Ciekawostki o horoskopach

horoskop ciekawostki horoskopy znaki zodiaku

Horoskopy ciekawostki i informacje o horoskopach. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o horoskopach. Horoskopy i historia, rodzaje horoskopów

Rodzaje horoskopów

1) Istnieją setki, a może nawet tysiące tysiące horoskopów. Horoskop chiński, aztecki, anielski, numeryczny, partnerski, solarny, celtycki, horoskop Inków i wiele innych.

2) Horoskop klasyczny, wykorzystywany najczęściej, przyporządkowuje znaki zodiaku do odpowiednich żywiołów. Znajdziemy więc znaki ziemi, takie jak Byk, Panna, Koziorożec, znaki wody – Rak, Skorpion i Ryby. Żywioły ognia, to: Baran, Lew, Strzelec. Zaś żywiołem powietrza są Bliźnięta, Waga i Wodnik.

3) Ciekawym przykładem horoskopu jest horoskop numeryczny. Taki horoskop stawia się nie tylko w związku z datą urodzenia, ale i imieniem oraz nazwiskiem. Teoria zakłada, że każda litera ma odpowiednik liczbowy. Dzięki temu możliwe jest ułożenie kolejnego horoskopu, np. partnerskiego.

horoskop ciekawostki horoskopy znaki zodiaku
Kiedyś wierzono, że przyszłość człowieka jest zapisana w gwiazdach

4) Cykl zodiaków chińskich dzieli się nie tylko na 12 symboli, ale też na 12 lat i 12 podwójnych godzin doby. Lata są także notowane w 12-stopniowym cyklu, opartym o ruch Jowisza. Chiński horoskop jest jednym z najstarszych na świecie, a współcześni Chińczycy traktują go całkiem poważnie.

Horoskopy w przeszłości

5) Z horoskopów korzystali faraonowie, królowie i zamożni ludzie. Legenda mówi, jakoby Trzej Królowie, byli ludźmi obeznanymi w astrologii i horoskopach. Dlatego obserwując niebo i niezwykłe zjawisko, jakim była gwiazda betlejemska, ruszyli, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Panu.

6) Kroniki chińskie i koreańskie wspominają, że zjawisko w postaci gwiazdy betlejemskiej było widoczne przez 76 dni. W Protoewangelii znajdziemy też wzmiankę o niezwykłym obiekcie na nieboskłonie.

horoskop ciekawostki horoskopy znaki zodiaku
Dawny schemat ze znakami zodiaku. Horoskopy ciekawostki

Gwiazdozbiory i znaki zodiaku

7) Nazwy gwiazdozbiorów powstały w Sumerze tysiące lat temu. Dzięki ułożeniu gwiazd próbowano wówczas odgadnąć losy poszczególnych osób i świata.

8) Zgodnie z uchwałą Międzynarodowej Unii Astronomicznej z 1992 roku, przyjęto podział nieba na 88 gwiazdozbiorów. Historycy twierdzą, że pierwszymi wyodrębnionymi i nazwanymi gwiazdozbiorami były znaki zodiaku.

9) Zodiak, to 12 gwiazdozbiorów, przez które przechodzi ekliptyka, czyli wielkie koło wyznaczone ruchem Ziemi wokół Słońca. W pozornym ruchu przesuwa się środek Słońca, pozostając w każdym gwiazdozbiorze przez około miesiąc.

horoskop ciekawostki horoskopy znaki zodiaku
Każdy z nasz urodził się w jakimś znaku zodiaku. Horoskopy ciekawostki

10) Ponoć jednymi z najdziwniejszych znaków zodiaku są oderwane od życia marzycielskie Ryby, wyrachowane i chłodne Skorpiony, a także nietuzinkowe i szalone Wodniki. Polskim popularnym i rzeczywiście szalonym wodnikiem jest Dorota Rabczewska, czyli artystka kryjąca się pod pseudonimem Doda.

11) Najwięcej milionerów urodziło się w znaku Lwa, Byka i Wagi. Byka charakteryzuje miłość do luksusu i dobrobytu, Lew dąży do aprobaty otoczenia i zajmowania wysokich stanowisk, z którymi wiążą się dobre zarobki. Wagi mają natomiast całą gamę różnorodnych talentów, od artystycznych na umiejętnościach praktycznych kończąc. Wagi są także urocze i sprawiedliwe, dlatego zawsze znajdują wokół siebie wspierające osoby.

12) Władimir Putin, to nieoficjalnie najbogatszy człowiek świata. Urodził się pod znakiem Wagi. Andrzej Duda to Byk, natomiast Donald Trump urodził się pod znakiem Bliźniąt.

Horoskopy ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Wielki sennik
> Kalendarze – ciekawostki
> Dni tygodnia – ciekawostki