świecące drzewa zieleń rośliny przyroda jesienne przysłowia z jesienią

Świecące drzewa

Czas czytania:1 minut/y, 9 sekund/y

Ale drzewa!

Widziałeś świecącego robaczka świętojańskiego? Wkrótce będą też świecić rośliny, więc nie będą potrzebne latarnie, aby w nocy było widno

Rzeczy, o których do niedawna czytaliśmy w książkach science-fiction, wkrótce staną się rzeczywistością. Jedną z takich rzeczy są… świecące rośliny. Naukowcy prowadzą już zaawansowane prace nad stworzeniem diod bioluminescencyjnych. Co to takiego?

Już teraz jest możliwe wprowadzenie do tkanki roślinnej nanocząsteczek złota – czyli malusieńkich, niewidocznych gołym okiem “kawałeczków” złota, wielkości 10 nanometrów (jeden nanometr, to miliardowa część metra). Dzięki temu liście roślin świecą w ciemności!

Wszystko wskazuje na to, że ta technologia, jako pożyteczna, będzie wykorzystywana na co dzień. Dzięki temu wynalazkowi, zbędne staną się lampy ustawione obecnie przy ulicach i drogach, które aby świecić, potrzebują żarówek i prądu. Być może kolejnym krokiem będzie stworzenie różnego rodzaju produktów, które nie potrzebują energii, aby działać.

Świat bez prądu? Bez elektrowni atomowych, cieplnych, wodnych i innych? Bez kopalń, szybów naftowych i towarzyszącemu temu zanieczyszczeniu środowiska? Czy możemy to sobie wyobrazić?

Świecące drzewa – informacja na Sadurski.com od listopada 2010

świecące drzewa zieleń rośliny przyroda jesienne przysłowia z jesienią

Drzewo – wieloletnia roślina o zdrewniałym jednym pędzie głównym (pniu) albo zdrewniałych kilku pędach głównych i gałęziach tworzących koronę w jakimkolwiek okresie podczas rozwoju rośliny. Do drzew zaliczają się największe rośliny lądowe. Grupa ta nie jest taksonem – grupuje tylko organizmy roślinne podobne morfologicznie i funkcjonalnie. Od innych roślin drzewiastych (krzewów i krzewinek) różnią się posiadaniem pnia lub pni rozgałęziających się dopiero od pewnej wysokości.

dom Adolf Hitler Poprzedni post Ten dom wygląda jak Hitler
Krzysztof Kolumb Ameryka Polak polska flaga Polski Następny post Krzysztof Kolumb był Polakiem?