Zniknął penis, który nie podobał się Szwedkom.

Co na to szwedzcy specjaliści od godła czyli heraldycy? Symbol lwa bez genitaliów był niegdyś zarezerwowany dla… zdrajców.

A poza tym – ciekawe czy Szwedki w mundurach byłyby zachwycone, gdyby lew na emblemacie znajdującym się na ich mundurze, miał między nogami żeńskie genitalia?

Szwedzi – informacja na (c) Sadurski.com od grudnia 2007

Zobacz też:
> Szwecja ciekawostki
> Dowcipy o Szwedach
> Orebro, Szwecja
> Ciekawostki o penisach
> Penisy zwierząt

Kastracja

Kastracja, zwana też wytrzebieniem, to jedna z metod ubezpłodnienia, polegająca na chirurgicznej amputacji w obrębie zazwyczaj pierwszorzędnych (usunięcie gonad), też łącznie z drugorzędnymi cech płciowych zazwyczaj osobników męskich zwierząt (zarówno domowych, hodowlanych, jak i dzikich) i ludzi. Termin jest też niewłaściwie stosowany w przypadku kuracji farmakologicznej obniżania popędu płciowego u mężczyzn nazywanej kastracją chemiczną. Kastracja powoduje niepłodność, a także zaburzenie funkcjonowania układu hormonalnego. Współcześnie kastracja ludzi jest stosowana w przypadkach onkologicznych (np. rak jądra, rak jajnika). Kastracja była skutecznym sposobem hamowania wzrostu raka prostaty, jednak obecnie leki z grupy analogów gonadoliberyny wyparły kastrację chirurgiczną w tych przypadkach. Kastruje się także osoby poddające się operacji korekty płci.