Eurodisneyland Park Paryż Francja parki rozrywki Europa ciekawostki

Najciekawsze parki rozrywki w Europie

Czas czytania:3 minut/y, 0 sekund/y

Najciekawsze parki rozrywki w Europie – informacje i ciekawostki. Francja, Anglia, Hiszpania, Irlandia, Grecja, Chorwacja, Dania

Paryż

Choć wszyscy piszą: Disneyland w Paryżu, ten park rozrywki jest tak naprawdę położony w podparyskiej miejscowości Marne-la-Vallee. Obiekt powstał w 1992 roku i zajmuje obszar około 83 ha. Składa się z dwóch parków tematycznych: Disneyland Park oraz Walt Disney Studio.

Pierwszy z nich zawiera Main Street w stylu amerykańskiego miasteczka z paradami bajkowych postaci, Fantasyland w którym są między innymi Zamek Śpiącej Królewny, karuzele, labirynt Alicji w Krainie Czarów. Trzecią część Disneyland Parku stanowi Frontierland, nawiązujący do miasteczka z Dzikiego Zachodu. Kolejne, to: Adventureland – świat podróżników, Discoveryland – kraina odkryć naukowych.

Drugi park tematyczny, czyli Walt Disney Studio to atrakcje związane ze światem filmów animowanych.

Eurodisneyland Park Paryż Francja parki rozrywki Europa ciekawostki
Francja. Park rozrywki Eurodisneyland pod Paryżem

Madryt

Park Rozrywki Warner w Madrycie, stolicy Hiszpanii, to drugi co do wielkości lunapark tego kraju. Tematem przewodnim kompleksu są bohaterowie Zwariowanych Melodii, czyli między innymi Struś Pędziwiatr, Tom i Jerry oraz Sylwester i Tweety. W tym parku rozrywki są rollercoastery, atrakcje wodne oraz wieża swobodnego spadania.

Barcelona

Park Rozrywki Tibidabo w Barcelonie (Hiszpania), to jeden z najstarszych lunaparków w Europie. Posiada między innymi karuzele w stylu retro, diabelski młyn, dywan Alladyna oraz Muzeum Automatów. Na terenie obiektu nakręcono kilka scen do filmu Woody Allen’a “Vicky Cristina Barcelona”.

Wielka Brytania

Thorpe Park zlokalizowany jest około 40 km na zachód od Londynu. Należy do sieci parków, których właścicielem jest Merlin Entertaiments. Jako jeden z nielicznych parków, obiekt ten oferuje możliwość spania na jego terenie, czyli atrakcję zwaną The Crash Pad.

Irlandia

Tayto Park położony w miejscowości Kilbrew w hrabstwie Meath, otwarto w 2010 roku i znajduje się na terenie 22 ha. Ten podzielony na trzy strefy obiekt obejmuje, między innymi drewnianą kolejkę górską, kino 5D, ekstremalną ścieżkę wspinaczkową, diabelski młyn, system bungee z trampolinami. Oferuje też przejażdżki konne, jazdę pociągiem wąskotorowym oraz zwiedzanie Zoo. Strefy wchodzące w skład parku to: Gniazdo Orła, Zoo oraz Eagle Sky Adventure Zone.

Francja parki rozrywki Europa ciekawostki
Parki rozrywki w Europie oferują mi.in. przejażdżkę diabelskim młynem

Kreta, Grecja

Labirynth Park na greckiej wyspie Kreta, to park inspirowany mitologią grecką. Obiekt posiada wiele atrakcji dla całej rodziny, w tym interaktywnych. Jego głównym tematem jest labirynt. Dla zwiedzających udostępniono, między innymi pole do minigolfa, quady oraz eko-ogród.

Chorwacja

DinoPark Funtana w Chorwacji, to park położony w samym sercu Istrii. Jest to największy park rozrywki w tym kraju. Oferuje m.in. codzienne pokazy artystów i akrobatów w ramach Variate Jurrasic Show w sali widowiskowej na 1000 osób. Kompleks posiada także atrakcje w postaci Dragon Coastera, statku pirackiego Tortuga czy karuzeli Fly Coaster. W DinoParku Funtana można także pojeździć na… dinozaurach.

Holandia

Park rozrywki Efteling w Kaatsheuvel, to jeden z najstarszych lunaparków na świecie. Obiekt oferuje rollercoastery, karuzele, restauracje, itp. Na cały kompleks składają się też hotel Efteling, wioska wakacyjna Bosrijk, wioska wakacyjna Loonsche Land z domkami na drzewie oraz pole golfowe.

Francja parki rozrywki Europa ciekawostki
Parki rozrywki w Europie – zabawa dla całej rodziny

Kopenhaga

Ogrody Tivoli położone w centrum Kopenhagi w Danii otwarto w 1843 roku. Ten park rozrywki ma na swoim terenie m.in. drewnianą kolejkę górską Rutsjebanem oraz Bjerg Banen (miejsca o obniżonym działaniu grawitacji) oraz najdłuższą karuzelę świata – Himmelskibet.

Hiszpania

Mini Hollywood w Almerii (Hiszpania), to lunapark stylizowany na miasteczko z Dzikiego Zachodu. Oficjalna nazwa parku brzmi: Oasys – Parque Tematico del Desierto de Tabarnas. Obiekt leży na słabo zaludnionych terenach prowincji Almeria w hiszpańskiej Andaluzji. W tym miejscu kręcono filmy, m.in. Siedmiu Wspaniałych, Za kilka dolarów więcej, Indiana Jones i ostatnia krucjata.

Parki rozrywki w Europie: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Parki rozrywki w Polsce
> Aquaparki – parki wodne
> Parki rozrywki na świecie

miasto Ostrów Wielkopolski ciekawostki zabytki atrakcje Poprzedni post Ostrów Wielkopolski – ciekawostki
Jaworzno ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Z czego słynie Jaworzno – zaskakujące fakty