sport ciekawostki sportowe skoki narciarskie

Ciekawostki o sporcie

Czas czytania:3 minut/y, 9 sekund/y

Ciekawostki o sporcie – sportowe fakty

Jak Małysz, ale na golasa

Norweg skoczył tylko w kasku i butach

Skocznia obiektu Midstubakken w norweskim Holmelkollen takiego skoku jeszcze nie “widziała”. Nie było zbyt zimo, bo termometry wskazywały 10 stopni Celsjusza, gdy 16-letni skoczek norweski zdjął ubranie, włącznie z bielizną i skoczył na nartach na odległość około 60 metrów. Być może o tym oryginalnym skoku nie dowiedzielibyśmy się, gdyby nie jego kolega, który sfilmował skok, a potem umieścił film w Internecie.

Kierownik reprezentacji norweskich skoczków zapytany, czy młody skoczek nie złamał regulaminu, odpowiedział, że można się przyczepić jedynie do tego, że skoczek filmujący skok, skakał zaraz po tym pierwszym. A poza tym przepisy nie mówią o ubraniu skoczków. Mówią jedynie o tym, że skoczek podczas skoku musi mieć kask oraz buty.

16-latkowi tak spodobało się naturystyczne skakanie, że już zapowiedział oddanie kolejnego skoku, na większej skoczni.
Na ilustracji wyżej: nagi skoczek na chwilę przed skokiem
2013-03-09

Ciekawostki o sporcie: żart kibica na Wikipedii

Na kilka dni przed meczem piłkarskim Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin, w Wikipedii była informacja kto wygrał

22 maja 2010 roku na stadionie w Bydgoszczy zmierzą się drużyny Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin, a zwycięzca zdobędzie Puchar Polski 2010.

Ale już cztery dni wcześniej, 18 maja w internetowej encyklopedii – Wikipedii, w zestawieniu dotychczasowych zdobywców Pucharu Polski, Pogoń Szczecin widniała jako zdobywca Pucharu Polski 2010. Spowodowało to zażartą dyskusję internautów – kibiców, a nieprawdziwa informacja znikła z Wikipedii.

Kolejna informacja o tym kto zdobył Puchar Polski 2010, najprawdopodobniej pojawi się już po meczu. Chyba, że ktoś (takie zmiany może wprowadzać każdy internauta) znów będzie chciał zażartować. Może tym razem będzie to kibic Jagiellonii Białystok?

Podobnych żartów na Wikipedii było już mnóstwo. Kilka lat temu ktoś zmienił biografię satyryka Szczepana Sadurskiego. Wynikało z niej, że aktualnie mieszka w Wenezueli i wydaje tam pismo satyryczne.
2010-05-20

Nowy sport

Czy taniec na rurze będzie dyscypliną olimpijską? I czy największe szanse na medal mają seksowne panienki z klubów Go Go?

Niewykluczone, że będzie nowa dyscyplina olimpijska na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Chodzi o taniec przy rurze, dotychczas kojarzony z nocnymi klubami i roznegliżowanymi panienkami, pląsającymi ku uciesze rozochoconych samców.

Są już mistrzostwa świata w tańczeniu przy rurze. Teraz organizatorzy i miłośnicy takich zawodów chcą, aby był to kolejna dyscyplina olimpijska, w której zdobywać się będzie medale. Teraz wszystko w rękach Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Portal Sadurski.com jest za. Pod warunkiem, że złota medalistka będzie wchodzić na najwyższe podium po rurze.
2010-12-14

Wkrótce zniknie diabeł

Anioł i diabeł na świecie były od zawsze. Teraz ten drugi na zniknąć, przynajmniej w Tychach

Grający w ekstralidze hokeiści GKS Tychy od kilku lat mają na swych koszulkach diabła, a dokładniej: jego głowę, w płomieniach. Jednak od najbliższego sezonu ten diabelski symbol zniknie.

Podobno zaczęło się od artykułu w lokalnej gazecie. Dziennikarz tygodnika zdziwił się, że diabeł jest symbolem drużyny w mieście, w którym każdą sesję Rady Miasta zaczyna się słowami: “Szczęść Boże”. Przecież symbolem Tych jest święty Krzysztof, a nie Belzebub!

We władzach klubu zawrzało i zdecydowano, żeby pozbyć się czarta z koszulek hokeistów. Mimo, że Andrzej Dziuba, prezydent Tych które są właścicielem klubu GKS, mówi: – Mnie diabeł na koszulkach w niczym nie przeszkadza. Nie można mieszać sportu z religią.

Prezes drużyny rugby o nazwie Diabły Łódź, jest zdziwiony diabelskim problemem hokeistów z Tych. Grający w hokejowej lidze NHL zawodnicy klubu New Jersey Devils (devil = diabeł) chyba jeszcze nic nie wiedzą o problemie kolegów z dalekich Tych. Istnieje obawa, że mogliby walnąć głowami o taflę boiska po tym, jak dostaną drgawek ze śmiechu. Bo jak wszyscy wiemy, “Nie taki diabeł straszny, jak go malują”.
2012-07-24

Ciekawostki o sporcie: (c) Sadurski.com

Zobacz też: 
> Groundhopping – turystyka stadionowa
> Stadiony piłkarskie Europy
> Ciekawostki o maratonie

lalka Barbie zabawki dzieci zabawa Poprzedni post Lalka Barbie zakazana
nekrologi Gazeta Wyborcza Następny post Telefon z zaświatów