zamrażarki skrzyniowe do restauracji

Jakie technologie dbają o świeżość produktów w restauracjach?

Czas czytania:1 minut/y, 54 sekund/y

Jako właściciel lokalu gastronomicznego dbasz o jakość serwowanych potraw, ich wygląd i niepowtarzalny smak. Wpływ na ostateczny wygląd talerza, który zaserwujesz klientowi, mają świeżość i sposób przechowywania składników, z których zostanie przygotowana potrawa. Jak dbać o zaopatrzenie, aby nie straciły swoich walorów? Podpowiadamy wybór profesjonalnych urządzeń

Wyposażenie kuchni w restauracji jest równie ważne jak aranżacja sal, w których przyjmujesz gości. Dla nich liczy się nie tylko komfort i estetyka wnętrza, ale także wygląd i smak serwowanych potraw. Mięso, ryby, warzywa i owoce zachowają swoją świeżość na dłużej, jeżeli do ich przechowywania wybierzesz odpowiednie zamrażarki. Na rynku jest wiele sprzętów AGD stworzonych z myślą o gastronomii – dlatego podpowiadamy, na jakie technologie warto zwrócić uwagę.

Zamrażarki skrzyniowe czy szafkowe?

Wśród modeli dostępnych na rynku, są zamrażarki skrzyniowe oraz szafkowe. Do lokali gastronomicznych polecane są te pierwsze, ponieważ zazwyczaj mają większą pojemność.

Czym różnią się urządzenia?

– Zamrażarki skrzyniowe są otwierane od góry. Duża klapa może być przeszklona, aby ułatwić dostęp do mrożonek i ich prezentację. Wewnątrz produkty przechowywane są warstwowo, a segregację ułatwiają dodatkowe kosze.

– Zamrażarki szafkowe są otwierane podobnie jak lodówki. W środku mają półki do przechowywania żywności. Mają mniejszą pojemność, ale łatwo posegregować w nich artykuły spożywcze.

Parametry techniczne

Najlepsze zamrażarki do Twojej restauracji czy kawiarni to takie, które dopasowane są do potrzeb konkretnego lokalu. Weź pod uwagę ilość miejsca, jakie możesz przeznaczyć na sprzęt AGD oraz terminy przechowywania żywności.

Ponadto skup się na technologiach, takich jak:

– Klasa klimatyczna – do polskich restauracji polecane są typowe zamrażarki oznakowane symbolem N (normalna) lub SN (subnormalna).

– Głośność pracy urządzenia – w zależności od wyposażenia w funkcje dodatkowe oraz wentylatory, niektóre urządzenia pracują ciszej lub głośniej. Najpopularniejsze zamrażarki emitują około 40 decybeli.

Zdolność zamrażania – ten parametr określa, ile kilogramów produktów można zamrozić. Im wyższa wartość, tym bardziej pojemna zamrażarka.

Utrzymanie temperatury – rekomendowany poziom -18 °C pozwala zachować składniki odżywcze w owocach i warzywach. Liczba gwiazdek na urządzeniu pozwala określić maksymalną temperaturę i czas przechowywania w nim żywności.

– Klasa energetyczna – pracujące przez cały czas zamrażarki mogą przyczynić się do podniesienia rachunków za prąd. Aby wzrost ten nie był zbyt drastyczny, wybieraj urządzenia z klasy energetycznej A+++, unikając oznaczeń C i D.

Informacja
Link usunięty 29.06.2020. Dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt.
https://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-profesjonalne/zamrazarki-skrzyniowe/

lody ciekawostki o lodach Poprzedni post 29 niesamowitych ciekawostek o lodach
cmentarz śmierć zombie pogrzeb tafefobia Następny post Mroczne historie. Pogrzebani przed śmiercią