Lotto ciekawostki wygrane tabloidy media

Brukowiec zdradza tajemnicę 30 milionów w Lotto

Czas czytania:2 minut/y, 0 sekund/y

Jak napisać artykuł o niczym – czyli tabloid o wygranej szóstce w Suwałkach. Ciekawostki o Lotto

W minioną sobotę miliony Polaków ściskało swój kupon Lotto i liczyło na cud, czyli szóstkę dającą wygraną w wysokości ponad 30 milionów złotych. Gdy wiązanka przekleństw na własne parszywe szczęście się skończyła, zaczęła się zwykła wścibska ciekawość. Kim jest osoba, która taką sumę sprzątnęła nam sprzed nosa?

Wygrana Lotto w tabloidzie

Postanowił nam w tym pomóc jeden z tabloidów na swojej stronie internetowej, choć nie wykluczone, że ta sama treść pojawiła się również w gazecie. Jednak nawet osobom piszącym do tabloidów (celowo nie używam określenia dziennikarz) trudno jest napisać coś sensownego i odkrywczego, wiedząc tyle samo co wszyscy, w dodatku nie ruszając swoich czterech liter sprzed komputera oraz nie używając telefonu. Pewna jest jedynie informacja o tym, że zwycięzca (zwyciężczyni?) pochodzi z Suwałk, nie grał (grała) na „chybił trafił”, miał (miała) kupon z cyframi 5, 14, 34, 36, 38, 41 i aby trafić szóstkę wydał (wydała) 32 złote.

Mimo wszystko ktoś z tabloidu stwierdził, że tyle wystarczy. Po co zadać sobie trudu, aby dowiedzieć się czegokolwiek więcej? Mając informacje wymienione powyżej, można napisać tekst o wszystkim i o niczym, dodając zbitki z tego, co bez problemu każdy z nas znajdzie w Internecie. Aby tekst okazał się sukcesem, koniecznie należy do niego dodać tytuł sugerujący wszystkim czytelnikom, że po przeczytaniu artykułu poznają WIELKĄ TAJEMNICĘ.

Konkretnie, co czytelnicy otrzymali?

Rozważania na bazie statystyk. Zaczyna się od informacji o tym, że w Suwałkach już raz padła najwyższa wygrana i to blisko pół roku temu. Następnie dowiadujemy się, jaka jest średnia płaca w mieście (2809 zł) z niezbyt odkrywczym podsumowaniem „czyli niewiele jeśli odejmiemy od tego składki i podatki”. Autor (autorka?) zapewne tworzący (tworząca) kilka takich “hitów” dziennie podsumowuje, że zwycięzcy pieniądze były potrzebne.

Dalej mamy płeć zwycięzcy w Lotto z Suwałk. Całkiem możliwe, że jest to kobieta (jest ich 109 na 100 mężczyzn w mieście), jej wiek (pewnie 25-29 lat lub powyżej 50-tki, bo takich osób „w mieście także jest bardzo dużo”) i praca (własna firma budowlana, handlowa lub przetwórcza). I tu tekst się urywa, a czytelnik pozostaje z ogromnym niedosytem, bo nic konkretnego się nie dowiedział. Bo treść się nie liczy, tylko ilość „jeleni”, którzy kliknęli w linka, zgadza się?

Tekst o Lotto: Jakub Sadurski / mediamoje.pl
Oprac. Sadurski.com. Tekst na Sadurski.com od: luty 2015
Ilustracja: fragment skrina z wyszukiwarki obrazków Google

Boże Narodzenie święta w Polsce ciekawostki tradycje USA Poprzedni post Jak w USA mordują Boże Narodzenie
stadion Santiago Benabeu Real Madryt Następny post Sprzedali krzyż Arabom