Terroryści w białych futrach
Niedźwiedzie polarne sterroryzowały naukowców. Europę zaleje nowa fala imigrantów, tym razem z Arktyki?
Serwis internetowy dailycaller.com zamieścił mrożącą krew w żyłach informację. Gromada 5 niedźwiedzi polarnych wzięła jako zakładników grupę naukowców z międzynarodowej stacji meteorologicznej zlokalizowanej na arktycznej wysepce w pobliżu wybrzeży Rosji.
Na razie misie nie wysuwają żadnych żądań. Nie wiadomo też czy są uzbrojone. Wiadomo natomiast, że naukowcy posiadają jedynie rakietnice, którymi bezskutecznie starają się odstraszyć zdesperowane zwierzaki i błagają nas o pomoc. Misie z braku lepszego zajęcia tłuką się pomiędzy sobą i to jest dla zakładników jakaś nadzieja.
CBS News informuje z przerażeniem o coraz większej aktywności niedźwiedzi polarnych. Co będzie, kiedy skumają się z niedźwiedziami brunatnymi w Europie? Następne pytania same cisną się na usta. Czy Europie grozi kolejna fala emigracji – tym razem osobników w białych futrach? I czy europejskie ogrody zoologiczne są na taką ewentualność przygotowane?
Zwolennicy teorii spiskowych zastanawiają się, kto może stać za niedźwiedziami – CIA, Putin, Mosad, ISIS, Kaczyński? A może to kolejna operacja typu false flag i to nie misie, tylko przebierańcy.
Tekst: (c) Wojciech Gatz
Tekst Niedźwiedzie polarne opublikowany na Sadurski.com 5 września 2015 r.
Niedźwiedź polarny
Niedźwiedź polarny, to gatunek dużego ssaka drapieżnego z rodziny niedźwiedziowatych, zamieszkującego Arktykę. Jest drapieżnikiem szczytowym w zasięgu swojego występowania. Grube futro i warstwa tłuszczu chronią go przed zimnem. Włosy tworzące sierść niedźwiedzia są półprzezroczyste; sierść jako całość ma zazwyczaj kolor biały lub kremowy, przez co umożliwia zwierzęciu dobry kamuflaż. Skóra ma barwę czarną.
Niedźwiedź polarny ma krótki ogon i małe uszy, co pomaga mu redukować utratę ciepła. Stosunkowo mała głowa i długie, zwężające się ku tyłowi ciało nadają mu opływowy kształt przydatny do pływania. Jest ssakiem prowadzącym niemal morski tryb życia, potrzebującym do przetrwania jedynie kawałka pływającego lodu i żywności znajdowanej w wodzie oraz miejsca do urodzenia i odchowania młodych. Jego systematyczna (łacińska) nazwa Ursus maritimus oznacza „niedźwiedź morski”. Przystosował się do życia na lądzie, morzu i lodzie.