Kabarety i satyrycy – Partia Dobrego Humoru

kabarety Partia Dobrego Humoru

„Śmiesznych partii jest wiele, ale tylko jedna jest wesoła” – to hasło towarzyszy Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) od samego początku czyli od 2001 roku. Zarówno hasło, jak i nazwa tej nieformalnej, bo nigdzie nie zarejestrowanej, a więc anarchistycznej organizacji, jasno mówi, że chodzi o uśmiech oraz humor, a nie o politykę.

Zobacz, kto jest w najbardziej wesołej organizacji świata, obecnie mającej 4 tys. członków w wielu krajach.

Kabaret Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru poznaliśmy już dawno, na początku ich kariery. Było to na Turnieju Łgarzy w Bogatyni. Szef Partii Dobrego Humoru, satyryk Szczepan Sadurski był (m.in. z Marią Czubaszek) jednym z jurorów konkursu, a Marcin i Michał Wójcikowie występowali tu jako specjalny gość. Otrzymali legitymacje nr 406 (Marcin) i 407 (Michał). Po jakimś czasie legitymację nr 709 otrzymał też Waldemar Wilkołek. Nazajutrz po zrobieniu powyższego zdjęcia, legitymację PDH oraz tytuł Pierwszej Damy Dobrego Humoru, wraz ze stosownym certyfikatem, Sadurski wręczył Hance Bielickiej.

kabaret Formacja Chatelet Adam Małczyk Partia Dobrego Humoru

Formacja Chatelet

Formacja Chatelet od czasu zrobienia powyższych zdjęć zmieniła nieco skład, w którym występuje. Miło nam, że członkowie kabaretu specjalnie zrobili tak wyjątkowe miny, po otrzymaniu legitymacji Partii Dobrego Humoru.

Kabaret Młodych Panów Partia Dobrego Humoru

Kabaret Młodych Panów

Sympatyczna czwórka dowcipnych panów, występująca pod nazwą Kabaret Młodych Panów, otrzymała legitymacje PDH od karykaturzysty Marka Greli. Podobnie jak we wszystkich przypadkach związanych z pokazywanymi tu zdjęciami – jesteśmy dumni, że zgodzili się zostać naszymi partyjnymi kolegami. Od lat udowadniają, że składkę członkowską (trzy uśmiechy dziennie) regulują z dużą nawiązką.

Tadeusz Drozda satyryk Gabi Gold piosenkarka

Tadeusz Drozda – satyryk oraz Gabi Gold – piosenkarka

Tadeusz Drozda oraz czeska piosenkarka Gabi Gold legitymacje przyjęli na zamku w Lublinie. Występowali wtedy na Festiwalu Sobowtórów, a szef Partii Dobrego Humoru był jednym z jurorów oceniających uczestników konkursu. Nie należy się wiec dziwić, że legitymacje PDH trafiły wówczas także do sobowtórów znanych osób, m.in. Chucka Norrisa, Kirka Douglasa, Michała Wiśniewskiego, Adama Małysza, Billa Clintona, Elizabeth Taylor, Aleksandra Kwaśniewskiego i innych.

kabaret Hrabi Leszek Kuriata kabaret Rżysko To My

Kabaret Hrabi, Leszek Kuriata – kabaret Rżysko, kabaret To My

Kabaret Hrabi, który szef PDH Sadurski co jakiś czas spotyka na swojej artystycznej drodze, legitymacje Partii Dobrego Humoru (nr 1807, 1808) przyjął już dawno temu, w Szczecinie. Niestety, oryginał zdjęcia został przypadkowo skasowany z dysku, ale zachowała się miniatura, więc zdjęcie jest niewyraźne. Leszek Kuriata (kabaret Rżysko) legitymację nr 1697 dostał od satyryka Michała Graczyka, podczas jednego z dorocznych Karpików w Niemodlinie, na którym występował. A zdjęcie kabaretu To My wraz z legitymacjami, otrzymaliśmy od zainteresowanych niedługo potem, jak legitymacje przesłaliśmy im pocztą.

kabaret DNO

Kabaret Dno

Miłośnikom kabaretu nie trzeba przedstawiać kabaretu Dno. Do Partii Dobrego Humoru wstąpili na satyrycznej imprezie w Tarnobrzegu. Obecnie występują w innym składzie.

Stanisław Szelc kabaret Elita Partia Dobrego Humoru

Stanisław Szelc, kabaret Elita. Wybraliśmy najpoważniejsze zdjęcie

Stanisław Szelc do Partii Dobrego Humoru oficjalnie wstąpił w kawiarni Literatka na rynku we Wrocławiu. Jakieś 10 lat wcześniej wraz z pozostałymi członkami kabaretu Elita, otrzymał Certyfikat Partii Dobrego Humoru. Było to po występie w kanadyjskim Vancouver, a Certyfikat wręczył brzuchomówca Wojtek Glanc, jeden z pierwszych członków PDH (legitymacja z numerem 65).

Władysław Sikora Partia Dobrego Humoru

Władysław Sikora

Artysta kabaretowy, kojarzony z zielonogórskim zagłębiem kabaretowym Władysław Sikora, wraz z szefem PDH Szczepanem Sadurskim jurorował w łódzkim przeglądzie kabaretowym Łódka. Oczywiście nie miał nic przeciwko temu, aby zasilić szeregi najweselszej organizacji świata.

kabaret Kuzyni

Kabaret Kuzyni

Krakowski kabaret Kuzyni otrzymał legitymacje Partii Dobrego Humoru zaraz po występie w jednym z warszawskich teatrów. Jesteśmy pewni, że nadal tak szeroko się uśmiechają. Legitymacje PDH mają Anna Osińska (kabaret Szum), Radosław Bielecki (kabaret Neonówka – leg. nr 3982), członkowie kabaretu Klaps, kabaretu Skleroza, Po Prostu Kabaret i Kabaret-E z Wiednia. Jeśli kogoś z kabaretowej branży pominęliśmy – prześlijcie swoje foto z legitymacją!

• • •
W części przypadków było to dawno, zanim wpadliśmy na pomysł aby członkostwo udokumentować pamiątkowymi zdjęciami. Marcin Daniec (legitymacja nr 11) wciąż pełni stanowisko w gabinecie cieni czyli wesołym rządzie Partii Dobrego Humoru, a jego publiczne wypowiedzi odnośnie PDH są pozytywne. Niestety od dawna nie mieliśmy z nim osobistego kontaktu. Krzysztof Skiba (legitymacja nr 2), który w 2001 r. prowadził naszą pierwszą demonstrację w Gdańsku, od PDH stara się nieco dystansować, co nie znaczy że chce się od tej części życiorysu odciąć. Szef PDH jest z nim w kontakcie, przy różnych okazjach.

Kabaret Długi

Kabaret Długi też ma legitymacje Partii Dobrego Humoru

Legitymacje PDH dostali też m.in. Krzysztof Daukszewicz (legitymacja nr 180, w Lidzbarku Warmińskim; właśnie siadał do obiadu i nie zdziwimy się, jeśli o tym już nie pamięta). W chwilę potem legitymację z numerem 181 przyjął Waldemar Sierański (kabaret Koń Polski). Legitymacje ma też wielu satyryków piszących teksty satyryczne, dziennikarzy z prasy, radia i telewizji.

Pokaźna liczba członków Partii Dobrego Humoru, to satyrycy rysujący i karykaturzyści – zarówno z Polski, jak i z innych krajów świata.

• • •
Wymyślona w Polsce Partia Dobrego Humoru, za granicą znana jest jako Good Humor Party. Czy poza Polską jest mniej czy bardziej znana? Nie wiadomo, w każdym razie na angielskojęzycznej Wikipedii o Good Humor Party można przeczytać, a na polskojęzycznej Wikipedii – Partii Dobrego Humoru nie ma, chociaż przez kilka lat była.

Uwaga
1. Ponieważ w wielu przypadkach było tu już dawno i z wieloma osobami później nie mieliśmy kontaktu, gdyby któraś z wymienionych osób z jakiegoś powodu chciała usunięcia nazwiska z tej strony, prosimy o kontakt. Piszemy to pro forma, bo członkostwo w PDH to na pewno coś pozytywnego w życiorysie, nie tylko satyryków i artystów.
2. Jest możliwość wystawienia i przesłania duplikatu legitymacji, na wniosek dowolnego wymienionego wyżej członka PDH (gdyby czyjaś legitymacja się zawieruszyła).

Znani w Partii Dobrego Humoru:

> Aktorzy > Znani i lubiani-1 > Znani i lubiani-2

znani Polacy aktorzy artyści satyrycy

Strona główna Partii Dobrego Humoru:

Partia Dobrego Humoru