Znani i lubiani – Partia Dobrego Humoru

znani i lubiani telewizja sport sztuka muzyka

„Śmiesznych partii jest wiele, ale tylko jedna jest wesoła” – to hasło towarzyszy Partii Dobrego Humoru od samego początku czyli od 2001 roku. Zarówno hasło, jak i nazwa tej nieformalnej, bo nigdzie nie zarejestrowanej, a więc anarchistycznej organizacji, jasno mówi, że chodzi o uśmiech oraz humor, a nie o politykę. Pewnie to przekonuje również osoby znane i lubiane, aby przyjęły legitymacje Partii Dobrego Humoru, której składka członkowska wynosi… trzy uśmiechy dziennie.

Jurek Jerzy Owsiak Partia Dobrego Humoru

Jurek Uske wręczył legitymację PDH Jurkowi Owsiakowi w Niemczech

Wśród 4 tysięcy osób z Polski i świata, które otrzymały kartonik z logo PDH, są miedzy innymi poniższe osoby, choć trafniej byłoby lepiej napisać: osobowości. Jak się zaraz przekonasz, członkiem PDH można zostać w każdym miejscu świata, w najmniej spodziewanym momencie życia. Bo uśmiech nie zna granic i potrafi nas zaskakiwać. Szczególnie ludzi z dużym poczuciem humoru!

Zygmunt Chajzer Szczepan Sadurski

Zygmunt Chajzer i szef partii, Szczepan Sadurski

Szalenie sympatyczny Zygmunt Chajzer swoją działalnością od zawsze aż prosił się, aby zostać członkiem Partii Dobrego Humoru, jednak wcześniej o niej nie słyszał. Ale wreszcie nadarzyła się okazja i z uśmiechem na ustach przyjął legitymację od Szczepana Sadurskiego, szefa Partii Dobrego Humoru.

Dorota Wellman Partia Dobrego Humoru

Dorota Wellman i Partia Dobrego Humoru

Dorota Wellman – dziennikarka, osobowość telewizyjna, znana jest także z poczucia humoru. Gdy prowadziła poranny program w TVP, w kuluarach gmachu przy ul. Woronicza z uśmiechem na ustach przyjęła legitymację Partii Dobrego Humoru z wyjątkowym numerem 2500. Od tej pory, ilekroć ktoś ją o to zapyta, z ochotą przyznaje się do tej najbardziej wesołej organizacji na świecie.

Kevin Aiston Jacek Cygan

Kevin Aiston i Jacek Cygan

To było już jakiś czas temu, impreza charytatywna w Warszawie. Wśród osób które tego dnia otrzymały legitymacje Partii Dobrego Humoru byli m.in. Kevin Aiston (leg. nr 2506) – strażak, najbardziej znany Anglik w Polsce oraz osobowość telewizyjna, wciąż uśmiechnięty człowiek o wielu talentach oraz Jacek Cygan (leg. nr 2518) – autor ponad tysiąca tekstów piosenek, które śpiewają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i które nuci cała Polska. Bez niego nasze życie nie byłoby tak radosne.

Leszek Balcerowicz Partia Dobrego Humoru

Profesor Leszek Balcerowicz też jest w Partii Dobrego Humoru

Jerzy Gruza reżyser

Jerzy Gruza (1932-1920), reżyser

Reżysera Jerzego Gruzy nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znają jego filmy, a już na pewno seriale: Czterdziestolatek i Wojna Domowa. Dostarczały wszystkim wiele radości i uśmiechu. Legitymację Partii Dobrego Humoru nr 993 otrzymał podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Kamil Glik Partia Dobrego Humoru

Piłkarz Kamil Glik dosłał legitymację we Włoszech

Miłośnicy piłki nożnej świetnie go znają. I pewnie nie tylko oni. Znakomity polski piłkarz, obrońca polskiej reprezentacji. Nie mniej znany za granicą – oprócz polskich klubów grał m.in. w Torino FC i w AS Monaco. Gra w obronie, ale też strzela bramki, dając fanom futbolu radość. Członkiem Partii Dobrego Humoru został we Włoszech, w czasie gdy świecił triumfy w Torino FC. Legitymację wręczył mu Robert Małecki, ambasador PDH we Włoszech.

Edward Lutczyn

Edward Lutczyn, rysownik

Edward Lutczyn – od lat znakomity ilustrator i rysownik satyryczny o rozpoznawalnej kresce oraz twarzy. Poprzez swoją twórczość daje uśmiech milionom Polaków. W Partii Dobrego Humoru od dawna. Od dawna przyjaźni się ze Szczepanem Sadurskim – też rysownikiem, a do tego szefem Partii Dobrego Humoru.

Ireneusz-Krosny-mim

Ireneusz Krosny – mim, którego znają wszyscy

Mówisz mim – myślisz Krosny. I odwrotnie – czyli najsłynniejszy mim w kraju. Swymi występami bawi od lat, występuje w Polsce i na świecie. Zdobywał nagrody na festiwalach kabaretowych, często występuje w programach telewizyjnych. Było oczywiste, że taka osoba prędzej czy później zostanie członkiem Partii Dobrego Humoru.

Mieczysław Szcześniak Mariusz Pudzianowski Pudzian

Mieczysław Szcześniak i Mariusz Pudzianowski – Pudzian

Mieczysław Szcześniak, to człowiek o niezwykłym głosie oraz talencie, unikający tabloidowej sławy. Członkiem Partii Dobrego Humoru został w chwilę przed wywiadem w jednej ze stacji telewizyjnych.

Mariusz Pudzianowski, słynny Pudzian – legitymację PDH nr 2008 otrzymał w Londynie, w czasie gdy występował w Tańcu z gwiazdami”. A dokładniej, na statku płynącym po Tamizie. Ośmiokrotny mistrz świata strongmanów, ostatnio zawodnik MMA. Jeśli zapytasz nad Wisłą kto jest najsilniejszym Polakiem, większość wymieni właśnie jego. A już na pewno jest najsilniejszy wśród czterech tysięcy członków Partii Dobrego Humoru. No, chyba że do Pudziana dodamy także Marka Felixa, brytyjskiego strongmana, także członka PDH (leg. nr 2019).

W Partii Dobrego Humoru (ang. Good Humor Party) są też znani aktorzy, satyrycy, dziennikarze. Także z innych krajów. A jej niezwykła „siedziba” czyli sklejony z papieru Wesoły Wieżowiec został sfotografowany w ponad pół tysiącu miejsc / miast świata, na wszystkich kontynentach.

Partia Dobrego Humoru – strona główna:

Partia Dobrego Humoru