kabaret ot.to dvd kabarety

Kabarety – książki, płyty DVD

Czas czytania:4 minut/y, 42 sekund/y

Kabaret OT.TO – nowy program

“Seks, drags i alzhajmer” – to tytuł programu, z którym OT.TO startuje 16. lutego 2015 r. w Warszawie

16 lutego o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Kwadrat premiera najnowszego programu Kabaretu OT.TO pt. “Seks, drags i alzhajmer”. Jest to pełen skeczy i piosenek program, prezentowany z towarzyszeniem 5-osobowego zespołu muzycznego. Najnowsze skecze bardzo lubianego zespołu potwierdzają jego wysoką formę i gwarantują mnóstwo śmiechu. Nowy program na pewno spodoba się tym, którym podoba się słowno-muzyczna zabawa w wykonaniu Wiesława Tupaczewskiego, Andrzeja Tomanka i Andrzeja Piekarczyka.

OT.TO znamy z wielu występów w telewizji, z występów estradowych zarówno na wielkich imprezach Lata z radiem, RMF FM czy Radia ZET, a równie dobrze czuje się podczas kameralnych imprez  zamkniętych. Jakiś czas temu cała Polska nuciła “Wakacje”, “To już lato”, “Jak ja kocham Cię” oraz “Zasmażkę”. Kto wie, może podobnie będzie z ich najnowszymi piosenkami: “Jutro będę wczorajszy”, “Wiesiek kaloryfer” czy “Dozwolone od lat 50-ciu”.
2015-01-22

Życie przerosło kabaret

Ukazała się książka, będąca biografią Tadeusza Rossa – satyryka, aktora, posła

Tadeusz Ross tak pisze o tej książce:
To zwykła książka. O życiu, zagubieniu, karierze, choć tę karierę powinienem chyba wziąć w cudzysłów. A także o wszystkim, co małemu, a potem dorosłemu człowiekowi może się (choć nie powinno) przydarzyć w życiu. Pisana jest zwykłym językiem. Nie cyzeluję w niej zdań, nie poleruję słów. W życiu też niczego się nie da za bardzo wypolerować. Ono biegnie swoim torem, ignorując szlifierza. Czasem można coś poprawić, skierować na inne tory, ale główne punkty tego „balu”, na który nas zaproszono, pozostają niezmienne: narodziny, dzieciństwo, dojrzałość, starość i śmierć. To, co w środku, pomiędzy, jest w naszych rękach. Ale tylko do pewnego stopnia.

Kim jesteśmy? Po co stwarzamy wokół siebie mit wielkości, będąc tylko pyłkiem, który na krótko uniósł się w górę, by po chwili odfrunąć w nicość? Banalne pytania, kiczowate marudzenie starzejącego się faceta, który mimo że już żyje tyle lat, nie znalazł na nic odpowiedzi.

Tadeusz Ross, ur. 1959, absolwent PWST w Warszawie. Autor radiowej audycji Rossmówki, ogromną popularność przyniósł mu telewizyjny program satyryczny Zulu Gula. W latach 2007-2011 poseł VI kadencji Sejmu (Platforma Obywatelska).
2012-10-25

Bez cenzury – kabaret DKD

20 stycznia 2013 premiera nowego programu kabaretu DKD

“Bez cenzury” – tak nazywa się nowy program kabaretu DKD. Jego premiera odbędzie się 20 stycznia 2013 r. o  godz. 18.00 w Filharmonii w Słupsku (ul. Jana Pawła II 3). Bilety do nabycia w kasie Filharmonii.

Obecnie kabaret DKD występuje w składzie: Darek Gatniejewski, Grzegorz Gurłacz, Przemek Sysojew-Osiński. W programie gościnnie wystąpi Anna Chodyna. Portal Sadurski.com zaprasza.
2013-01-14

Bezczelnie młodzi

“Bezczelnie Młodzi” – tak nazwano najnowszą płytę DVD Kabaretu Młodych Panów

14 kwietnia 2012 r. na półkach sklepowych ukazała się płyta DVD prezentująca poczucie humoru Kabaretu Młodych Panów. Jest to 3-godzinny materiał, zarejestrowany podczas XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. Obok wspomnianego kabaretu, na DVD zobaczymy także Cezarego Pazurę, Kabaret Ani Mru Mru i Kabaret Smile. Całość poprowadził konferansjer Piotr Bałtroczyk.

Materiał wyreżyserował Szymon Łosiewicz, scenografia: Artur Szyman, a artystom towarzyszy muzyka zespołu ShowMe! pod kierownictwem Adama Jabłońskiego. Wydawca: New Abra, 2012, dystrybucja: EMI Poland.
2012-04-14

Formacja Chatelet wydaje dvd

Należąca do czołówki polskiej sceny kabaretowej Formacja Chatelet, 19 lutego 2010 wydaje płytę DVD ze swoimi najlepszymi numerami

Każdy, kto interesuje się polskimi kabaretami, z pewnością zna Formację Chatelet. Nagradzani w przeglądach kabaretowych. Występujący w telewizyjnych kabaretonach i na scenach w całej Polsce, rozweselają nas już od 13 lat. Właśnie wydali swoją pierwszą płytę DVD, którą można będzie kupić od piątku, 19 lutego 2010 r.

– Uświadomiliśmy sobie, że 13 lat to kawał historii, którą trzeba uwiecznić. Historii Formacji i kabaretu w ogóle – mówi Adam Małczyk, jeden z członków Formacji. – I tak sobie nieskromnie myślę, że te 13 lat istnienia i nieustająca radość z tego co robimy, to nasz wielki sukces – dodaje.

Rejestracja materiału, który zobaczymy na DVD, odbyła się na scenie w Lublinie, przed publicznością. Zobaczymy dokładnie to, co zobaczyły osoby, które tego dnia oglądały ten występ. Nie do uwierzenia, ale cały występ znajdujący się na DVD nie ma żadnych montażowych sztuczek. Szykuje się niezwykłe spotkanie z Formacją Chatelet, a krótkie fragmenty możemy zobaczyć tutaj.

Ciekawostka: DVD wydano w trzech wersjach okładki.

Występy związane z premierą DVD:
• 19 lutego SHOW – oficjalna premiera płyty DVD w Media Markt przy ulicy Zakopiańskiej 105 w Krakowie.
• 5 lutego w krakowskiej Rotundzie miały miejsce “Pytania niekontrolowane” oraz przedpremierowy pokaz DVD, z udziałem członków Formacji.

•  •  •
Formacja Chatelet – pierwszy męski czworokąt w Polsce. Niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności (cokolwiek to znaczy). Ta Formacja powstała w Krakowie i, jak mówią fanki (a nawet fani), jest to najbardziej przystojny mentalnie kabaret w Polsce.

Kochają być na scenie; jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych, istnieją już od grudnia 1996. Obecnie występują w składzie: Adam Grzanka, Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Askaniusz Petynka. Jak sami twierdzą jest to skład optymalny, a Chatelet jest przez to w szczytowej formie.
2010-02-08

Humor PRL-u na DVD

Do najnowszego numeru tygodnika Wprost dołączono płytę DVD z archiwalnymi skeczami polskich kabaretów występujących w PRL-u

Skecze polskich kabaretów od lat 50-tych do lat 80-tych ubiegłego wieku (m.in. Szpak, Koń, Wagabunda, Tey, Pineska, Pod Egidą) nakręcone przez operatorów Polskiej Kroniki Filmowej znalazły się na płycie DVD, dołączonej do połowy nakładu tygodnika Wprost. Na przykładzie tych skeczy możemy prześledzić ewolucję humoru, która dokonała się pod wpływem doświadczeń, jakie na przestrzeni trzech dekad zdobywali obywatele Polski Ludowej. Wprost 20/2008 wraz z płytą “Humor PRL-u” kosztuje 7,90 zł.
2008-05-15

Poznań Wesoły Wieżowiec Poprzedni post Skecz-up w Poznaniu
OSPA Szczecin Wesoły Wieżowiec jarmarki bożonarodzeniowe Następny post Szpak Szczecin – kabarety