wydarzenia sportowe ciekawostki

Najbardziej oczekiwane wydarzenia sportowe 2023 roku

Czas czytania:2 minut/y, 21 sekund/y

Rok 2023 będzie obfitował w wielkie wydarzenia sportowe. Od turniejów mistrzowskich po zawody w różnych kategoriach sportowych, dzięki czemu, fani sportu będą mieli nie lada gratkę. Przygotuj się na rok pełen akcji, w którym najlepsi sportowcy z całego świata spotkają się, aby zaprezentować swoje umiejętności. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem sportów indywidualnych czy zespołowych, ten rok zapowiada się jako niezapomniany dla wszystkich miłośników sportu.

Jakie są najbardziej oczekiwane wydarzenia sportowe w 2023 roku?

Świat sportu jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin, w którą zaangażowane są miliony ludzi i organizacji na całym świecie. Ten rok zapowiada się naprawdę ważny i ekscytujący dla wielu sportów, a wydarzenia, o których będziemy mówić poniżej, są tego żywym potwierdzeniem.

Kwalifikacje do Euro 2024

Dla europejskich reprezentacji piłkarskich będzie to rok kwalifikacji do finałów UEFA EURO 2024. Cykl kwalifikacyjny rozpoczyna się w marcu, a kończy w listopadzie.

Polska oraz inne kraje Europy wschodniej raczej nie będą częścią wyścigu o turniej finałowy, który latem 2024 roku odbędzie się w Niemczech, ale każdy z krajów patrzy na nadchodzący cykl z dużą nadzieją na postęp. Niektóre z europejskich drużyn podjęły już kroki w kierunku poprawy w minionym roku, podczas gdy inne nie mają, gdzie zejść niżej.

Polska zagra w grupie E z Czechami, Mołdawią, Wyspami Owczymi i Albanią. Łotwa zagra w grupie D, razem z Turcją, Chorwacją, Armenią i Walią. Litwa trafiła do grupy G z Węgrami, Czarnogórą, Bułgarią i Serbią.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie

Co roku ustalane są najlepsze hokejowe drużyny świata, a turniej w 2023 roku nie będzie tu wyjątkiem. Turniej odbędzie się w fińskim mieście Tampere oraz w stolicy Łotwy – Rydze.

Początkowo gospodarzem tegorocznego mundialu miał być Petersburg, ale z wiadomych przyczyn przeniesiono go do innych krajów. W związku z tym turniej odbędzie się w dwóch krajach, które były jego gospodarzami w ostatnich latach. Finlandia była gospodarzem Mistrzostw Świata przed rokiem, natomiast Ryga gościła turniej rok wcześniej, w czasach Covid. Gospodarzem turnieju będzie Tampere, gdzie oprócz jednej z grup i dwóch ćwierćfinałów, odbędą się także oba półfinały i walki finałowe o medale. Warto dodać, że ostatni raz Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie odbyły się poza regionem nordyckim w 2019 roku

Lista najlepszych turniejów 2023 roku, którą warto poznać

Oczekiwane w tym roku wydarzenia sportowe mają fundamentalne znaczenie dla rozwoju wielu dyscyplin sportowych. Należy zrozumieć, że Vulkanbet zakłady bukmacherskie są nie tylko idealnym narzędziem dla obstawiających, ale również pomagają w promocji i rozwoju wielu dyscyplin. Przyjrzyjmy się tegorocznym najważniejszym wydarzeniom:

– Euroleague Basketball Final Four

– Finały piłkarskie Eurocup

– Mistrzostwa Świata w Koszykówce

– Mistrzostwa Europy w siatkówce

– Puchar Świata wśród Kobiet

Wszystkie te wydarzenia przypominają tylko, że rok 2023 zapowiada się jako świetna trampolina do przyszłych, jeszcze większych wydarzeń kolejnych lat. A dzięki aktywnemu wsparciu ze strony kibiców, świat sportu staje się jeszcze bogatszy i ciekawszy!

1124 / 10.2.24 / 13.3.24 out

atrakcje Kudowy-Zdroju woj. dolnośląskie uzdrowisko Poprzedni post Kudowa-Zdrój – ciekawostki i atrakcje uzdrowiska
kara za brak OC ciekawostki ubezpieczenie Następny post Brak OC? Sprawdź, jaka kara może Ci grozić