Elvis Presley – anegdoty

Elvis Presley anegdoty ciekawostki prezydent Richard Nixon 1970 Elvis Presley anegdoty ciekawostki

Elvis Presley był nazywany Królem rock and rolla. Przez wiele lat wielu Amerykanów było przekonanych, że nadal żyje. Anegdoty i ciekawostki o idolu, który stał się legendą

Elvis Presley i wielbicielki

Elvis Presley otrzymywał od zakochanych w nim wielbicielek mnóstwo listów. Wiele z nich prosiło go o przesłanie pukla włosów, który będzie noszony jako wyjątkowy talizman. Presley zawsze spełniał te prośby, ale wciąż nosił gęste włosy. Gdy ktoś dowiedział się o tym, zapytał go:
– Nie boisz się, że jak tak dalej pójdzie, będziesz całkiem łysy?
– Ja? – zdziwił się Presley. – Raczej mój pies.

Elvis Presley u prezydenta USA

21 grudnia 1970 r. do Białego Domu przybył Elvis Presley i poprosił o spotkanie z prezydentem Richardem Nixonem. Gdy Nixon go przyjął, Presley wręczył mu list z prośbą o zostanie agentem federalnym, który będzie walczył z przestępczością narkotykową. List uzupełnił o argumenty, które przemawiają, że jest to odpowiednie dla niego stanowisko. Nixon nie potraktował tej propozycji poważnie.

Co rozśmieszyło Presleya?

Do dziś na pewno nie wiadomo, czemu w 1969 roku w hotelu International w Las Vegas, Elvis Presley nie mógł zakończyć śpiewania „Are you lonesome tonight?”, zaczął się nieprawdopodobnie śmiać. Wersji, co go tak bardzo rozbawiło, jest kilka. Jedna z najciekawszych: jeden z mężczyzn na widowni zdjął tupecik, ukazując swoją łysinę. W sieci jest nagranie, które szczególnie dociekliwym może coś wyjaśnić.

Elvis Presley anegdoty ciekawostki
Elvis Presley – idol i legenda Ameryki

Elvis Presley i Afroamerykanie

Słuchacze rozgłośni puszczającej pierwsze nagrania Presleya sadzili, że to czarnoskóry piosenkarz. Nic dziwnego, że miał fanów zarówno wśród Amerykanów białych, jak i czarnych. O tych drugich starał się wypowiadać w pozytywny sposób. Jednak podobno któregoś razu powiedział tak:
– Jedyną rzecz jaką czarni mogą dla mnie zrobić, to kupowanie moich płyt i pastowanie moich butów.

Manger Elvisa Presleya i Oscary

Podejście managera Elvisa Presleya „Pułkownika” Parkera do filmów w których grał Presley, było jasne – miały przynosić zyski gwieździe i producentom. Jednemu z reżyserów powiedział:
– Nie szykuj się na Oscary kolego, bo nie mamy smokingów.

Sobowtóry Presleya

Podobno na świecie jest 80 tysięcy ludzi, którzy są sobowtórami Elvisa Presleya – zarówno jeśli chodzi o wygląd (charakteryzację), śpiewanie jego piosenek oraz naśladownictwo sceniczne. W tej konkurencji mogą z nimi rywalizować jedynie sobowtóry Michaela Jacksona.

Inne ciekawostki z życia Presleya

  • > Z powodu charakterystycznego kręcenia biodrami i miednicą podczas występów, Elvis Presley nazywany był: Elvis the Pelvis (pelvis = miednica).
  • > Podobno Presley jednemu z szoferów podarował swoją limuzynę.
  • > Na kilka lat przed tym, jak Elvis został gwiazdą, w szkole Humes High School w Memphis nauczyciel muzyki powiedział mu, że nie ma muzycznego talentu.
    > Podczas kręcenia filmu „Doścignąć marzenie” (1962) w Cristal River na Florydzie było tak gorąco, że Elvis Presley jednego dnia musiał 22 razy zmieniać koszule.

Anegdoty o Elvisie Presleyu: (c) Sadurski.com
Na górnym foto: prezydent Richard Nixon i Elvis Presley w Białym Domu, rok 1970

Zobacz też:
> Elvis Presley – biografia, ciekawostki
> Presley w filmach – ciekawostki
> Michael Jackson anegdoty