Internauci komentują wyniki wyborów 2020

wybory 2020 prezydenckie wyniki II tura Duda Trzaskowski komentarze opinie

Wszystko wskazuje na to, że po zaciekłej walce wyborczej, jeśli Państwowa Komisja Wyborcza nie dopatrzy się poważnych uchybień podczas głosowania, prezydentem ponownie zostanie Andrzej Duda. Jak (nieoficjalne) wyniki wyborów skomentowali użytkownicy Twittera? Niżej ich wybrane komentarze. Znacznie częściej komentowali zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, stąd ich wypowiedzi na początku.

Zwolennicy Trzaskowskiego komentują

1) 51% wybrało prezydenta, którego nienawidzi 49%.
David

2) Chciałam iść na studia, chciałam znaleźć pracę, a później założyć własną firmę, ale żyjąc w tym kraju dosłownie mi się to nie opłaca. Lepiej produkować dzieci i żyć za pieniądze podatników zamiast się uczyć i rozwijać.
Sparkling Avokado

3) Jak dla mnie to żaden sukces, wygrać jednym procentem i cieszyć się nie zważając na to, że praktycznie pół Polski cię nienawidzi.
hulia

4) Jeśli ostateczne wyniki będą takie same, to znowu czeka nas podwyżka cen, manipulacja w telewizji, rasizm i homofobia na każdym kroku. Przemoc na paradach równości. Brak poczucia bezpieczeństwa przez kobiety. Gratuluję Polsko, wybraliśmy obrońcę ped*fila.
paulina

5) Ale to jest ku*wa przykre, że o przyszłości tego kraju decydują starzy ludzie, którzy w większości nie dożyją następnych wyborów i zostawią młodym to gó*no i pierdolnik.
zirael

6) Połowa naszego kraju chciała walczyć o lepsze jutro, a druga połowa po prostu się sprzedała.
Custo(M)aster

7) Trzask długopisu został zagłuszony przez szelest 500 plus!
Kaczystan

8) Ped*file chodzą wolno. Dziewczyna która ma krótką sukienkę „sama się prosi o gwałt”. Prezydentem mówiącym o szacunku do drugiego człowieka, a sam parę dni temu mówił że „ideologie trzeba niszczyć”. Gdzie tu logika? Pragnę kraju, gdzie rządzi szacunek i miłość.
Fox

9) Mogliście mieć Tony’ego Starka, a wybraliście Maliniaka.
paula

10) Jest mi ku*wa wstyd, że ten człowiek wygrał. Przez was, ludzi którzy oddali głos na niego, jest mi wstyd przez to, że jestem Polakiem. Przynajmniej wiem już, że w tym kraju nie zostaję, bo za 5 lat to z tego państwa nic nie zostanie, a to wszystko dzięki wam.
Justyna

11) Serio bardzo chcę posłuchać logicznych i porządnych argumentów ludzi, którzy wybrali Dudę.
z u z a

12) Wierzyłam w Polskę i znowu się przeliczyłam. Wybraliście za prezydenta homofoba i marionetkę, już i tak jesteśmy wstydem dla reszty świata. Skończę studia i na pewno stąd wyjadę, to nie jest miejsce do życia, tylko dla beki.
N7#EG

13) Wygrał Duda, czyli Kaczyński. Wyborcy postawili na konflikt, ksenofobię, homofobię, partyjną propagandę lejącą się z TVP, patokatolicyzm, patopatriotym, brak akceptacji innego punktu widzenia niż partyjny. Brawo wy.
kuk

14) A co Wy na to, żeby wyznaczyć granicę na Wiśle? Nie byłoby sporów i wszyscy żylibyśmy w swoim wymarzonym kraju?
Racjonalista

15) Wyniki Liczę, że jeśli 10 mln ludzi którzy głosowali na Trzaskowskiego przestanie płacić podatki, to kraj utrzymają wyborcy Dudy, prawda?
Tevie #SilniRazem

16) Czy to jest jakiś żart!? Jak ten pajac ma więcej głosów??? ja prdl proszę zlikwidujcie Polskę, dajcie Czechom dostęp do morza.
mrtn

17) Tyle, ze nikt wam tego 500+ nie chciał odebrać, debile.
COCONUT OIL

18) Pół Polski ceni się aż tak nisko, że sprzedała się za +500?
Izunia

19) Pracowałam wczoraj w komisji i widziałam kto głosuje, często były to osoby starsze, które ledwo kontaktują i nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania. Takie osoby wybrały nam właśnie prezydenta.
natalie

20) Dać się sprzedać za marne 500 zł, które i tak idzie z kieszeni podatników, bo PiS nie daje tego z dobroci swojego serduszka, k**wa żałosne.
GO

21) Jakim cudem Trzasku wygrał w 10 województwach, wygrał za granicą, wygrał w 3 z 5 grup wiekowych, a mimo to przegrał? Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy?
Lex

22) Ja mam taką propozycję, niech sobie Duda reprezentuje 6 województw, a Trzaskowski 10 na arenie międzynarodowej.
Bartek

23) Powiem tylko jedno: Andrzej Duda pamiętaj, że wybrali cię ludzie. Nie prezes TVP. Życzę powodzenia w tworzeniu swojego dziedzictwa. A jeśli jakimś cudem to przeczytasz to jak mogę umówić się z Kingą? 🙂
PUA Panda

24) PiS już mówi o repolonizacji mediów, tylko że w ich wydaniu to po prostu zlikwidować wszystkie media nieprzychylne władzy, chodzi o to by każdy słuchał jedynie „słusznego” przekazu TVP.
Tom R

25) To może być głupie, ale mam łzy w oczach. Naprawdę wierzyłam w jakąś zmianę lub że będę miała szanse żyć w nie-idealnym, ale może chociaż przyzwoitym kraju. Nie wyszło.
Bla Bla

26) Zapraszam na seans pt. „Niszczenie kraju II”, który będzie trwał przez 5 lat. Uprzejmie proszę, aby wszelkie skargi odnośnie niesmacznego popcornu, były kierowane do samych siebie. Starsze osoby z miejsc VIP – proszę uważać, ponoć szaleje tam pandemia.
keraki

27) Kochani wyborcy Dudy: Gratulacje, daliście się sprzedać za kasę i to własną.
ANIA

28) Jak dobrze, że mieszkam w tej mądrej części Polski.
Hawksiara

29) Przepraszam Was za podkarpackie, robiliśmy co mogliśmy, ale jako mniejszość mamy przej****e 🙁
Mrs. Darcy

30) Pierwsza Dama więcej mówiła przez ostatnie dni, niż przez 5 lat. Szaleństwo.
Aguś

Zwolennicy Dudy komentują

31) Ale mieć po swojej stronie całą opozycję, 9 kandydatów, 90% mediów internetowych oraz lidera mówiącego w 10 językach mającego prawie 1.90 wzrostu… i przegrać… to trzeba być Platformą Obywatelską.
Kamil

32) Dobrze żyć w mieście, w którym nie trzeba się wstydzić. Tu nie wygrał człowiek który ułaskawił ped*fila, nacjonalista i homofob. Współczuję głosującym na Trzaska ze ściany wschodniej. Nie potrafiłabym patrzeć na sąsiadów.
Lady

33) A więc Andrzej Duda. Pan Trzaskowski niech żałuje, że odrzucił zaproszenie Pana Prezydenta z wczoraj. To mogła być jedyna okazja, żeby obejrzeć Pałac Prezydencki od środka.
Talè

  1. Wybór komentarzy: Sadurski.com, rysunek: Szczepan Sadurski.
  2. Usunęliśmy emotikony, błędy, braki interpunkcyjne i wykropkowaliśmy niektóre słowa.
  3. W przypadku jeśli któryś z w/w autorów będzie chciał usunąć komentarz lub podpis spod niego, prosimy o kontakt e-mail. Po uwiarygodnieniu osoby (konto na Twitterze), zrobimy to.

Zobacz też:
> Andrzej Duda dowcipy
> Dowcipy polityczne
> Kampania prezydencja 2020 – rysunki