Opole Partia Dobrego Humoru Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec z Polski

Czas czytania:7 minut/y, 58 sekund/y

Poniższe teksty, to część zestawu archiwalnych tekstów na temat Wesołego Wieżowca (Happy Skyscraper) w Polsce. Były umieszczone w poprzedniej wersji portalu Sadurski.com i zawierały zdjęcia.

Wesoły Wieżowiec w Kudowie-Zdroju

Odwiedził znane uzdrowisko w województwie dolnośląskim.

Kudowa-Zdrój, to 10-tysięczne miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim. Do 6 maja 1946 r. nosiło nazwę Chudoba. Pierwsze pisemne wzmianki o miejscowości pochodzą z 1354 roku. Ciekawą atrakcją jest tu barokowa kaplica czaszek (zbudowana w latach 1776-1804), której wnętrze zdobi 3 tysięcy ludzkich czaszek i piszczeli ludzi zmarłych podczas zarazy w czasie wojny trzydziestoletniej (1618-1648).

Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) dotarł tu dzięki Jerzemu Bariaszowi, członkowi Partii Dobrego Humoru. Papierowy globtroter odwiedził park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych. Na zdjęciach jakie otrzymaliśmy jest obok ławeczki ogrodnika z brązu (odsłonięta w 2010 r.) i obok rzeźby przedstawiającej fortepian.
2016-08-11

Wesoły Wieżowiec w Opolu

To ostatnie z większych polskich miast, w którym jeszcze go nie sfotografowano.

Mieszkający we Włoszech Jerzy Bariasz, członek Partii Dobrego Humoru (PDH), podróżuje obecnie po południowej Polsce. Tym razem wraz z Wesołym Wieżowcem odwiedził Opole. Papierowa siedziba PDH stanęła w jednej z uliczek Starego Miasta, co widzimy na zdjęciu.

W Opolu, mieście w południowo-zachodniej Polsce nad rzeką Odrą, mieszka 120 tys. osób. Miasto jest stolicą województwa opolskiego, nazywane jest także stolicą polskiej piosenki, gdyż corocznie odbywa się tu popularny ogólnopolski festiwal piosenki.
2016-08-15

Opole Partia Dobrego Humoru Wesoły Wieżowiec
Wesoły Wieżowiec w Opolu

Wesoły Wieżowiec odwiedził Nowy Targ

WW w największym mieście Podhala.

Ponad 30-tysięczny Nowy Targ w Małopolsce, to główny ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala. Prawa miejskie otrzymał już w 1346 roku.

Także tutaj został sfotografowany Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) – papierowa siedziba Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party), a osobą która zabrała go w tę podróż jest Jerzy Bariasz, członek Partii Dobrego Humoru.
2016-10-08

Wieżowiec PDH w Tarnowskich Górach

Muzyczno-rozrywkowa impreza stała się okazją, aby postawienia kolejnego wieżowca Partii Dobrego Humoru.

Ósmego lutego 2013 r. o godz. 19.00 w Tarnowskich Górach (woj. śląskie), w pubie Wieża rozpoczął się Jam Session, z udziałem m.in. zespołu NoAleDobra. Imprezę przygotowało 100warzyszenie XXI Wieku. A ponieważ organizatorzy, to także sympatycy i członkowie Partii Dobrego Humoru, postanowiono uczcić tego wieczora Międzynarodowy Rok Wieżowców Partii Dobrego Humoru. W Tarnowskich Górach stanął więc pierwszy, a generalnie dwunasty w świecie, Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru.
2013-02-09

Wesoły Wieżowiec w Pabianicach (woj. łódzkie)

Pod wejściem do Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej stanął nasz wesoły wieżowiec.

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny (21 marca 2013) wieżowiec Partii Dobrego Humoru zawitał u drzwi Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dlaczego akurat tutaj? Bo jest szansa, aby w prześmiewczy, symboliczny i magiczny sposób przyczynił się do załatwienia pewnej lokalnej sprawy, opisywanej przez tygodnik Nowe Życie Pabianic i pokazywany dwukrotnie w Polsacie, w programie Interwencja. Zresztą przeczytajcie tekst, jaki właśnie ukazał się we wspomnianym tygodniku, obok zdjęcia z naszym “wieżowcem”.

• • •
Wypasiony budynek dla prominentów PSM
Władze PSM przeprowadzą się do nowiutkiego wieżowca. Przybylski i Mencwal nie będą musieli płacić za windę!

W pierwszym dniu wiosny, kiedy śnieg miotał we wszystkie strony, punktualnie o godzinie 10.00 przed siedzibą Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej stanął wieżowiec. Nie byle jaki, bo Wieżowiec Partii Dobrego Humoru. To najmniejsze i najweselsze tego typu budowle na świecie. Mam nadzieję, że teraz administracja PSM przeprowadzi się do niego albo pabianiczanie przetransportują ich na taczkach. Niestety, sympatyczne gmaszysko nie jest ocieplone, ale uspokajam – ma windę, a i współlokatorzy będą zacni: na parterze mogłaby zamieszkać prokuratura, tak po prostu, aby było bliżej i wygodniej badać sprawę sfałszowanego dokumentu, którym władze spółdzielni posłużyły się, aby uskutecznić wymianę wind (O zgrozo! Mają płacić za to lokatorzy – poza składką na fundusz remontowy!).
Na pierwsze piętro, drodzy decydenci PSM, wprowadźcie znajomych swoich znajomych, na drugie znajomych, a na trzecie np. wujka kuzynki szwagra. Należałoby także pomyśleć o ulokowaniu ciotek, synowych i teściów. Nie krępujcie się, wieżowiec PDH ma magiczne właściwości – wszyscy się w nim zmieszczą, bez względu na liczbę lokatorów. I mieszkajcie sobie w nim i modernizujcie, co chcecie.
Do przeprowadzki zachęca sam szef Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski: Tam działa winda i dla każdego jest bezpłatna. Mało tego, nigdy się nie psuje. W wieżowcu PDH nic się nie psuje i zawsze jest piękny. Jego mieszkańcy są szczęśliwi i uśmiechnięci.
• Kierownik budowy – Justyna Małycha, członkini Partii Dobrego Humoru
2013-03-25

Poprawiny w Pabianicach

Tym razem wesoły wieżowiec stanął pod Pabianickim Centrum Medycznym. Dlaczego akurat tu?

Z Pabianic członkini Partii Dobrego Humoru, kierownik budowy wieżowca PDH, Justyna Małycha:

13 czerwca 2013 r. w samo południe, pod Pabianickim Centrum Medycznym stanął wieżowiec Partii Dobrego Humoru. W przeciwieństwie do naszego szpitala, w tej wesołej budowli niczego nie brakuje, wszystko jest ładniuśkie i przede wszystkim konstrukcja się nie sypie. Ponadto na dachu „drapacza” mieści się lądowisko dla helikopterów, które od dawna jest marzeniem władz szpitala (ale wciąż pozostaje w sferze nieosiągalnych). Pacjentów niezadowolonych z obsługi w PCM zapraszamy do budynku Partii Dobrego Humoru – tu leczymy za pomocą śmiechoterapii.

Przypadkowo termin odbioru wieżowca do użytku, zbiegł się w czasie z otrzymaniem przez naszą redakcję pozwu sądowego. Tzw. „kokoproces” wytoczyła przeciwko nam Krystyna Wiśniewska, była dyrektor ds. medycznych w PCM. Póki co, pani doktor polecamy wizytę w naszym „drapaczu”, gdzie zajmą się nią wykwalifikowani specjaliści ds. dobrego humoru. Niechaj ten wesoły wieżowiec będzie hołdem i symbolicznym wyrazem uznania dla instytucji, która stanowi dla mnie potężną inspirację.
Justyna Małycha
konstrukcja i foto: Milena Chmielewska

2013-06-24

Iława ratusz Wesoły Wieżowiec
Wesoły Wieżowiec w Iławie

Drapacz chmur w Łasku

Partia Dobrego Humoru zawstydziła władze samorządowe i ekipę budowlaną. Teraz będzie już tylko lepiej!

Na rynku w Łasku (Plac 11 listopada) czyli najważniejszym punkcie miasta przez wiele lat stał pomnik wdzięczności dla czerwonoarmistów, którzy w 1945 roku wyzwolili miasto. Ale poza egipskimi piramidami, nic nie stoi wiecznie. W miejscu wyburzonego pomnika, w 2009 roku za 300 tys. złotych stanął łuk triumfalny, o którym ważny przedstawiciel lokalnych władz mówił, że jest “triumfem ducha nad materią”. Nie wiadomo dokładnie co to znaczy, jedno jest pewne: Łask doścignął inną europejską metropolię, w której też stoi łuk triumfalny – Paryż.

Czas płynie, niestety teren wokół pomnika wciąż przypomina teren… bitwy pod Bzurą. Imponujące góry i doły, teraz dodatkowo przysypane zwałami śniegu, nie cieszą mieszkańców, którzy łuk omijają łukiem. Ale obywatelka Justyna Małycha, członkini najweselszej partii świata, uparła się. Wprawdzie liczyła, że wieżowiec PDH postawi na prima aprilis, jednak pod “triumf ducha nad materią” dobrnęła dopiero czwartego kwietnia, szczęśliwie omijając zaspy i najgłębsze doły. Na środku Łasku, pod łukiem triumfalnym, stanął zatem wieżowiec Partii Dobrego Humoru, o czym nie omieszkał poinformować tygodnik “Mój Łask”.

Miejmy nadzieję, że nasz wesoły wieżowiec będzie zwiastunem lepszego jutra mieszkańców Łasku. A może zburzyć łuk triumfalny i postawić wieżowiec PDH w skali 10:1? Efekt marketingowy w świecie murowany, miliony turystów ciągnących tu niczym do mekki, miliardowe inwestycje w turystykę… Ale wróćmy na ziemię. Czy jeden sfotografowany “wieżowiec” z tekturki może spowodować, że teren wokół łaskiego cudu architektury zostanie wreszcie uporządkowany? Jeśli tak – miejmy nadzieję, że za 100 lat w kronikach miasta będziemy o tym cudzie czytać.
2013-04-04

Wesoły wieżowiec w Gorzowie Wielkopolskim

Przed najwyższym budynkiem miasta, stanął Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru.

W Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Jagiellończyka 8 znajduje się 14-piętrowy wieżowiec Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mieści się w nim siedziba wojewody lubuskiego. Przed tym najwyższym wieżowcem miasta stanął właśnie najmniejszy wieżowiec czyli siedziba Partii Dobrego Humoru, co widzimy na zdjęciu. Ojcem chrzestnym najmniejszego wieżowca w Gorzowie jest Ferdynand Głodzik, gorzowski poeta i satyryk. To już nasz trzydziesty wieżowiec na świecie, a pierwszy w województwie lubuskim.
2013-04-10

Najmniejszy wieżowiec Lublina

Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru dotarł do miasta Lublina.

Do tej sesji fotograficznej z wieżowcem Szczepan Sadurski (karykaturzysta, szef PDH) szykował się od ładnych kilku tygodni, lecz wciąż przeszkadzała zima. Aż wreszcie do Polski zawitała wiosna, słońce wyszło zza chmur, a Sadurski miał w Lublinie coś do załatwienia.

Szef Partii Dobrego Humoru od 20 lat mieszka w Warszawie, lecz Lublin zna znakomicie, bo to jego rodzinne miasto. Dlatego wiedział, w których miejscach powinien stanąć wesoły wieżowiec. Udał się więc na spacerek, na trasie którego były: Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Ratusz, Stare Miasto, zamek (wraz z dziedzińcem), Pomnik Unii Lubelskiej i pomnik Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim.
2013-04-17

Wieżowiec przed pałacem w Wojanowie

Stanął przed kilkoma zamkami w Polsce, Anglii i Szkocji. Tym razem stanął przed pałacem.

Siedziba Partii Dobrego Humoru czyli papierowy wieżowiec PDH wciąż krąży po świecie. Tym razem dotarł do południowo-zachodniej Polski, pod czeską granicę. Dokładniej: do wsi Wojanów koło Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Znajduje się tu zabytkowy pałac, który przez wieki przechodził zmiany.

Po spaleniu XVI wiecznego dworu podczas wojny trzydziestoletniej, w drugiej połowie XVII wieku stanął tu pałac. W połowie XVIII wieku zmieniono jego wygląd na renesansowy, potem na barokowy, wreszcie w XIX wieku z z warownego dworu o elementach późnobarokowych, stał się romantyczną rezydencję dworską w stylu neogotyckim. Obecnie obiekt jest w rękach prywatnych.

Ojcem chrzestnym “wieżowca” w Wojanowie i autorem zdjęcia jest karykaturzysta Dariusz Pietrzak
2013-04-26

Wieżowiec PDH w Bydgoszczy

Wystarczyły nożyczki, klej i aparat foto i już jest kolejny wesoły wieżowiec.

Brzuchomówca Paweł Górka i jego przyjaciel Gburek w Bydgoszczy zrobili sobie fotkę z Wesołym Wieżowcem Partii Dobrego Humoru. A ponieważ to wielkie postacie, niewiele miejsca zostało na to, co jest za nimi czyli jak rozpoznać, że foto zrobiono akurat w Bydgoszczy. A zrobiono je obok wejścia do Mariny Bydgoskiej. Co to takiego? To przystań dla żeglarzy, kajakarzy i wioślarzy (pierwszy budynek) z częścią hotelową i restauracyjną (drugi budynek). Znajduje się w centrum Bydgoszczy, nad rzeką Brdą, przy Wyspie Młyńskiej. Jest własnością miasta, powstała niedawno i kosztowała niemal 20 milionów złotych.
2013-05-24

gospodarka przemysł Polska fabryki fabryka Poprzedni post Kryzys w Brazylii
Kraków Partia Dobrego Humoru kultura satyra polski wieżowiec Następny post Polskie wieżowce: Wesoły Wieżowiec