pałace na wesele event woj. opolskie

Pałace w woj. opolskim. Miejsca na event i wesele

Czas czytania:4 minut/y, 51 sekund/y

W województwie opolskim są dawne pałace mające ciekawą historię, które obecnie są hotelami. Można tu zorganizować wesele albo firmowy event. Oto zestawienie takich obiektów na Opolszczyźnie. Pałace na wesele opolskie

1. Pałac w Dobrodzieniu

Został wybudowany w 1848 r. dla Ferdinanda Schreibera, w miejscu wcześniejszej rezydencji. Obok powstały wówczas zabudowania folwarczne. Pałac ma cechy stylu neoklasycystycznego. Otacza go park krajobrazowy ze starodrzewiem oraz kamiennym mostem z 1610 r. nad rzeką Myślinką. Obecnie jet tu hotel, w którym organizowane są wesela, imprezy okolicznościowe, konferencje czy zgrupowania sportowców. Największa sala została dobudowana współcześnie i może pomieścić do 200 osób.

2. Pałac w Izbicku

Wcześniejszy budynek należący do rodziny von Larish spłonął w 1848 r. Pałac został odbudowany, jednak zniszczył go kolejny pożar w 1921 r. Ponowną odbudową zajął się hrabia von Strachwitz. Po II wojnie światowej istniała tu Państwowa Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego, a potem Technikum Rolnicze. Pałac w 1912 r. został odbudowany w stylu normandzkim. Otacza go ogromny park. Obecnie mieści się tu hotel, a wnętrza pałacu wynajmowane są na wesela, bankiety, bale i konferencje. Największa sala pozwala zorganizować przyjęcie dla 150 osób. Istnieje możliwość zawarcia związku cywilnego na terenie rezydencji.

Izbicko pałac woj. opolskie wesele event
Izbicko, pałac w woj. opolskim. Foto: Pudelek / cc by-sa 4.0

3. Pałac w Jakubowicach (powiat namysłowski)

W pobliżu obecnego pałacu była rezydencja, która spłonęła w 1688 r. W 1882 r. wzniesiono neoklasycystyczny pałac dla generała Moritza Karla Ernsta von Prittwitz und Gaffron. Otacza go park krajobrazowy. Obecnie mieści się tu hotel, restauracja, centrum wellness&fitness. Organizowane są wesela, przyjęcia, konferencje, imprezy plenerowe i integracyjne. We wnętrzach pałacowych mieści się zaledwie 40 osób, jednak po rozstawieniu namiotu w pobliżu pałacu można zorganizować imprezę nawet na 250 osób. Jedną z atrakcji na terenie obiektu jest możliwość nauki jazdy konnej.

4. Pałac w Opolu – Groszowicach

Wybudowany został pod koniec XIX w. na życzenie prezesa spółki cementowni Groszowice, Constansa von Prondzynskiego. Budynek posiadał wiele nowoczesnych jak na tamte czasy udogodnień, jak instalacja energetyczna czy centralne ogrzewanie. Pałac otacza park w stylu francuskim. Obecnie mieści się tu hotel i restauracja, a także wynajmowane są sale na wesela i przyjęcia okolicznościowe, na maksymalnie 120 osób.

Pawłowice pałac woj. opolskie wesele event
Pałac w Pawłowicach, woj. opolskie. Foto: Bartosik / cc by-sa 3.0

5. Pałac w Pawłowicach

Powstał w 1864 r., z inicjatywy Wilhelma von Pannwitza. Kłopoty z płynnością finansową spowodowały utratę rezydencji, którą przejął Zarząd Okręgu Górnego Śląska. Wydzierżawiał on majątek m.in. Rittmelsenowi Mayerowi, który otoczył posiadłość ogrodem. W 1928 r. włości rozdysponowano na rzecz przybyłych tu niemieckich osadników, którzy rozbudowali obiekt. Po II wojnie światowej mieściła się tu szkoła podstawowa, potem szkoła rolnicza i szkoła średnia z internatem. W 2006 r. obiekt kupił od starostwa powiatowego w Oleśnicy obecny właściciel. Obecnie jest tu hotel, restauracja i SPA. Organizowane są konferencje, a także wesela i przyjęcia okolicznościowe na maksymalnie 190 osób. Istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego na terenie pałacu.

6. Pałac w Piotrowicach Nyskich

Został wybudowany w 1660 r., prawdopodobnie na miejscu poprzedniej budowli i był przeznaczony dla biskupa Sebastiana Rostocka. Początkowo był budowlą barokową, a po przebudowie w 1829 r. klasycystyczną. Utracił też część swojego stylu po przebudowie w XX w. Po II wojnie światowej zorganizowano tu mieszkania dla pracowników Państwowego Gospodarstwa Rolnego.

Teren pałacu otacza park. Obecnie mieści się tu hotel oraz organizowane są imprezy okolicznościowe i wesela, na których może uczestniczyć do 100 osób. W pałacu odbywają się także koncerty i warsztaty taneczne, a co roku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Rugby.

Piotrowice Nyskie pałac woj. opolskie wesele event
Piotrowice Nyskie, woj. opolskie. Foto: Stok / cc by-sa 3.0

7. Pałac w Radomierowicach-Bożejowie

Powstał w 1801 r. dla arystokracji niemieckiej. Na początku XX w. został przebudowany według projektu wrocławskiego architekta Richarda Mohra. Pełnił wówczas funkcję pałacyku myśliwskiego, do którego zjeżdżały się ówczesne wyższe sfery. Po II wojnie światowej posiadłość podupadła. Gruntownego remontu doczekała się w latach 2014-2018, gdy rezydencję zakupiła rodzina Garack.

Pałac posiada eklektyczny styl, a na uwagę zasługuje ciekawa konstrukcja szachulcowa. Budynek pałacu jest otoczony przez park. Obecnie mieści się tu hotel, restauracja i SPA. Organizowane są turnusy rehabilitacyjne, przejażdżki bryczką, spływy kajakowe. Wnętrza wykorzystywane są na wesela i przyjęcia okolicznościowe dla maksymalnie 150 osób.

Sulisław pałac woj. opolskie wesele event
Pałac w Sulisławiu woj. opolskie

8. Pałac w Sulisławiu

Niegdyś istniał tu dwór, a pałac wybudowano pod koniec XIX w. dla hrabiego Hansa Karla von Schaffgotscha z Kopic. Od 1919 r. do końca II wojny światowej majątek należał do rodu Francken-Sierstorpff. Po II wojnie światowej pałac niszczał, aż do momentu przejęcia go przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które urządziło w nim sanatorium milicyjne.

Pałac ma cechy stylu neorenesansowego, i jest otoczony parkiem krajobrazowym. Obecnie mieści się tu hotel, restauracja i SPA. Organizowane są wesela na maksymalnie 220 osób, wynajmowane są sale konferencyjne i szkoleniowe. Wśród atrakcji warto wymienić akademię golfa, zajęcia z jogi czy możliwość skorzystania z łaźni rzymskiej.

9. Pałac w Większycach

Budowa neogotyckiego pałacu została ukończona w 1871 r., a jego właścicielem był Marc Heymann. Budowę poprzedziło założenie parku krajobrazowego. W 1912 r. posiadłość kupił fabrykant z Raciborza, Emil Phyrkosch. Przed II wojną światową właściciel udostępnił teren pod założenie przedszkola. W czasie wojny rezydencja pełniła funkcję szpitala dla oficerów niemieckich, a później dla żołnierzy radzieckich. Po wojnie zorganizowano tu Uniwersytet Ludowy.

Obecnie w budynku jest restauracja. Możliwy jest również wynajem sal na wesela do 129 osób, także na przyjęcia okolicznościowe, spotkania biznesowe i konferencje. Narzeczeni mogą zawrzeć cywilny związek małżeński w jednej z sal pałacu.

Większyce pałac woj. opolskie wesele
Większyce, pałac w woj. opolskim

10. Pałac Łucja w Zakrzowie

Pałac powstał w II połowie XVIII w., w stylu późnobarokowym. Włościami władała wówczas rodzina Madelung. Po II wojnie światowej rezydencję przejął Skarb Państwa. W latach 90. Siegmunt Dransfeld podjął się odbudowy. Obecnie mieści się tu hotel, restauracja oraz Centrum Edukacji Akwareli IWS. Organizowane są konferencje, a także wesela na 90 osób.

Pałace na wesele opolskie: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Atrakcja na wesele i event w pałacu
> Pałace Dolny Śląsk
> Pałace na Śląsku

Sochaczew ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post 22 niesamowite ciekawostki o Sochaczewie
kościół figura miasto Otmuchów ciekawostki informacje Następny post Ciekawostki o Otmuchowie