znani vipy Partia Dobrego Humoru

Znani i ViPy – Partia Dobrego Humoru

Czas czytania:5 minut/y, 35 sekund/y

„Śmiesznych partii jest wiele, ale tylko jedna jest wesoła” – to hasło towarzyszy Partii Dobrego Humoru od samego początku czyli od 2001 roku. Zarówno hasło, jak i nazwa tej nieformalnej, bo nigdzie nie zarejestrowanej, a więc anarchistycznej organizacji, jasno mówi, że chodzi o uśmiech oraz humor, a nie o politykę. Pewnie to przekonuje również osoby znane i lubiane (które w zdecydowanej większości nie były w żadnej partii, a od polityki stronią), aby przyjęły legitymacje powstałej w Polsce Partii Dobrego Humoru, której składka członkowska wynosi… trzy uśmiechy dziennie. Osoby spoza Polski (tych też jest w partii sporo) bardziej znają ją jako Good Humor Party, bo to angielskojęzyczna nazwa organizacji.

Wśród 4 tysięcy osób z Polski i świata, które otrzymały kartonik z logo PDH, są miedzy innymi poniższe osoby.

Bronisław Cieślak Partia Dobrego Humoru
Bronisław Cieślak –  Partia Dobrego Humoru

Bronisława Cieślaka głównie znamy jako porucznika Borewicza z serialu “007 zgłoś się”. Przez dwie kadencje Sejmu był posłem, wtedy właśnie został członkiem Partii Dobrego Humoru (legitymacja nr 1425). Miało to miejsce podczas Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Chuck Norris sobowtór Partia Dobrego Humoru
Chuck Norris – sobowtór i Partia Dobrego Humoru

Jacek Pieniążek od dawna jest podobny do słynnego Chucka Norrisa. Nic dziwnego, że został jego polskim sobowtórem. Wstąpił do PDH podczas Festiwalu Sobowtórów w Lublinie i utrzymujemy z nim miłe kontakty. Wraz z sobowtórem Sylwestra Stallone (Mariusz Konfiszer, leg. 3880) wystąpił w dowcipnym spocie promującym nasz Wesoły Wieżowiec.

Grzegorz Lato Partia Dobrego Humoru
Grzegorz Lato – Partia Dobrego Humoru

Grzegorz Lato, to można śmiało powiedzieć, legenda polskiej piłki nożnej. Jedna z czołowych postaci jedenastki polskich orłów Kazimierza Górskiego, był prezesem PZPN. To właśnie wtedy, w ciszy gabinetu w Warszawie, otrzymał zaszczytny Certyfikat Partii Dobrego Humoru oraz jej legitymację, z rąk innego prezesa – Partii Dobrego Humoru, satyryka Szczepana Sadurskiego.

Rafał Bryndal Partia Dobrego Humoru
Rafał Bryndal – Partia Dobrego Humoru

Rafał Bryndal – dziennikarz (znamy go głównie z Radia Zet), satyryk, autor tekstów piosenek, człowiek wielu talentów. Tak się uśmiechał w Warszawie, po otrzymaniu legitymacji Partii Dobrego Humoru nr 1812.

Hanka Bielicka Partia Dobrego Humoru
Hanka Bielicka – Partia Dobrego Humoru

Hanka Bielicka (1915 – 2006) – aktorka filmowa i komediowa, strzelająca słowami niczym karabin maszynowy, najsłynniejsza miłośniczka kapeluszy. Nikt znajdujący w promieniu 100 kilometrów, nie był w stanie jej zagadać. Dowcip i elegancja, prehistoria stand-up’u. Legitymację PDH nr 366 oraz honorowy Certyfikat dla Pierwszej Damy Partii Dobrego Humoru otrzymała od szefa PDH zaraz po występie w Bogatyni.

Andrzej Sikorowski Pod Budą Edward Hulewicz Partia Dobrego Humoru
Andrzej Sikorowski – Pod Budą oraz Edward Hulewicz – Partia Dobrego Humoru

Andrzej Sikorowski – kompozytor, tekściarz, gitarzysta, wokalista, znany z grupy Pod Budą. Jego piosenki nuciła cała Polska. Związany z Krakowem i właśnie tam otrzymał legitymację PDH, z rąk Krzysztofa Pasierbiewicza.

Edward Hulewicz – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek. Szczyt jego kariery, to lata 70-te. Śpiewał swoje przeboje, występował obok największych gwiazd estrady. Legitymację Partii Dobrego Humoru nr 2757 otrzymał od rysownika Wiesława Lipeckiego, który jest w PDH od samego początku.

Hiram Bullock Partia Dobrego Humoru
Hiram Bullock – Partia Dobrego Humoru

Hiram Bullock (1955 – 2008) – znakomity amerykański muzyk i gitarzysta. Prywatnie miły, bezpośredni i sympatyczny człowiek. Występował na całym świecie, a w Tarnobrzegu, gdzie był gwiazdą Satyrbluesa, otrzymał legitymację Partii Dobrego Humoru. Już po godzinie, obok transparentu partii, trzymając w dłoni legitymację, skandował w innymi: Pe-De-Ha! (oczywiście mamy to uwiecznione na zdjęciach). Był też muzykiem studyjnym, jego gitarę słychać na płytach takich muzyków, jak m.in. Miles Davis, Sting, Paul Simon, Billy Joel, Roberta Flack, Bob James, Steely Dan, Bonnie Tyler, Chaka Khan, Al Jarreau.

Jacek Spruch gitarzysta Danuta Błażejczyk Partia Dobrego Humoru
Jacek Spruch – gitarzysta. Danuta Błażejczyk – piosenkarka. Partia Dobrego Humoru

Jacek Spruch – znakomity gitarzysta, który dostał legitymację PDH nr 1126 w Tarnobrzegu, podczas Satyrbluesa. Współpracował m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim, Grzegorzem Ciechowskim, Sławkiem Ciesielskim, Witkiem Jąkalskim i Steve Baker.

Danuta Błażejczyk – piosenkarka. Zdobywała nagrody (m.in. na festiwalu w Opolu), występowała, nagrywała. Poznaliśmy ją podczas imprezy charytatywnej w Warszawie i wręczyliśmy jej legitymację PDH nr 2505.

Kaczuchy Maja Andrzej Janeczko
Maja Piwońska i Andrzej Janeczko

Trzeci Oddech Kaczuchy, określany jako zespół piosenki kabaretowej, początkowo występował w składzie: Andrzej Janeczko (lider, autor piosenek), Maja Piwońska i Zbigniew Rojek. Największe sukcesy zdobywał w latach 80-ych: Grand Prix na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, występy i nagroda na festiwalu w Opolu. Występowali nie tylko w Polsce, m.in. z Andrzejem Zaorskim, Karolem Strasburgerem (też jest w PDH), Maciejem Damięckim, Andrzejem Kopiczyńskim, Romanem Kłosowskim. Ich najsłynniejsze piosenki, to: Kombajnista i Wódz. Już po wręczeniu legitymacji PDH, Janeczko (leg. nr 1763) ukończył ASP w Łodzi oraz został… sołtysem wsi Ługi. Przeczytaj wywiad dla Sadurski.com.

Agnieszka Maciąg modelka Partia Dobrego Humoru
Agnieszka Maciąg, modelka. Partia Dobrego Humoru

Agnieszka Maciąg – znana modelka (m.in. Nowy Jork, Mediolan, Paryż) – potem też aktorka i dziennikarka Polsat Café, nagrała płytę. Wspomaga akcje charytatywne. Podczas jednej z nich, wystąpiła wspólnie z szefem Partii Dobrego Humoru Szczepanem Sadurskim, w Warszawie. Oboje malowali ogromne pisanki wielkanocne (zresztą oboje są absolwentami liceów plastycznych), więc była doskonała okazja także ku temu, aby otrzymała legitymację PDH.

Niestety, nie zawsze była okazja, aby nowym członkom Partii Dobrego Humoru zrobić zdjęcie. W PDH są też m.in. Maciej Kurzajewski (specjalista od sportu w TVP, legitymacja nr 3983), znany z TV specjalista od tłumaczenia meandrów języka polskiego prof. Jan Miodek (legitymację nr 4056 dostał w Niemczech od Jurka Uske), językoznawca prof. Jerzy Bralczyk (legitymację otrzymał w Warszawie od prof. Tadeusza Morawskiego), żeglarz Roman Paszke (legitymacja nr 920), muzyk Czesław Majewski (“Śpiewające Fortepiany, leg. nr. 963), znany perkusista Krzysztof Zawadzki (leg. nr 1149), gitarzysta Witold Jąkalski (leg. nr 1152), reżyser Mariusz Pujszo (leg. nr 1155), członkowie zespołu Gang Olsena, piosenkarz Waldemar Kocoń (1949-2012), malarz Andrzej Fogtt (leg. nr 3899). Krytyk filmowy Tomasz Raczek legitymację nr 1240  i Marzena Rogalska (leg, nr 1927) otrzymali podczas programów telewizyjnych.

Także wielu dziennikarzy różnych mediów (też redaktorzy naczelni), fotoreporterów. Dyrektorów firm, przedsiębiorców, literatów, poetów i innych ludzi ze świata kultury. W PDH są radni, wójtowie, burmistrzowie, starostowie, prezydenci miast… Konsulowie, ambasadorzy, nawet dwóch posłów.

 

Na tej stronie prezentujemy skromną część zdjęć członków Partii Dobrego Humoru, wykonanych w trakcie istnienia PDH. Do organizacji może wstąpić każdy, kogo nie przeraża składka członkowska (wspomniane wyżej trzy uśmiechy dziennie) i swoją działalnością będzie ją godnie reprezentował. “Nasi” zaufani ludzie pojawiają się w wyjątkowych i często nieoczekiwanych miejscach, aby wyjątkowym osobom wręczyć legitymacje. Jeśli masz duże poczucie humoru i czujesz, że “to jest to”, masz ciekawe pomysły, chcesz nas wesprzeć – zapraszamy do kontaktu.

Zobacz też:
> Inni znani i lubiani w Partii Dobrego Humoru

 

Partia Dobrego Humoru – strona główna:

Partia Dobrego Humoru

oczko wodne zima ogród Poprzedni post Oczko wodne w zimie – jak je zabezpieczyć?
mycie głowy włosów kąpiel dziecka Następny post Gdy maluch boi się mycia głowy