A może ślub i wesele w czwartek?

karykaturzysta na wesele karykatury atrakcje wesele

Czy organizować wesele w czwartek? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? Jaka atrakcja weselna staje się hitem i powoduje, że goście bawią się w jeszcze lepszym humorze?

Koronawirus zmienił wiele

Do niedawna wszystko było jasne. Jeśli ślub, to głównie w piątek lub w sobotę. Na inne dni tygodnia pary młode decydowały się rzadko. Tradycja, przyzwyczajenia (potem noc należy odespać). Poza weekendami kwoty ceny wynajmu sal weselnych i usługodawców z branży weselnej (zespoły, fotografowie) były nieco niższe. Czy to się zmieni?

Wesela nie tylko w weekend

Wraz z nastaniem koronawirusa i lockdownem (wiosna 2020), branża weselna zatrzymała się. Uroczystości ślubne i weselne musiały zostać odwołane lub przełożone na później. Na jesień lub od razu na rok naprzód czyli na wiosnę 2021. Branża weselna ruszyła od czerwca (śluby do maksymalnie 150 gości). I nastąpiło spiętrzenie terminów. Do zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem weselnych uroczystości na jesień 2020 i wiosnę 2021, doszły te przełożone z wiosny 2020. Okazało się, że część fachowców (zespoły muzyczne, fotografowie, itd oraz miejsca organizujące wesela, np. sale weselne, hotele) ma już zajęte piątki i soboty.

Pary młode musiały podjąć decyzję: albo przenosimy swoje wesele o kolejne pół roku lub rok do przodu, albo rezygnujemy z upatrzonego już miejsca na swoje wesele (bo terminy ma już zajęte) i organizacja w miejscu mniej atrakcyjnym. Lub opcja trzecia: zorganizowanie swojego wesela w mniej popularne dotychczas dni tygodnia. Najlepiej „około weekendowe” – czwartek lub poniedziałek. Albo nawet wtorek lub środa. O nowym, wymuszonym koronawirusem trendzie na organizację wesel nie tylko w weekendy, piszą media.

przesądy ślubne zwyczaje ślub wesele
Ślub i wesele, to wyjątkowy dzień życia dla młodej pary

Wesele w czwartek

Czy organizacja wesela w czwartek, to dobry pomysł? Pewnie nie tak dobry jak piątek lub sobota. Bo jeśli goście mają bawić się do późnej nocy, potem trzeba to odespać czyli wziąć zwolnienie z pracy.

Ale skoro miejsce na wesele, które koniecznie wymarzyła sobie para młoda wszystkie weekendy ma na 100% zajęte, może jednak ślub i wesele w czwartek? Bo wyjątkowe miejsce, jego czar i późniejsze wspomnienia są ważniejsze od tego, w jakim dniu tygodnia odbywa się wesele.

Do tego, jak już wspomnieliśmy, organizacja wesela poza weekendem, to nieco mniejsze koszta. Trzeba więc rozważyć wszystkie za i przeciw.

Atrakcje na wesele w czwartek

Jeśli zapadła decyzja i wesele odbędzie się w czwartek, można pomyśleć o szeregu spraw związanych z przygotowaniem wesela. Bo wesele, to nie tylko załatwienie sali, posiłków, muzyków (lub DJ-a) oraz fotografa. Także o dodatkowych atrakcjach weselnych, które sprawią, że goście na długo zapamiętają ten wyjątkowy wieczór.

Niektórzy wynajmują fotobudkę, tymczasem jest coś trochę podobnego, ale bardziej oryginalnego. Alternatywna atrakcje weselna, w dodatku niekoniecznie kosztująca więcej niż fotobudka. Może warto pomyśleć o szybkim, znakomitym karykaturzyście eventowym? Niezależnie od tego, czy miejscem ślubu będzie Warszawa, Wrocław, Poznań czy inne miasto lub miejscowość.

ślub wesele pocałunek całowanie ciekawostki pocałunki miłość Walentynki
Wesele jest niezapomnianym przeżyciem, jeśli nie zapomnimy o załatwieniu… setek spraw

Karykaturzysta na wesele w czwartek

Po tym, jak odłożysz na bok nieprawdziwe, standardowe przekonanie, że wykonanie jednej karykatury musi potrwać co najmniej kwadrans (bo kiedyś w wakacje widziałeś, jak rysują karykaturzyści uliczni) i zrozumiesz kim jest karykaturzysta eventowy oraz dlaczego rysuje kilka, nawet kilkanaście razy szybciej niż artyści uliczni – okaże się, że zaproszenie profesjonalnego eventowego karykaturzysty na wesele, to same plusy.

1) Karykaturzysta na weselu, to wciąż bardzo rzadka, nietypowa atrakcja weselna. Karykaturzystę zapraszają ci, którzy chcą pozytywnie zaskoczyć gości swojego wesela i sprawić, że na ich twarzach tego dnia pojawi się kolejna okazja do radości i uśmiechu.

jesień wesele ślub karykatury weselne inspiracje
Karykatury są kolejną okazją, aby na twarzach gości wesela pojawił się uśmiech

2) Każdy z nas lubi oglądać dowcipne obrazki, a już na pewno te, na których jest własna dowcipnie narysowana podobizna. Mało ludzi miało dotychczas okazję zostać narysowanym przez mistrza kreski, więc chętnie z niej skorzysta. Tym bardziej, że nie musi za to płacić.

3) Nie musisz dla każdego uczestnika wesela kupować upominków – często sztampowych gadżetów jako „podziękowanie za przybycie na wesele”. Profesjonalna karykatura (a w zasadzie wesoły, sympatyczny portret), to lepszy pomysł.

4) Fotografowanie twarzy, nawet z najdziwniejszymi minami i gadżetami (fotobudka) to coś innego, niż zaskoczenie związane z zobaczeniem swojej twarzy wyglądającej całkiem inaczej niż w lustrze.

5) Na co dzień mało kto ma możliwość obcowania ze sztuką i artystami. Często jest to nowe, pozytywne i zaskakujące doświadczenie.

6) Karykatura wykonana podczas wesela na długo będzie radować oczy osób narysowanych. Można ją powiesić potem w ramce, na ścianie.

Plusów jest jeszcze więcej, wymieniliśmy te najważniejsze. Jeśli prawie zostałeś przekonany (przekonana), zostanie najważniejsze: znalezienie najlepszego wykonawcy i upewnienie się, czy ma jeszcze wolny termin.

rysowanie karykatur karykaturzysta na event karykatury
Rysowanie karykatur na weselach, to wciąż rzadka atrakcja

Jak znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele

Po pierwsze musisz uświadomić sobie, że to szalenie rzadka profesja. Do tego wśród tych nielicznych, są artyści o wysokich, ale i niższych zdolnościach i umiejętnościach. Oszczędzenie niedużej kwoty i zły wybór (kiepski karykaturzysta), to niewyraźne miny osób rozczarowanych tym, co zobaczyli zamiast swojej dowcipnej, podobnej twarzy. Cena jest mniej ważna, postaw na jakość. Tym bardziej, że nie jest to weselna atrakcja będąca poza zasięgiem przeciętnego organizatora wesela w Polsce.

Martwisz się, że karykaturzysta mieszka daleko i nie dojedzie? Spokojnie, żaden profesjonalista nie narzeka. Wsiada w samochód i w uzgodnionym czasie zaczyna swoją pracę. Nawet nie musisz wiedzieć w jakiej części Polski mieszka.

Gdzie znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele? Zamiast spędzać dużo czasu na wyszukiwanie, od razu podpowiemy najlepszy adres: Karykatury.com

Oprócz wszystkiego, o czym wyżej napisaliśmy, dochodzi jeszcze jedno: nazwisko znane z mediów, które zwykle kojarzy część gości weselnych. I ten sam podpis pod karykaturą, jaki na co dzień można oglądać pod rysunkami drukowanymi w ogólnopolskiej prasie. Co innego zostać uwiecznionym przez artystę znanego z mediów, co innego przez anonimowego, zdolnego plastyka, czasami rysującego na eventach.

Twoje wesele zasługuje na wyjątkową atrakcję, w wyjątkowym wykonaniu. Spraw, aby Twoi goście poczuli się wyjątkowo.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta event atrakcje
Świetny fachowiec wyczarowuje ponad 100 takich karykatur w 4 godziny. Warszawa, cała Polska

Czy ta atrakcja na weselu się sprawdzi?

Oczywiście. Pod warunkiem, że współpracujesz z doświadczonym, szybko rysującym i mającym duży talent karykaturzystą. Jeśli takiego znajdziesz i będzie miał jeszcze wolny termin, nie zastanawiaj się długo. Tego samego dnia w Polsce odbywa się wiele wesel. Może ktoś inny też wpadł na ten sam pomysł i w ostatniej chwili sprzątnie ci sprzed nosa znakomitego fachowca.

Ta atrakcja, choć wciąż niezbyt znana, sprawdza się na weselach w całej Polsce. Niezależnie czy wesele odbywa się w dużym mieście (np. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Olsztyn, Białystok, Lublin, Opole, Rzeszów, Bydgoszcz), czy w małych ośrodkach. Sprawdza się zarówno na ekskluzywnych weselach, jak i w hotelach oraz na salach weselnych.

karykatury na żywo karykaturzysta event imprezy
Karykatury na żywo w wykonaniu profesjonalisty, to duża atrakcja na weselach w całej Polsce

Ciekawostki o czwartku

1) W językach słowiańskich i bałtyckich nazwa jest podobna i związana z czwórką, bo to czwarty dzień tygodnia. Przykłady: čtvrtek (jęz. czeski), czetwierg (rosyjski), četvrtak (serbsko-chorwacki).
2) Od słowa czwartek ma nazwy kilka świąt, np. Wielki Czwartek, tłusty czwartek.
3) Przysłowia o czwartku:
* Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
* Tłusty czwartej pączkami fetuje, a od Popielca ścisły post szykuje.

> Atrakcje weselne Olsztyn