komentarze polityczne satyryczne polityka politycy śmieszne rysunki humorystyczne

Komentarze polityczne

Czas czytania:3 minut/y, 34 sekund/y

Fejk Nius – aktualne komentarze polityczne. Początek lutego 2021. Czym żyła Polska. Polityka, koronawirus, życie codzienne w Polsce. Trzaskowski, Morawiecki, Hołownia, Kaczyński, Duda, Sasin, Przyłębska, Putin.

Komentarze polityczne

1) Zamknięta Kalifornia i otwarta Floryda. Zakażeń tyle samo. Wniosek? Rząd dorzyna polski biznes. Celowo czy z głupoty?

2) Infolinia. Telefoniczne zapisy seniorów 80+.
– Niestety, w Warszawie nie ma wolnych miejsc.
– A może pani zaproponować jakieś 3 inne miejscowości w pobliżu?
– Tak, mogę trzy.
– Poproszę.
– No, na przykład Zakopane, Szczecin i Białystok.
– Ale proszę o jakieś bliżej Warszawy.
– Nie mogę.
– Dlaczego?
– Powiedziałam, że mogę zaproponować tylko trzy.
– No dobrze. A czy zaszczepię się w Zakopanem, Szczecinie albo Białymstoku?
– Niestety, tam nie ma wolnych miejsc.

3) Już wiemy, po co na Żoliborz ściągają z całej Polski oddziały policjantów ze sprzętem bojowym. Wcale nie ochraniają domu Kaczyńskiego. Oni chronią mieszkańców Żoliborza przed hordami chuliganek.

komentarze polityczne satyryczne polityka politycy
Covid-19 i lockdown 2021. Co otworzyć najpierw? Komentarze polityczne

4) Kolejna ustawa. Minister w dowolnej chwili będzie mógł wyłączyć cały internet na terenie Polski. Albo ukarać portal / bloga karą do 50 mln zł. Czemu? Obecnie nie ma wolności wypowiedzi, więc rząd PiS chce to zmienić.

5) A jak po podatku cukrowym zdrożeją napoje i ludzie będą kupować tylko wodę – ją też trzeba będzie dodatkowo opodatkować.

Komentarze satyryczne

6) Żeby bibliotekarze się nie nudzili, MEN każe im liczyć strony książek. Jak ma mniej niż 49 stron – jest to broszura. Problem w tym, że w tej samej bibliotece “Janko Muzykant” będzie broszurą czyli byle czym lub książką czyli literaturą, w zależności od wydania. Pytanie: jak ta bardzo ważna informacja z punktu widzenia Ministerstwa, przełoży się na proces nauczania w szkołach?

7) Skrobanka będzie karana jak morderstwo – 25 lat lub dożywocie. Już zaczynają prace nad ustawą. Będzie jazda.

8) Pytanie. Skoro Hołownia nie podbiera PiSowi, z kim (ewentualnie) po wyborach wejdzie w koalicję?

komentarze rysunkowe satyra rysunek satyryczny polityka politycy ceny PiS
Komentarze polityczne Polaków. Ceny towarów w polskich sklepach

9) Putin:
– Nie moje. Takie pałace można u nas kupić w każdym sklepie.

10) A co trzeba, żeby w PL zrobić impiczment i ostry cień mgły?

Satyra polityczna

11) O mało nie zakończył się sojusz państwa PIS z USA, ostatnim państwem z którym żyjemy jeszcze w zgodzie. Plotka głosiła, ze ambasadorem w Polsce zostanie gej wychowujący z mężem dwójkę dzieci. Biden szykuje jeszcze lepszą petardę?

12) Uczestniczka teleturnieju Milionerzy z Danii przerypała kupę kasy, bo nie wiedziała jakiego kraju prezydentem jest Andrzej Duda. Ech, przenieść się tak do Danii choćby na tydzień.

13) PiS i TVP: Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem! Na dowód pokazano zasypaną śniegiem drogę w Warszawie, będącą w gestii rządu. Mistrzowie samozaorania.

pogoda pogodynka TVP prognoza pogody WOŚP Owsiak telewizja satyra rysunek
Pogodynka jednego z regionalnych programów TVP zwolniona. Komentarz satyryczny

14) 1508 interpelacji poselskich i zapytań pozostaje bez odpowiedzi (termin 21 dni na odpowiedź minął), choć tego wymaga prawo. Rekordowe opóźnienie (w sprawie Mariana Banasia) przekroczyło ponad 400 dni. I co nam zrobicie?

15) Pani Ewa na Twitterze, na początku lutego: Moja znajoma, wiek 75 plus, mieszkanka Szczecina, dostała wiadomość o terminie szczepienia 23 marca o godz.15.45 w Sosnowcu. To 585 km. Jak już PiS coś zorganizuje, to klękajcie narody.

Satyryczne komentarze

16) Pogodynka zwolniona. TVP tłumaczy, że nie zwolniona, tylko 31 stycznia zakończyła się z nią umowa o pracę. To po co pokazywali ją w telewizorze 1 lutego, z serduszkiem WOŚP w klapie?

17) 71-letni Wódz pogrąża pisowski znaczy Narodowy Program Szczepień. Choć jego równolatkowie zaszczepieni, on wciąż nie może się załapać. Zabrakło dla niego szczepionki i nikt nie może mu pomóc. Równocześnie nie mówi, czemu paraduje po Sejmie bez maseczki.

podatki rząd opłaty Mateusz Morawiecki premier PiS satyra rysunek satyryczny 2020 2021 2022
Premier rządu Mateusz Morawiecki i podatki Polaków. Znaczy nie podatki, tylko opłaty

18) Protest #MediaBezWyboru. W telewizorze tylko państwowa TVP. Czy jest jeszcze ktoś, komu obecne czasy nie przypominają PRL-u?

19) – Towarzyszu Putin, za co posadziliście Nawalnego?
– Za kratki.

20) Windsurferka Klepacka namawia Polaków i Polki do katolickiego uprawiania sportu. Biega po plaży z Maryją Dziewicą, dzierżąc w dłoni wielki różaniec. Nie wiemy, czy Sasin i Morawiecki też tak biegają, ale warto aby TV Republika to uwieczniła, bo nie ma się czego wstydzić.

21) Radni Białegostoku debatują, czy miasto potraktuje jako osoby non grata J.Kaczyńskiego i J.Przyłębską. Może rozszerzyć listę nazwisk o kolejnych pisiorków?

Komentarze polityczne: Szczepan Sadurski (c) Sadurski.com
Rysunki drukował ogólnopolski dziennik Trybuna

Zobacz też:
> Najlepsze dowcipy polityczne 2020
> Morawiecki – autentyczne cytaty
> Satyryczne podsumowanie roku 2020

pałac Jabłonna pałace mazowieckie ciekawostki atrakcje Mazowsze Poprzedni post Jabłonna pod Warszawą – ciekawostki
Środa Śląska ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Środa Śląska – ciekawostki