Karykatury i rysunek satyryczny. Łódź, Niemodlin

rysunek satyryczny karykatura Złota Szpilka

Juchnowiec Kościelny

Karykatury w Juchnowcu Kościelnym

Podlasianie 2 – to tytuł wystawy karykatur autorstwa Tomasza Brańskiego

Do końca października 2012 r. w Ośrodku Kultury przy Placu Królowej Rodzin 1 (miejscowość Juchnowiec Kościelny, woj. podlaskie) można oglądać wystawę karykatur artysty z Białegostoku, Tomasza Brańskiego.

Wystawa nosi tytuł „Podlasianie 2” i prezentowanych jest na niej kilkadziesiąt satyrycznych portretów osób związanych z Podlasiem: polityków, ludzi kultury, dziennikarzy, piłkarzy Jagiellonii Białystok, a także karykatury osób publicznych ze świata.

Tomasz Brański karykatury rysuje od 20 lat. Zadebiutował w 1992 roku w Świecie Młodych, publikował w czasopismach satyrycznych Wydawnictwa Superpress, gościł na łamach gazet regionalnych: Kuriera Podlaskiego i Kuriera Porannego. Jest członkiem Partii Dobrego Humoru.
2012-09-30. Juchnowiec Kościelny

Rozum w Letargu

Kolejna wystawa Henryka Cebuli: otwarcie w Jarosławiu, 26 października 2012

„Rozum w Letargu” – to tytuł kolejnej indywidualnej ekspozycji w twórczym życiu Henryka Cebuli z Przeworska. Wernisaż tej wystawy odbędzie się 26 października o godz. 17:59 w galerii piwnicy „Pirania” w Jarosławiu (ul. Sikorskiego 6 / róg Poniatowskiego).

Henryk Cebula, ur. 1953 r. Absolwent ASP w Krakowie, ma na koncie 99. wystaw indywidualnych, 116 nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą, brał udział w 880. wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W tym roku obchodzi 30 lat pracy pedagogicznej (jest nauczycielem w liceum plastycznym w Jarosławiu).
2012-10-21

Lutczyn na kanapie

Edward Lutczyn w telewizyjnym programie Nowego Dziennika

20 października ndtv czyli telewizja Nowego Dziennika – polskiej gazety na wschodnim wybrzeżu USA, pokazała wywiad z rysownikiem Edwardem Lutczynem. Artysta przebywał niedawno w USA po raz pierwszy, a do Nowego Jorku przyleciał wraz z pisarką Barbarą Kosmowską, na zaproszenie Centrali Polskich Szkół Dokształcających. Edward Lutczyn opowiadał między innymi o swojej pracy zawodowej. Na zakończenie rozmowy stworzył przed kamerą rysunek.

Wkrótce w programie „Kanapa” będzie gościł inny rysownik z Polski, Szczepan Sadurski.
2012-10-20

The Big Boat Of Humour 2012 – nagrodzeni

Całkiem nowa formuła organizowanego w Łodzi konkursu satyrycznego The Big Boat Of Humour 2012

30 września w Stacji Nowa Gdynia (Zgierz koło Łodzi, ul. Sosnowa 1) odbył się konkurs na rysunek satyryczny The Big Boat Of Humour od 2012. W przeciwieństwie do poprzednich edycji tego dorocznego konkursu organizowanego w Łodzi, konkurs miał charakter turnieju i nazwano go Wielkim Turniejem Rysowników Satyrycznych.

Do rywalizacji w systemie pucharowym stanęło czternastu rysowników. O tym, kto w kolejnym „starciu” przejdzie do kolejnego etapu, decydowała publiczność i natężenie oklasków. Tematy zadane twórcom, to: marynistyka, miasto oraz bezludna wyspa. Zwyciężył Mateusz Jakubczak, zgarniając nagrodę w wysokości 3 tys. złotych, ufundowaną przez Stację Nowa Gdynia i Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

Konkurs poprzedziły warsztaty, prowadzone przez Jakuba Wiejackiego – rysownika i pomysłodawcy The Big Boat Of Humour. Po konkursie zaprezentowano wybór najlepszych prac, nadesłanych na poprzednie edycje konkursu.

Dodamy, że w Galerii Manhattan (Łódź, ul. Piotrkowska 118) aktualnie trwa wystawa indywidualna Jakuba Wiejackiego. Do 7 października można ją oglądać w godzinach: wtorek – niedziela godz. 14.00-18.00; od 5 do 7 października w godzinach 11.00 – 19.00.
2012-10-01

Karpik 2012 rozstrzygnięty

W Niemodlinie rozstrzygnięto kolejną edycję międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego Karpik 2012

12 października 2012 r. obradowało jury konkursu, w składzie: Jacek Frąckiewicz – przewodniczący oraz Wiesław Lipecki, Michał Graczyk, Marek Adamus, Małgorzata Biedroń, Anna Olczyk. Decyzją jury nagrodzono:
Grand Prix: Grigori Katz – Izrael
Dwie nagrody równorzędne nagrody:
– Maciej Trzepałka – Polska
– Krzysztof Grzondziel – Polska

Pozostałe nagrody

Nagroda Stowarzyszenia Ruchu Rozwoju Regionu: Witold Mysyrowicz – Polska
Nagroda Oddziału Terenowego ARR w Opolu: Sławomir Łuczyński – Polska
Nagroda Firmy Ornament z Nysy: Henryk Cebula – Polska
Nagroda Burmistrza Niemodlina: Andrzej Terlecki – Polska

Wyróżnienia Honorowe – Dyplomy:
Wladimir Kazanevsky – Ukraina
Konstantin Kazanchev – Ukraina
Doru Axinte – Rumunia
Adam Żądło – Polska
Luc Descheemaeker – Belgia
Wiesław Zięba – Polska
Leszek Hermanowicz – Australia

Jury podjęło też decyzje o nagrodach „Małego Karpika”, oceniając prace dziecięce. Grand Prix Małego Karpika – nagroda „Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna”: Karolina Lewczak kl.II, PSP w Grodźcu (Gmina Ozimek)

Nagrody

Kategoria klas 0-4
1. Michał Oleśków – kl. I ZSP Grabin
2. Kataryzna Dolak – kl. II b SP1 Niemodlin
3. Marek Luszczyk – kl.III PSP Popielów
Wyróżnienia: Roksana Drzewiecka – kl. II PSP nr I Niemodlin, Oliver Sowa – kl.II b PSP Popielów, Adam Kalbarczyk – kl. III ZSP Grabin, Karolina Budnik – kl. II c SP I Niemodlin, Mateusz Walkowicz – kl. I b PSP nr I Niemodlin.

Kategoria klas 5-6
1. Joanna Prajel – kl. VI. b SP I Niemodlin
2. Wiktoria Habiak – kl. VI b SP I Niemodlin
3. Aleksandra Gruszka – kl. Va SP Popielów
Wyróżnienia: Wiktoria Mamczyńska – kl.VI b SP 1 Niemodlin, Julia Błońska – kl.VI b SP I Niemodlin, Emilia Badeja – kl.VI b SP 1 Niemodlin, Oliwia Koteluk – kl.VI b SP 1 Niemodlin.

Wyróżnienia Firmy „Ornament” z Nysy:
– Kategoria V-VI klasy: Izabela Kyć kl.VI B SP I Niemodlin
– Kategoria 0-IV klasy: Alicja Herman kl. I PSP w Grodźcu (Gmina Ozimek)
2012-10-15

Juchnowiec Kościelny i inne informacje z archiwum portalu: (c) Sadurski.com