karma dla psów ciekawostki pies jedzenie psy

Karma dla psów – ciekawostki i jej historia

Czas czytania:1 minut/y, 43 sekund/y

Karma dla psów ciekawostki i fakty, które każdy właściciel psa powinien znać

Karma dla psów ciekawostki z historii

1) Pierwsze jedzenie dla psów wyprodukował Anglik James Spratt w 1860 roku. Były to ciastka dla psów.

2) Na początku XX wieku F.H. Bennett stworzył karmę dla psów, która zawierała składniki niezbędne do ich prawidłowego wzrostu i zdrowia. Były to ciastka, nazwane Milk Bones. Produkt zyskał popularność wśród właścicieli psów i przez kilkanaście kolejnych lat był hitem sprzedaży.

3) Karma w puszce – pierwsza mokra karma, trafiła na amerykański rynek w 1922 roku. Bracia Chapel wiedząc, że rozwija się rynek samochodowy i zmniejsza zainteresowanie końmi, postanowili wykorzystać mięso koni, produkując karmę dla psów.

4) Gdy firma braci Chappel w 1935 roku przeżywała poważny kryzys, przejął ją Forrest Mars. Zaczął wtedy produkować karmę o nazwie Chappi, a później też karmę dla kotów o nazwie Kit-e-ration. Oba produkty zdobyły ogromną popularność w Wielkiej Brytanii.

5) Po II wojnie światowej firma Ralston Purina Company zaczęła produkować karmę dla psów, która była tańsza w produkcji i miała lepszą jakość niż wcześniejsze. Purina Dog Chow, bo tak się nazywała karma, szybko zdobyła amerykański rynek.

karma dla psów  ciekawostki pies jedzenie psy
Karma dla psów ciekawostki i historia karmy dla psów

Karma dla psów ciekawostki

6) Głównymi składnikami karmy dla psów są mączki mięsne, mięsno-kostne i zboża.

7) Karmy suche podczas produkcji poddawane są obróbce cieplnej. Wysoka temperatura sprawia m.in., że w karmie nie ma żadnych bakterii.

8) Ocenia się, że co najmniej 50% diety psa powinno być mięsem, najlepiej dobrej jakości. Karma nie może więc być podstawowym pożywieniem psa.

9) Psy nie lubią nagłych zmian w odżywianiu. Jeśli polubiły smak konkretnej karmy, warto wprowadzić ją do stałego jadłospisu pupila.

10) Gryzienie karmy suchej przez psa sprawia, że ściera się płytka nazębna, co jest dla niego korzystna.

11) Jak w każdym produkcje spożywczym, należy czytać skład karmy. Pierwszych kilka składników jest najważniejszych. Jeśli te pierwsze z listy są odpowiednie i cenne dla organizmu zwierzęcia – tym lepiej.

Karma dla psów ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Rasy psów
> Psy stróżujące
> Ciekawostki o psach
> Karma dla zwierząt

bluzy męskie Poprzedni post Bluzy męskie – ich historia jest ciekawsza, niż sądzisz
mobilne gry video Następny post Mobilne aplikacje kasynowe. Wygoda i dostępność gier