znani aktorzy polscy Partia Dobrego Humoru

Znani aktorzy i Partia Dobrego Humoru

Czas czytania:6 minut/y, 42 sekund/y

“Śmiesznych partii jest wiele, ale tylko jedna jest wesoła” – to hasło towarzyszy Partii Dobrego Humoru od samego początku czyli od 2001 roku. Zarówno hasło, jak i nazwa tej nieformalnej, bo nigdzie nie zarejestrowanej, a więc anarchistycznej organizacji, jasno mówi, że chodzi o uśmiech oraz humor, a nie o politykę. Pewnie to przekonuje również osoby znane i lubiane, aby przyjęły legitymacje Partii Dobrego Humoru, której składka członkowska wynosi… trzy uśmiechy dziennie. Wśród 4 tysięcy osób z Polski i świata, które otrzymały kartonik z logo PDH, są miedzy innymi znani aktorzy i aktorki. Ludzie z dużym poczuciem humoru i z miłym uśmiechem, co widać na poniższych zdjęciach.

Ryszard Kotys Partia Dobrego Humoru
Ryszard Kotys. Partia Dobrego Humoru

Ten uśmiech uwielbia cała Polska. Ryszard Kotys, aktor teatralny i filmowy już od lat 50-ych grał w tylu filmach, że pewnie wielu tytułów już nie pamięta. W ostatnich latach widzowie pokochali go za rolę Paździocha w telewizyjnym serialu “Świat według Kiepskich”. Legitymację Partii Dobrego Humoru otrzymał w Lubomierzu, podczas Festiwalu Filmów Komediowych.

Janusz Gajos Partia Dobrego Humoru
Janusz Gajos, Partia Dobrego Humoru

Janusza Gajosa, podobnie jak nazwisk innych aktorów na tej stronie nie trzeba nikomu przedstawiać. Niezliczona liczba roli teatralnych i filmowych. Niezapomniana rola Janka Kosa w serialu “Czterej pancerni i pies” (na szczęście udało mu się od niej uwolnić), Turecki w kabarecie Olgi Lipińskiej, do tego setki innych wspaniałych ról. Jesteśmy dumni, że jest w Partii Dobrego Humoru. W chwili wręczania legitymacji PDH nr 1061 w Lubomierzu był zmęczony i zasiadał do obiadu, więc na zdjęciu nie ma szerokiego uśmiechu.

Karol Strasburger Joanna Liszowska Partia Dobrego Humoru
Karol Strasburger, Joanna Liszowska i Partia Dobrego Humoru

Karola Strasburgera kochamy za setki wspaniałych ról filmowych, począwszy od “Kolumbów”, przez “Czarne Chmury”, “Noce i dnie”, po “Polskie drogi”, że wymienimy tylko niektóre. Jest też znany jako prowadzący telewizyjny teleturniej Familiada w TVP2. Wraz z szefem Partii Dobrego Humoru Szczepanem Sadurskim był jurorem konkursu kabaretowego w Łodzi, gdzie się poznali. I po prostu musiał przy okazji wstąpić do najbardziej wesołej organizacji świata!

Joanna Liszowska grała w wielu filmach i serialach, więc Polacy świetnie ją znają. Ma też piękne serce, więc pomaga innym. Wstąpiła do Partii Dobrego Humoru podczas jednej z imprez charytatywnych w Warszawie.

Artur Barciś Partia Dobrego Humoru
Artur Barciś. Partia Dobrego Humoru

Kolejny niezwykły aktor, Artur Barciś. Gra w teatrze, filmach, dubbinguje, reżyseruje. W ostatnim czasie wielu pamięta go z roli Norka (serial komediowy “Miodowe lata”) i Czerepacha (“Ranczo Wilkowyje”), ale ma w dorobku nie tylko role komediowe. Cieszymy się, że jest w Partii Dobrego Humoru!

Jan Nowicki Emilian Kamiński Olaf Lubaszenko Partia Dobrego Humoru
Jan Nowicki, Emilian Kamiński, Olaf Lubaszenko. Partia Dobrego Humoru

Jan Nowicki wstąpił do Partii Dobrego Humoru w Krakowie (legitymacja nr 2088), Edward Lubaszenko (legitymacja nr 1809) w Szczecinie, a Emilian Kamiński (nie tylko aktor, ale i szef warszawskiego teatru Kamienica) legitymację nr 1062 otrzymał w Lubomierzu. Na tej stronie www spotkali się na jednym obrazku, ale każdy z nich jest wyjątkowy i ma w dorobku wybitne role teatralne oraz filmowe.

Zofia Czerwińska Jerzy Turek Partia Dobrego Humoru
Zofia Czerwińska, Jerzy Turek. Partia Dobrego Humoru

Zofia Czerwińska grała m.in. w serialach “Alternatywy 4”, “Czterdziestolatek”, “Świat według Kiepskich”, “Lalka”, w kultowym “Misiu” i w wielu innych filmach. Jerzy Turek od lat 50-ych może poszczycić się długą listą tytułów filmów, w których wystąpił oraz ogromną ilością ról teatralnych. Oboje wstąpili do Partii Dobrego Humoru podczas Festiwalu Polskich Komedii w Lubomierzu.

Witold Pyrkosz Partia Dobrego Humoru
Witold Pyrkosz. Partia Dobrego Humoru

Witold Pyrkosz (1926 – 2017) od lat 50-ych stworzył ogromną ilość postaci zarówno w przedstawieniach teatralnych, jak i w filmach oraz serialach. Grał m.in. w serialach “Czterej pancerni i pies”, “Alternatywy 4”,  “Dom”, Stawka większa niż życie”. Był obdarzony ogromnym poczuciem humoru. Na drzwiach jednego z gabinetów produkcji “Czterej pancerni i pies” dopisał “ci mordę lizał, co wiemy z wydanej przed jego śmiercią biograficznej książki. Legitymację Partii Dobrego Humoru otrzymał w Warszawie.

Teresa Lipowska Paweł Wawrzecki Partia Dobrego Humoru
Teresa Lipowska, Paweł Wawrzecki. Partia Dobrego Humoru

Teresa Lipowska (legitymacja nr 2517) grała w ogromnej licznie filmów i seriali, także dubbingowała. Znamy ją wszyscy. Paweł Wawrzecki (legitymacja nr 1070) – znamy go z serialu “Daleko od noszy” (dr Kidler), z kabaretu Olgi Lipińskiej, z serialu “Złotopolscy” i wielu innych ról filmowych oraz teatralnych. Lipowska legitymację Partii Dobrego Humoru otrzymała w Warszawie, Wawrzecki w Lubomierzu.

Aleksandra Woźniak Paweł Burczyk Partia Dobrego Humoru
Aleksandra Woźniak, Paweł Burczyk. Partia Dobrego Humoru

Także Aleksandra Woźniak i Paweł Burczyk (oboje grali m.in. w serialu komediowym “13 posterunek”, ale też w innych filmach) legitymacje Partii Dobrego Humowru także otrzymali w Lubomierzu. Na zdjęciu z legitymacją nr 1430, koleżanka Aleksandra pozwoliła nam uwiecznić swój czarujący uśmiech.

Dariusz Gnatowski Boczek Edyta Jungowska Partia Dobrego Humoru
Dariusz Gnatowski i Edyta Jungowska. Partia Dobrego Humoru

Dariusz Gnatowski, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Grał w wielu filmach, ale głównie zapamiętaliśmy go jako Boczka ze “Świata według Kiepskich”. Edyta Jungowska, to aktorka filmowa, teatralna, chętnie też użycza głosu czyli dubbinguje. Gra m.in. role komediowe, więc otrzymała legitymacje Partii Dobrego Humoru nr 1096 podczas Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Natomiast Gnatowski legitymację PDH nr 992 otrzymał podczas rejsu katamaranem w czasie otwarcia Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku.

Włodzimierz Press Piotr Cyrwus Ewa-Wiśniewska Partia Dobrego Humoru
Włodzimierz Press, Ewa-Wiśniewska, Piotr Cyrwus. Partia Dobrego Humoru

Ewa Wiśniewska (niezapomniana “Doktor Ewa” z telewizyjnego serialu z lat 70-ych), odtwórczyni wielu wspaniałych ról filmowych i teatralnych, legitymację PDH nr 2097 otrzymała w Krakowie.

Włodzimierz Press ma w aktorskim dorobku wiele ról teatralnych i filmowych, udzielał się także jako aktor dubbingowy. Najbardziej zapamiętaliśmy go jako Grigorija z “Czerech pancernych i psa”. W prywatnej rozmowie dał się poznać jako niezwykle miły człowiek. Legitymację od szefa Partii Dobrego Humoru otrzymał w Lubomierzu.

Także szef Partii Dobrego Humoru, legitymacje PDH nr 2516 wręczył Piotrowi Cyrwusowi. Było to w Nowym Targu, po występie na deskach Domu Kultury, kiedy to wręczano nagrody laureatom cyklicznego konkursu na fraszkę i aforyzm. Aktor ma w dorobku wiele ról, a szerokiej widowni dał się zapamiętać jako Ryszard Lubicz, w popularnym serialu telewizyjnym “Klan”.

• • •

To nie wszyscy polscy aktorzy, którzy mają w dorobku wspaniałe role, a w kieszeniach legitymacje Partii Dobrego Humoru, najbardziej wesołej organizacji świata.

Marzena Kipiel-Sztuka (między innymi Kiepska ze “Świata według Kiepskich”), legitymację PDH nr 990 otrzymała podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Joanna Kurowska legitymację PDH z wyjątkowym numerem 100 otrzymała od poety – satyryka Tadeusza Buraczewskiego, gdzieś nad morzem. Także od niego legitymację otrzymał Marian Opania i wprawdzie tego faktu nie pamięta, ale moment wręczania uwieczniono na zdjęciu.

Stanisław Mikulski (1929-2014) najbardziej znany z roli Kapitana Klossa z serialu “Stawka większa niż życie” legitymację nr 602 otrzymał w 2003 r. w Warszawie, podczas książki „Stawka większa niż życie – serial wszechczasów”, napisanej przez Bogdana Bernackiego. Niestety było to tak szybko, że nikt nie uwiecznił tego na zdjęciu. Legitymację Partii Dobrego Humoru nr 1263 otrzymała aktorka Agnieszka Fatyga, legitymację nr 471 krakowski śpiewak i aktor Jacek Wójcicki, a serialowa aktorka Joanna Jabłczyńska legitymację nr 1928 otrzymała w studio telewizyjnym, w trakcie kręcenia jednego z programów.

W powstałej w Polsce Partii Dobrego Humoru (ang. Good Humor Party) są też znani satyrycy, dziennikarze, ludzie świata kultury, sportu, mediów i nie tylko. To nie tylko osoby z Polski, ale też osoby mieszkające w wielu krajach świata. A jej niezwykła “siedziba” czyli sklejony z papieru Wesoły Wieżowiec został sfotografowany w ponad pół tysiącu miejsc / miast świata, na wszystkich kontynentach.

Uwaga
1. Ponieważ w wielu przypadkach było tu już dawno i z wieloma osobami później nie mieliśmy kontaktu, gdyby któraś z wymienionych osób z jakiegoś powodu chciała usunięcia nazwiska z tej strony, prosimy o kontakt. Piszemy to pro forma, bo członkostwo w PDH to na pewno coś pozytywnego w życiorysie, nie tylko satyryków, aktorów i artystów.
2. Jest możliwość wystawienia i przesłania duplikatu legitymacji, na wniosek dowolnego wymienionego wyżej członka PDH (gdyby czyjaś legitymacja się zawieruszyła).

Partia Dobrego Humoru – strona główna:

Partia Dobrego Humoru

Portas de Cidade wrota Ponta Delgada ciekawostki Sao Miguel Azory atrakcje Poprzedni post Wesoły Wieżowiec na Azorach
cukier ciekawostki słodycze zdrowe odżywianie Następny post Jak cukier wpływa na mózg