Michał Kwiatkowski kolarstwo

Jak babcia klozetowa zatrzymała mistrza świata

Czas czytania:1 minut/y, 38 sekund/y

Babcia klozetowa

Monty Python i Bareja w jednym: mistrz świata wycofał się z Tour de Pologne przez… babcię klozetową

Michał Kwiatkowski miał “kłopoty żołądkowe”. Dlatego nie dojechał do szóstego etapu wyścigu Tour de Pologne oraz wycofał się z wyścigu. Tak brzmi oficjalna wersja organizatorów. Okazuje się, że prawdziwy powód rezygnacji mistrza świata ze zmagań w słynnym Tour de Pologne jest trochę inny, aby nie rzec: bardzo prozaiczny.

Jak sikają kolarze?

Kolarz mógłby po prostu w trakcie wyścigu zsiąść z roweru aby wysikać się w przydrożnych krzakach i po chwili wrócić do sportowych zmagań. Jako osoba kulturalna, chciał to jednak załatwić w sposób cywilizowany, korzystając z WC. Nie mógł jednak tego zrobić, bo toaleta z której chciał skorzystać, była płatna. Osoba pilnująca porządku nie dała się przekonać – skoro nie ma kasy – nie ma sikania.

Ponieważ kolarze nie wożą ze sobą plecaków z ekwipunkiem do przerwania, Kwiatkowski nie miał scyzoryka ani otwieracza do piwa. Nie ma igły z nićmi, ani nawet drobnych pieniędzy, którymi mógłby zapłacić. Zrobił więc to, co robimy my wszyscy, gdy nie mamy pieniędzy, a toaleta okazuje się płatna – zrezygnował, choć pęcherz moczowy wciąż pełny i przeszkadza w skupieniu się na sportowej rywalizacji. I jeszcze świadomość absurdu sytuacji, połączonego z faktem, że niepotrzebnie stracił cenny czas, podczas gdy rywale nadal jadą do mety.

Wkurzony, wsiadł więc znów na rower i wrócił na trasę wyścigu. Na szczęście wkrótce przy drodze na której odbywał się wyścig była stacja benzynowa, a niej WC, w dodatku bezpłatny. Jak donoszą dobrze zorientowane media, bohater naszej opowieści oddał mocz, po czym honorowo wycofał się z wyścigu.

Wyjątkowy pech, zła organizacja zawodów, a może jedno i drugie? Kolarz nie pojawił się nawet na zakończeniu etapu. Podobno lekarz zabronił mu przebywania na słońcu.

Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski w 2014 r. zdobywając w Hiszpanii tytuł Mistrza Świata nie był sobie w stanie wyobrazić, co czeka go na trasie Tour de Pologne 2015. Foto: Wikipedia.

Babcia klozetowa – informacja na: (c) Sadurski.com od 09 sierpnia 2015

facebook media społecznościowe internet social media Poprzedni post Używasz Facebooka? Przeczytaj
Gambia Afryka prawo jazdy Następny post Jak zdobyć prawo jazdy w Afryce