Centrum sportowe w Opalenicy

hotel Remes Opalenica ciekawostki boisko trybuny

Hotel Remes Opalenica i kompleks sportowy – informacje, zdjęcia

Z powodu pandemii Covid piłkarski turniej EURO nie odbył się w 2020 r., lecz odbędzie się w 2021 roku. W chwili gdy piszemy te słowa, trwają przygotowania do turnieju, a polska reprezentacja przebywa w Opalenicy na Wielkopolsce. Poznaj ośrodek, w którym przebywają polscy piłkarze.

Opalenica ciekawostki

1) Opalenica, to 10-tysięczne miasto na Wielkopolsce. Leży 40 km na zachód od Poznania. Miastem jest od 1400 r., a zbudowany tu średniowieczny zamek nie dotrwał do naszych czasów.

2) W latach 1929-1932 była tu pierwsza w Polsce fabryka motocykli, w której produkowano słynny wtedy motocykl Lech. W PRL-u było tu druga największa cukiernia Polski – cukrownia Opalenica.

> Ciekawostki o Opalenicy, zdjęcia

trybuny boiska hotel Remes Opalenica ciekawostki Wielkopolska
Trybuny na boisku, w głębi hotel Remes

Kompleks sportowy w Opalenicy

3) W ostatnich latach Opalenica głównie szczyci się tym, że przed EURO 2012 które odbywało się w Polsce i na Ukrainie, do turnieju przygotowywała się tu reprezentacja Portugalii. Przebywał tu słynny piłkarz Ronaldo. Informacje znajdują się na tabliczkach w mieście oraz z hotelu i obok niego.

boisko piłkarskie w Opalenicy
Boisko w Opalenicy, którego trybuny pokazaliśmy wyżej
boisko piłkarskie w Opalenicy Opalenica
Fragment tego samego boiska

4) Są tu świetne warunki dla tego typu przygotowań sportowców, w szczególności piłkarzy. W Opalenicy jest aż osiem pełnowymiarowych boisk trawiastych, a kwadrans jazdy autokarem wystarczy, aby dotrzeć na stadion ze sztucznym oświetleniem.

5) Wspomniane boiska są bardzo blisko 4-gwiazdkowego obiektu hotelowego – hotelu Remes. Są tu 83 pokoje, do tego 11 o jeszcze wyższym standardzie. Obok jest też 10 luksusowych domków.

Hotel Remes Opalenica ciekawostki
Hotel Remes Opalenica od strony głównego wejścia

6) W obiekcie jest Spa&Wellness z siłownią, do tego basen z saunami i wannami z hydromasażem. Na zewnątrz oprócz wspomnianych boisk jest jest pole golfowe i korty tenisowe.

7) Obok każdego pokoju hotelowego są metalowe fragmenty miniaturowych piłek. Są na nich numery pokoi oraz informacje o pomieszczeniach. Także nazwy znanych klubów piłkarskich.

Hotel Remes Opalenica Real Madryt piłka nożna
Takich piłek w hotelu jest dużo, a na każdej jest inny napis

8) W hotelu jest też nowoczesne centrum kongresowe, a w obiekcie organizowane są rozmaite imprezy firmowe i prywatne (np. wesela). Wieczorną atrakcją jednej z nich był Szczepan Sadurski, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Dlatego była okazja do poznania obiektu i zrobienia sesji zdjęciowej, której część udostępniamy na tej podstronie.

stadion miejski w Opalenicy
Głaz i tablice informacyjne obok stadionu miejskiego w Opalenicy

9) Stadion Miejski w Opalenicy (ul. Parkowa 17a) nosi imię Jana Wojdy. Był prezesem klubu K.S. Promień Opalenica w latach 1956-1976. Obok stadionu jest duży głaz, a na nim tablica informacyjna.

Hotel Remes Opalenica i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o piłce nożnej
> Groundhopping – co to takiego?
> Największe stadiony świata