Debiutant: Hyundai Elantra

samochód Hyundai Elantra samochody

Najlepiej sprzedający się na świecie model marki Hyundai powraca do swoich sportowych korzeni w nadwoziu typu sedan

Ponad 13,8 miliona modeli Hyundai Elantra, znanej na niektórych rynkach także jako Hyundai Avante, zostało sprzedanych od czasu wprowadzenia samochodu na rynek w 1990 roku. Dzięki nowej platformie, samochód ma wygląd sportowego, czterodrzwiowego coupe, o dłuższych, niższych i szerszych niż kiedykolwiek wcześniej proporcjach. Konferencja prasowa towarzysząca premierze modelu odbyła się 17 marca w Lot Studios w West Hollywood w Kalifornii i była transmitowana na żywo na cały świat

Hyundai ujawnił pierwsze zdjęcia pokazujące model Hyundai ELANTRA Nowej Generacji. Nadchodząca, już 7. generacja modelu Elantra cechuje się wyrazistym i agresywnym designem o interesujących kształtach i powierzchniach, które oddają nową kierunek filozofii projektowania marki Hyundai.

Design modelu Elantra Nowej Generacji podkreśla jej progresywny i egzotyczny charakter. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań w projektowaniu samochód nabrał geometrycznego wyglądu. Taki design nowego modelu Elantra to śmiałe posunięcie, do tej pory rzadko spotykane w projektach samochodów.

Wnętrze także jest całkowicie nowe. Niskie i szerokie powierzchnie łączą drzwi ze środkową konsolą, podczas gdy duży interfejs składający się z dwóch połączonych ze sobą ekranów podkreśla charakter wnętrza inspirowany samochodami wyścigowymi.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski