mysz zwierzęta niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt

Niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt

Czas czytania:3 minut/y, 5 sekund/y

Fascynujący świat zwierząt. Niezwykłe gatunki, zaskakujące zwierzęta. Oryginalne, niesamowite ciekawostki ze świata zwierząt. Z życia wzięte autentyczne i dziwne ciekawostki, które powinieneś poznać. Salamandry, goryle, sowy, koty, psy…

Leniwiec nie jest najbardziej leniwy

1) Wszyscy uważamy, że najbardziej leniwym zwierzęciem jest leniwiec. Daleko mu jednak do salamandry, żyjącej w jaskiniach Gór Dynarskich (Słowenia, Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina). Salamandra gatunku Odmieniec jaskiniowy porusza się średnio… raz na siedem lat.

W 2010 r. schwytano 19 okazów, oznakowano i wypuszczono z powrotem. Większość z nich przez kilka lat przemieściła się o mniej niż 10 metrów. Jeden przez ponad 7 lat znajdował się dokładnie w tym samym miejscu. Zresztą, gdzie się spieszyć? Zwierzęta tego gatunku żyją przez ponad 70 lat i zdarza się, że jedzą coś raz na kilka lat – o ile coś pojawi się w pobliżu.

> Ciekawostki o leniwcach

Mrówka silniejsza od goryla?

2) Goryl waży do 200 kg. Jest tak silny, że potrafi umieść ciężar 10 razy większy niż waga jego ciała. Mrówka jest od niego… silniejsza. Może unieść ciężar 50 razy większy niż masa jej ciała. Z kolei żuk z gatunku rohatyńcowatych jest w stanie udźwignąć ciężar aż 850 razy większy niż masa jego ciała. Gdyby człowiek był tak silny, mógłby unieść ciężar mający 65 ton wagi! Jednak rekordzistą w tej konkurencji jest żuk gnojowy (ten od toczenia kulek). Obliczono, że przesuwa ciężar, który ponad 1100 razy przekracza wagę jego ciała.

goryl zwierzęta niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt
Niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt – nasz bratanek, goryl

Wysoka kara za zabicie osy

3) W Niemczech kara za zabicie osy (jednej osy) aktualnie wynosi do 65 tys. euro. Kwota jest zależna od gatunku osy oraz regionu kraju. 65 tysięcy kary można dostać w Brandenburgii. Oczywiście, w przypadku potwierdzenia złamania prawa i nałożenia kary.

Niezwykły kot z Downing Street

4) Już trzeciemu brytyjskiemu premierowi służy biało-szary kot Larry. Mieszka w Londynie przy Downing Street 10 od 15 lutego 2011 r., odkąd przeprowadził się ze schroniska dla zwierząt. Jako jedyny w historii kot doczekał się tytułu: Chief Mouser (naczelny myszołów).

> Ciekawostki o kotach

kot koty imię dla kota zwierzaki imiona
Kici, kici!!! Ciekawostki ze świata zwierząt

Na ratunek szczurowi

5) W niemieckim mieście Bensheim policja otrzymała zgłoszenie, że na ulicy, w jednym z otworów dekla do kanalizacji zaklinował się duży szczur. Przybyła na miejsce ekipa ratownicza przepchnęła szczura z powrotem do kanalizacji. Dlaczego szczur nie mógł przedostać się przez otwór? Był przeżarty i nadmiar tłuszczu przeszkodził mu w bezproblemowym przejściu przez otwór.

Sowa kontra policjant

6) W Covington (Luizjana, USA) do jadącego radiowozem policjanta patrolującego nocą ulice miasta, przez otwarte okno wpadła wielka sowa. Zaatakowany policjant stracił panowanie nad kierownicą i jego samochód wpadł do rowu. Przez kolejne 3 kwadranse wyganiany ptak nie chciał opuścić samochodu.

> Ciekawostki o sowach

sowa ciekawostki o sowach sowy
Jaka sympatyczna sowa!

Tajemnica kocimiętki

7) Naukowcy już wiedzą, dlaczego kocimiętka odstrasza komary i inne owady. W jej składzie znajdują się lotne substancje wpływające na receptory bólu owadów.

Wyjątkowy kotek

8) Turyści podczas zimowego spaceru po Parku Narodowym Cairngorms (Wielka Brytania) znaleźli wyziębniętego kotka i zaopiekowali się nim. Weterynarz stwierdził, że kilkumiesięczny pręgowany kotek jest szkockim dzikim kotem. Obecnie na świecie żyje tylko 100 do 300 osobników i jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

> Ciekawostki o Szkocji

Najbogatsza suczka świata

9) 5 mln dolarów dostała w spadku suczka lulu rasy border collie od swego pana ze stanu Tennesee, który zmarł 24 listopada 2020 r. To 100% majątku, jaki pozostawił ten miłośnik psów. Przyszłością suczki zajmie się specjalny fundusz powierniczy.

Zakaz szczekania

10) Burmistrz miasta Recoaro (północne Włochy) w 2021 r. wydał rozporządzenie zakazujące psom szczekania w godzinach nocnych. Kara wynosi od 25 do 500 euro. Psy wzięły to sobie do serca, jednak karę płacić mają ich właściciele.

Ciekawostki ze świata zwierząt wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o krewetkach

wesele przyjęcie weselne atrakcje na przyjęcie weselne Poprzedni post Ślub i wesele dojrzałych ludzi
cybersport esport w 2022 roku Następny post eSport w 2022 roku – najważniejsze trendy i oczekiwania