Nasz Świat Italia Włochy Partia Dobrego Humoru

Partia Dobrego Humoru na świecie

Czas czytania:6 minut/y, 22 sekund/y

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Włochy. Nasz Świat w partii

Redakcja czasopisma polonijnego Nasz Świat (Włochy) w Partii Dobrego Humoru

Panie które widzicie na zdjęciu, to Danuta Wojtaszczyk i Ania Malczewska czyli redakcja dwutygodnika Nasz Świat, ukazującego się we Włoszech w języku polskim od 2004 roku. Redakcja czasopisma mieści się w Rzymie.

Legitymacje Partii Dobrego Humoru, którymi obie panie z dumą prezentują, właśnie dostały pocztą od Roberta Małeckiego, ambasadora partii we Włoszech. Uśmiechy na twarzach oraz gustowne czapeczki pokazują, że nie będzie problemu ze składkami członkowskimi, wynoszącymi trzy uśmiechy dziennie.

Dodajmy, że wspomniany Robert Małecki po raz drugi jest szefem włoskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jej finał odbędzie się 13 stycznia w Bolonii. Redakcja Naszego Świata jest patronem medialnym włoskiego finału WOŚP i już o nim informuje. A na aukcjach WOŚP w Bolonii można będzie kupić m.in. rysunki humorystyczne Szczepana Sadurskiego oraz… najmniejszy wieżowiec Rzymu.

PDH na angielskojęzycznej Wikipedii

Polscy Wikipedyści skasowali Partię Dobrego Humoru, tymczasem ci z angielskiej Wikipedii zauważyli naszą organizację

31 marca 2012 roku po sześciu latach obecności na polskiej Wikipedii, nieoczekiwanie zostało skasowane hasło: Partia Dobrego Humoru. Kilka dni później starannie wyczyszczono polską Wikipedię z obecności PDH, z notek kilkudziesięciu członków PDH (m.in. znanych satyryków i aktorów) usuwając informację o ich związkach z tą organizacją. Wyglądało to na starannie przygotowaną i błyskawicznie przeprowadzoną akcję wąskiej grupy Wikipedystów. Próby wyjaśnienia sytuacji przez przewodniczącego PDH w Wikimedia Polska były ignorowane.

Wkrótce dotarliśmy do kilku administratorów polskiej Wikipedii i próbowaliśmy wyjaśnić powód działań skierowanych przeciwko Partii Dobrego Humoru. Każdy twierdził co innego i żaden nie był w stanie podać konkretnego powodu. Wreszcie nieoficjalnie poinformowano nas, że Partia Dobrego Humoru w przyszłości nie ma ŻADNYCH szans na powrót do Wikipedii, niezależnie od tego, jakiej treści będzie to notka i jak dobrze udokumentowana źródłami.

Coś, co w Polsce jest niemożliwe – jest możliwe w angielskojęzycznej Wikipedii, która uchodzi za bardziej liberalną oraz “mniej encyklopedyczną” i otwartą na ciekawe, nowe zjawiska. Administratorzy angielskojęzycznej Wikipedii zadali sobie trud i w sieci wynaleźli szereg informacji na temat PDH (strony www z USA, Australii, Włoch, Iranu), konfrontując je z informacjami w naszym serwisie informacyjnym. Nie przeszkadzało im, że większość stron do których prowadzą źródła na temat PDH, jest w języku polskim. Ponad rok po wyrzuceniu Partii Dobrego Humoru z polskojęzycznej Wikipedii, na tej zdecydowanie większej, bo angielskojęzycznej wersji – powstała wiarygodna notka na temat Partii Dobrego Humoru.

O międzynarodowej organizacji powstałej 12 lat temu w Polsce, której członkowie to w większości obywatele polscy i której przewodniczący jest Polakiem – na próżno szukać informacji w polskiej Wikipedii. Można o nas przeczytać tylko po angielsku.

Zdajemy sobie sprawę, że lobby wciąż istniejące w ramach polskiej Wikipedii, które bez powodu, błyskawicznie i skutecznie usunęło PDH z polskiej Wikipedii, będzie zawiedzione. Nie wykluczamy, że podejmie działania zmierzające do usunięcia PDH również z angielskojęzycznej Wikipedii i po raz kolejny będziemy świadkami (niezrozumiałej dla nas) walki o rzekome “zasady Wikipedii”. Nie wykluczamy nawet, że działania smutnych wikipedystów z Polski zakończą się sukcesem. Ale zanim to się stanie, prezentujemy powyżej skrina notki o Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), która istnieje w sieci w dniu, w którym publikujemy niniejszą informację.
2013-05-15

RPA Partia Dobrego Humoru Good Humor Party

Wesoły wieżowiec wśród Polonii RPA

Nie dane mu było obcować z premierem polskiego rządu, który odwiedził Republikę Południowej Afryki, ale…

Dzieje symbolu uśmiechu czyli wesołego wieżowca Partii Dobrego Humoru to kolejny przykład na to, że politycy żyją swoim życiem i nie rozumieją ludu. I że Partia Dobrego Humoru, poza pierwszym członem swej nazwy, choć niektórzy mają podejrzenia, nie ma nic wspólnego z prawdziwą polityką.

18 października 2013 r. w hotelu The Table Bay Hotel w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki) nasz wieżowiec NIE spotkał się oko w oko z premierem polskiego rządu. Może nie wypada, aby wysoki polski urzędnik państwowy sfotografował się z czymś, co jest pomysłem rodem z Polski i niesie światu bardzo pozytywne przesłanie.

Wesoły wieżowiec z uśmiechniętym logo w The Table Bay Hotel w poza-dyplomatycznej atmosferze spotkał się z bardzo sympatycznym przyjęciem Polonii południowoafrykańskiej i chętnie się z nim fotografowano.
Na zdjęciach: uśmiechnięte Polki, chętnie pozujące z wesołym wieżowcem: Edyta Schreuder, Agata Pajor, Katarzyna Jarząbek i Anna Piotroch).
2013-10-19

USA. Jerzy Roman Krzyżanowski w PDH

Profesor mieszkający w Columbus, Ohio. Pisarz, publicysta, wspaniały Polak

Pan profesor Krzyżanowski mieszka w Ohio (USA) i można o nim napisać wiele, lecz aby nie nudzić, napiszemy w skrócie:
• Urodził się w 1922 roku w Lublinie. Był harcerzem, w 1939 r. brał udział w obronie Lublina, a potem działał w konspiracji. W listopadzie 1944 r. został aresztowany i wywieziony w głąb Rosji. Po powrocie w 1947 r. studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1959 r. wyjechał do USA.
• W 1965 r. otrzymał tytuł doktora filozofii w University of Michigan. Potem wykładał literaturę polską w Michigan, Kolorado, Kansas i Ohio.
• Autor szeregu książek i publikacji z literatury i historii Polski.
• Odznaczony m.in. Krzyżem Walecznych, Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej.

Miło nam poinformować, że prof. Jerzy Roman Krzyżanowski, to także osoba z dużym poczuciem humoru, dlatego z rąk Marzeny Myszkowskiej, ambasadora Partii Dobrego Humoru w Ohio, zgodził się przyjąć  legitymację PDH nr 3653 oraz z uśmiechem na ustach sfotografował się wraz z wesołym wieżowcem.
2013-09-20

Austria. Partia Dobrego Humoru w Wiedniu

Wizyta kabaretu “Pół-serio” w Wiedniu stała się okazją do powiększenia szeregów Partii Dobrego Humoru

19 i 20 kwietnia 2013 r. warszawski kabaret “Pół-serio” wystąpił w stolicy Austrii, Wiedniu, a dokładniej: w Piwnicy “TAKT”. Wystąpili: Ilona Grużewska, Wanda Jaworska-Malicka, Wanda Stańczak, Danuta Szwedzicka, Mateusz Maszkiewicz, Wiesław Rutecki, a kamerę i aparat obsługiwał Ryszard Stańczak.

Wanda Stańczak zadbała o to, aby przywiezione z Warszawy legitymacje najweselszej organizacji świata czyli Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) trafiły we właściwe ręce. Powędrowały one do artystów z Kabaretu-E, z Wiednia. Otrzymali je: Adam Turczyński, Faustyna Gruszczyńska, Adam Jasik, Grzegorz Gądek, Jerzy Michalik, Jakub Jaracz. Składka członkowska (3 uśmiechy dziennie) podczas obu wieczorów została opłacona na rok z góry.
2013-04-27

Litwa Wilno Partia Dobrego Humoru
Litwa. Partia Dobrego Humoru

Nowi członkowie PDH na Litwie

Podczas uroczystości kulturalnej w Wilnie Wanda Stańczak wręczyła legitymacje Partii Dobrego Humoru

15 września 2013 w Centrum Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza w Wilnie, w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Polskiej i Polonijnej Poezji w Wilnie odbyła się światowa promocja antologii współczesnych poetów polskich pt. “Niosący Słowa”. Przyjechało ponad 20 poetów, współautorów antologii: z Holandii, Niemiec, Anglii, Ukrainy, Brazylii, Polski, do których dołączyli też poeci litewscy. Wśród uczestników była też Apolonia Skakowska, nieoceniona propagatorka polskiej kultury na Litwie, prezes Centrum Kultury Polskiej na Litwie (oraz członkini PDH). Było kilka spotkań autorskich, w tym w szkołach.

Podczas uroczystości Wanda Stańczak oraz Fryderyk Rossakowski-Lloyd i Aleksy Wróbel z Londynu, otrzymali z rąk Pani Apolonii Skakowskiej statuetkę im. Stanisława Moniuszki – najwyższe wyróżnienie Centrum Kultury Polskiej. No i jeszcze Partia Dobrego Humoru… Wanda Stańczak w miłej i wesołej atmosferze w hotelu Panorama wręczyła legitymacje Partii Dobrego Humoru. Otrzymali je: Irina Bonitenko (Ukraina), Beata Terlecki (Niemcy), Alicja Kuberska (Polska), Alina Kuberska (Polska), Basia Orlowski (Niemcy/Brazylia), Fryderyk Herbert Rossakovsky-Lloyd (Anglia), Martin Rossakovsky-Lloyd (Anglia), Aleksy Wróbel (Anglia) oraz Bożena Helena Mazur-Nowak (Anglia).

Przypomnijmy, że 4 miesiące wcześniej w Wilnie był szef PDH Szczepan Sadurski. Podczas pobytu otworzył wystawę swoich rysunków, wręczył szereg legitymacji PDH oraz postawił wesołe wieżowce PDH w Wilnie, Trokach i Kownie.
2013-09-24

Partia Dobrego Humoru
> Partia Dobrego Humoru – strona główna
humor żydowski dowcipy o Żydach Poprzedni post Humor żydowski
rysunek satyryczny reklama reklamy Następny post Rysunek satyryczny w reklamie