Muppet Show Kermit Jim Henson ciekawostki kukiełki

Kermit zbyt śmieszny

Czas czytania:2 minut/y, 12 sekund/y

Chciałbyś, żeby twoje dziecko miało na imię Kermit? Przeprowadź się do Wielkiej Brytanii

Kermit – niepolskie imię

To autentyczna historia z Polski, niestety nie znaleźliśmy informacji gdzie to wszystko miało miejsce. Otóż rodzice postanowili swemu nowo narodzonemu synkowi nadać imię Kermit. Tak samo, jak żaba – sympatyczna kukiełka z The Muppet Show, słynnego serialu telewizyjnego Jima Hensona.

Imię – jak imię, figuruje w angielskim spisie imion i nie jest niczym niezwykłym. Ale nie w Polsce. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, do którego rodzice zwrócili się o nadanie swemu dziecku takiego imienia, miał wątpliwości. Dlatego zwrócił się do Rady Języka Polskiego, która decyduje w tego typu przypadkach.

Rada jednak uznała, że “Nadając swemu dziecku imię Kermit, rodzice naraziliby je na śmieszność”.

Wniosek? Jeśli chcesz, aby twoje dziecko miało oryginalne imię – wyprowadź się z Polski.

Informacja na Sadurski.com od stycznia 2011

Kermit kontra Luke Skywalker

Co mają wspólnego: Kermit z Muppet Show, Luke Skywalker z “Gwiezdnych wojen” oraz Starachowice w woj. świętokrzyskim?

Wkrótce radni Starachowic podejmą decyzję, jak nazwać nowe rondo u zbiegu ulic Iłżeckiej i Długiej. Pod petycją o nazwanie ronda imieniem Kermita Żaby podpisało się już ponad tysiąc mieszkańców. I być może Kermit nie miałby żadnego godnego przeciwnika w tej nazewniczej rywalizacji, gdyby nie propozycja radnego powiatu starachowickiego Dariusza Nowaka (PiS). Zaproponował, aby rondo nazwać imieniem Luke’a Skywalkera, jednego z bohaterów “Gwiezdnych wojen”. Jakie ma argumenty?

Kermit Muppet Show
Kermit, na co dzień sympatyczna żabka

– Niech ta postać, mimo że fikcyjna, przypomina nam, że są wartości, dla których warto żyć i czynić dobro, że należy przeciwstawiać się autorytarnym zapędom tych, którzy sprawują władzę w sposób niegodny, nieuczciwy, krzywdzący innych.

Kandydatury Kermita i Skywalkera wydają się na tyle przekonujące, że jak dotąd nikt nie wysunął trzeciej kontrpropozycji. Ale możliwe, że się pojawi, gdyż głosowanie nad nazwaniem ronda ma się odbyć pod koniec roku.

Informacja na sadurski.com od 2011-08-10

Kermit, Muppet Show i Henson

Kermit Żaba (Kermit the Frog) – muppet, postać żaby z programu Muppet Show (1976–1981) i innych programów telewizyjnych oraz filmów.

Postać powstała w 1955 dzięki Jimowi Hensonowi, który użył do stworzenia maskotki skrawka zielonego materiału oraz dwóch piłeczek pingpongowych. Tego samego roku Kermit zadebiutował w amerykańskiej telewizji. Występował w Ulicy Sezamkowej i filmach z serii o Muppetach.

Muppet Show (ang. The Muppet Show) – brytyjsko-amerykański program telewizyjny w formie serialu, którego głównymi bohaterami są muppety, lalki wymyślone przez Jima Hensona. Do każdego programu zapraszano sławnego gościa ze świata filmu lub muzyki i były to jedyne osoby w ludzkiej postaci.

James Maury Henson, znany jako Jim Henson (1936 -1990) – amerykański lalkarz, twórca muppetów i fraglesów oraz takich programów telewizyjnych jak Muppet Show i Ulica Sezamkowa.

Kirsan Ilyumzhinov Kałmucja prezydent Poprzedni post UFO porwało prezydenta
Fryderyk Chopin ciekawostki Szopen Następny post Cała prawda o Fryderyku Chopinie