Odzież medyczna – czy może być modna?

odzież medyczna ciekawostki dowcipy strój medyczny

Z odzieży medycznej korzystają pracownicy placówek medycznych, służby zdrowia, czyli np. lekarze, pielęgniarze. Często jest barwy białej, ale zdarza się też odzież w kolorze bladozielonym, niebieskim czy nawet szarym. Dla branży medycznej liczy się przede wszystkim wygoda oraz łatwość zachowania stroju w najwyższej czystości.

Uniformy medyczne – co ma do powiedzenia moda?

Już od kilkunastu lat obserwuje się poprawę jakości i estetyki strojów noszonych przez pracowników służby zdrowia. Odzież medyczna cechuje się starannym wykonaniem, poza tym prezentuje się naprawdę ładnie pod względem kroju. Stroje są różnicowane pod względem płci. Odzież medyczna damska może różnić się od męskiej, ale są placówki, w których korzysta się z ubrań uniwersalnych.

Nowoczesne ubrania medyczne są dobrze skrojone. Łatwo dobrać np. bluzy medyczne pod wymiar, co wpływa jednocześnie na estetykę i wygodę. Modna odzież medyczna ma fason odpowiadający aktualnym trendom, ale nie stosuje się żadnych wymyślnych dodatków albo elementów, które nie spełniają żadnej konkretnej funkcji.

Stroje medyczne dla pracowników służb zdrowia – różne rodzaje

Duży wybór odzieży medycznej umożliwia jak najlepsze dobranie jej parametrów do potrzeb i wymagań danej placówki. Bardzo popularne są na przykład fartuchy medyczne – korzystają z nich lekarze, pielęgniarki i personel sprzątający. Dzięki nim noszone pod spodem ubrania medyczne nie brudzą się szybko i są częściowo chronione przed wpływem zanieczyszczeń środowiskowych.

W większości placówek odzież medyczną nosi się w określony sposób. Określane są kolory, niezbędne elementy, kroje fartuchów oraz modele obuwia. Lekarze, np. chirurdzy lub personel pomocniczy często noszą też czepki, koszule i luźne spodnie. Fason odzieży może być zgodny z najnowszymi trendami. Ważne jest, by stroje były wykonane z dobrej jakości tkanin i były wygodne – każdy doceni komfort podczas długich dyżurów.

Sklep z odzieżą medyczną – dobre zaopatrzenie

Ubrania oraz obuwie medyczne nie pochodzą z przypadkowych sklepów. Istnieją specjalne sklepy nierzadko powiązane z zakładem produkującym tego typu rzeczy. Oferowane tam ubrania są nabywane przez klientów biznesowych, czyli np. szpitale, przychodnie. Może mieć on formę sklepu internetowego lub stacjonarnego. Klienci zainteresowani zakupem odzieży medycznej mogą zapoznać się z asortymentem podczas wizyty w sklepie lub poprzez stronę internetową.

Odzież medyczna może być podzielona pod względem typu na obuwie, czepki, fartuchy itd oraz pod względem zapotrzebowania – stroje dla lekarzy czy pielęgniarek. Nowoczesne produkty są stylowe i funkcjonalne. Wszystkie wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które utrzymują właściwości mimo częstego prania. W ofercie nie brakuje też dodatków takich jak rękawiczki, skarpetki, naszywki na odzież roboczą.

Ubrania medyczne – co jeszcze jest ważne?

Nowoczesne stroje lekarskie lub dla pielęgniarek cechuje wysoka użyteczność. Dla przykładu, buty nierzadko mają podeszwy z elementami antypoślizgowymi i oczywiście są wygodne. Podłogi w szpitalu lub przychodni bywają wykonane z płytek, więc są śliskie, a personel często pozostaje cały czas w biegu z uwagi na dużą liczbę pacjentów. Nawet jeśli są to popularne „drewniaki”, w dalszym ciągu gwarantują komfort i stabilne poruszanie się.

Wygodę strojów roboczych zwiększają też kieszenie. Są obowiązkowe w kitlach, koszulach i fartuchach lekarskich. Wielu lekarzy nosi w nich podstawowe przybory medyczne albo chociaż długopis. Ubrania mimo zwyczajnego wyglądu często wykonywane są z materiałów mniej podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu znoszą różne trudne warunki w pracy.

LH / zawsz

Zobacz też:
> Dowcipy o lekarzach
> Żarty o pielęgniarkach